Wybory samorządowe 2014

Na pytania odpowiadają nasi Radni oraz Sołtys.
Awatar użytkownika
A.Łuczka-Sękulska

Re: Wybory samorządowe 2014

Post autor: A.Łuczka-Sękulska » wt paź 21, 2014 8:51 am

Do "macli"

Spośród kandydatek i kandydatów w okręgu Książenice, Marynin, Urszulin do Rady Miasta w Grodzisku Mazowieckim, jak na razie jestem jedyną osobą od lat obecną na tym forum :P

Zdecydowałam się kandydować bo uważam, że głos mieszkańców jest WAŻNY - mamy prawo wymagać, żeby ważne dla naszej społeczności decyzje takie jak m.in. zmiana planów zagospodarowania, przeznaczenie do sprzedaży budynku starej szkoły, lokalizacja azylu dla dzikich zwierząt w Urszulinie etc były z nami konsultowane. Dotychczas niewiele informacji z ratusza spływało do nas. Wiedzą o nich tylko Ci, którzy czytają protokoły zamieszczane na BIP. Nie przypominam sobie również, żeby dotychczasowy Radny, choćby poprzez książenice.info, zadał sobie trud zapytania mieszkańców o opinie.

Uważam, że priorytetem jest bezpieczna droga naszych dzieci (dojeżdżających, dochodzących, dowożonych) do szkoły podstawowej. Organizacja ruchu drogowego wokół szkoły wymaga uporządkowania. Nie rozumiem, dlaczego dwa lata po otwarciu szkoły dyskutujemy na tym forum kto, gdzie ma pierwszeństwo na drogach w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły. Skoro dorośli mają wątpliwości to czego wymagać od dzieci! O rozkładach i trasach autobusów nawet nie wspomnę.

Dużej uwagi wymaga też lokalizacja gimnazjum. Chciałabym, żeby była jak najkorzystniejsza z punktu widzenia przyszłych absolwentek i absolwentów szkoły podstawowej w Książenicach.

Trudno mi zrozumieć, że świetlica dla dzieci i pracownia komputerowa mieści się w suterenie OSP, a w opinii Radnego potrzeby społeczności są zaspokojone i można sprzedać budynek starej szkoły. Jednym z moich celów jako Radnej, będzie przywrócenie budynkowi szkoły na Mazowieckiej funkcji społecznej. Marzę o tym by w budynku powstał Wiejski Pawilon Kultury.

Startuję z lokalnego komitetu "Grodziszczanie". Teraz kładę większy nacisk na osobiste spotkania z mieszkankami i mieszkańcami, stąd rzadsza obecność na forum.
Oczywiście gdy tylko materiały wyborcze zostaną przez komitet wyborczy przygotowane, zamieszczę je też na forum.

Tymczasem zapraszam do kontaktu telefonicznego, mailowego, na fb.
Ostatnio zmieniony śr paź 22, 2014 9:29 pm przez A.Łuczka-Sękulska, łącznie zmieniany 2 razy.
Agnieszka Łuczka-Sękulska
+48 692 052 444
a@luczkasekulska.pl
http://www.facebook.com/luczkasekulska

Awatar użytkownika
parck

Post autor: parck » wt paź 21, 2014 9:44 am

Panie Jerzy Kopeć, nie zaznaczył Pan w swoim wpisie cennej informacji dla wyborców, a mianowicie - rzeczywiście zrezygnował Pan z ubiegania się o stanowisko w radzie gminy, ale na rzecz kandydowania do rady powiatu, co moim zdaniem jest ważną informacją i mam nadzieję, że nie chce Pan ukrywać tego faktu na forum?
Maciuś S.

Manualna praca z ciałem, jako podstawowa forma terapii ...
http://www.ogrodymasazu.pl

Jerzy Kopeć

Post autor: Jerzy Kopeć » wt paź 21, 2014 1:15 pm

Szanowny Panie PARC

Nikt nie proponował mi kandydowania do Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim, więc co miałem zaznaczać ?
Byłem radnym Rady Powiatu I, II, III a teraz jestem radnym IV kadencji Rady Powiatu Grodziskiego. W tych wyborach otrzymałem propozycję kandydowania do Rady Powiatu Grodziskiego od lidera ugrupowania Ziemia Grodziska, Pana Grzegorza Benedykcińskiego. Nie bardzo rozumiem co jest istotą domniemanej manipulacji której się rzekomo dopuściłem.

Z szacunkiem. Jurek Kopeć

Awatar użytkownika
parck

Post autor: parck » wt paź 21, 2014 2:48 pm

Chodziło mi o zaznaczenie, że wciąż Pan kandyduje, bo z wcześniejszego postu niektórzy mogli by wywnioskować, że nie kandyduje Pan w ogóle i tylko zajmie się wspieraniem kolegów z wielmożnym Panem burmistrzem na czele.

Ale nieważne. Jestem chyba dzisiaj zbyt krytycznie nastawiony do wszystkiego ...
Maciuś S.

Manualna praca z ciałem, jako podstawowa forma terapii ...
http://www.ogrodymasazu.pl

Jerzy Kopeć

Post autor: Jerzy Kopeć » wt paź 21, 2014 4:28 pm

Przyznaję Panu rację. Pomimo, że w moim poście był czasownik w liczbie mnogiej "kandydujemy"to, mój wpis mógł zostać tak zrozumiany. Przepraszam za niezręczne sformułowanie wcześniejszego postu.
Pozdrawiam Jurek Kopeć

Awatar użytkownika
A.Łuczka-Sękulska

Re: Wybory samorządowe 2014 - pismo burmistrza

Post autor: A.Łuczka-Sękulska » pn paź 27, 2014 4:32 pm

Szanowni Państwo,
W załączeniu pismo, które zostało w dniu dzisiejszym rozniesione do skrzynek pocztowych na III etapie osiedla. Nie wiem kto jest odpowiedzialny za ten kolportaż, ale jestem oburzona faktem, że zawierało ono szczegółowe dane adresowe jednego z mieszkańców !!!! Dane te usunęłam przed zamieszczeniem pisma na forum.
Załączniki
pismo burmistrza małe.jpg
pismo burmistrza małe.jpg (93.38 KiB) Przejrzano 15529 razy
Ostatnio zmieniony pn paź 27, 2014 9:43 pm przez A.Łuczka-Sękulska, łącznie zmieniany 1 raz.
+48 692 052 444
a@luczkasekulska.pl

Anulka

Post autor: Anulka » pn paź 27, 2014 8:37 pm

Witam wszystkich,
od dłuższego czasu zastanawiałam się kiedy na forum pojawi się jakiś wątek związany z wyborami w naszym okręgu.
Cieszę się, że w końcu się pojawił oraz potencjalni kandydaci mieli okazję się pokazać, wypowiedzieć, pochwalić, zareklamować.

Pierwsza refleksja jaka mi na szybko przychodzi do głowy to, że żaden kandydat nie przekonał mnie do zagłosowania na niego. Dlaczego? Ponieważ oprócz samego faktu chęci zostania radnym, trzeba mieć również plan działań na najbliższe 4 lata rządzenia.

A tego planu jak nie było tak nie ma!

Poproszę o jasny i rzeczowy plan działań na najbliższe 4 lata (rozpisany na każdy rok z osobna) wraz z konkretnymi terminami ich realizacji.
Oczywiście nie muszę wspominać, że plan powinien bazować na realnych problemach mieszkańców Książenic. I co najważniejsze najbardziej pilne problemy powinny zostać zaadresowane w pierwszej kolejności tego 4 letniego planu.

4 lata kadencji to bardzo długi okres czasu podczas, którego można zrealizować bardzo wiele działań - pod warunkiem, że ma się przygotowany szczegółowy plan oraz pomysł na jego realizację. Pisanie, że poprawi się bezpieczeństwo, marzy się o powstaniu wiejskiego pawilonu kultury, że głos mieszkańców jest ważny to puste slogany. A poza tym przez 4 lata kadencji można zrobić dużo, dużo więcej.

Z niecierpliwością czekam nie tylko ja ale myślę, że i pozostali wyborcy na szczegółowy harmonogram działań przyszłych radnych.

Awatar użytkownika
A.Łuczka-Sękulska

Post autor: A.Łuczka-Sękulska » śr paź 29, 2014 9:25 am

W odpowiedzi do Anulki :)

Rada Miejska do której kandyduję to organ władzy uchwałodawczej. Wybieramy swoją przedstawicielkę/przedstawiciela w Radzie - nie króla :) Władzę wykonawczą w gminie Grodzisk Mazowiecki sprawuje burmistrz i to on zajmuje się rządzeniem :) Mieszkam w Książenicach od 5 lat, w tym czasie okolica bardzo się zmieniła. Zmieniły się też problemy mieszkańców, dlatego osoba która zostanie wybrana powinna nadążać za zmianami i móc na nie reagować.

Okręg wyborczy nr 21 obejmuje Książenice, Marynin i Urszulin i to mieszkańców tych trzech miejscowości będzie reprezentował/reprezentowała wybrana do Rady Miejskiej. Zdecydowałam się na kandydowanie, ponieważ w tym roku po raz pierwszy, wybory odbywają się w jednomandatowym okręgu wyborczym. Wybory wygrywa osoba z największą ilością głosów, a głosować na moją kandydaturę mogą tylko mieszkanki i mieszkańcy okręgu.

Mam trzy realne postulaty/zobowiązania:

1.Stały kontakt z mieszkańcami (telefon, forum, profil na fb, strona internetowa). O ważnych sprawach chcę decydować z Wami nie za Was! Mam być przedstawicielką mieszkańców, nie planować za nich.

2. Bezpieczna droga dzieci do szkoły - to nie są puste słowa tylko realne problemy, rejon szkoły obejmuje m.in. Książenice (nie tylko osiedle), Marynin, Urszulin tylko na obszarze tych miejscowości brakuje bezpiecznych przejść dla pieszych (m.in. przejście na Mazowieckiej na wysokości ul Sadowej), chodników, organizacja ruchu w praktyce nie zgadza się z tą na mapach. Rozkłady i trasy autobusów nie pozwalają na dowóz dzieci do szkoły - przypomnę, że za dowóz dzieci do szkół podstawowych odpowiada samorząd, w gminie Grodzisk Mazowiecki obowiązki te realizuje komunikacja publiczna. To ważne i realne problemy, które wymagają pilnej interwencji.

Ważną i rozstrzyganą w nadchodzącej kadencji będzie sprawa lokalizacji gimnazjum, głos rodziców dzieci ze szkoły w Książenicach musi być w tej dyskusji brany pod uwagę.

3. Jako Radna zadbam też o przeznaczenie budynku starej szkoły na Mazowieckiej na cele społeczne. Uważam, że niszczejący budynek to wielkie marnotrawstwo. Wiejski Pawilon Kultury (na wzór Pawilonu Kultury na Westfala) jest koncepcja na tyle uniwersalną, żeby znalazło się w nim miejsce dla realizacji wielu społecznych inicjatyw.

W razie dodatkowych pytań, chętnie na nie odpowiem
pozdrawiam serdecznie
+48 692 052 444
a@luczkasekulska.pl

Awatar użytkownika
duszki_z_osiedla

Post autor: duszki_z_osiedla » śr paź 29, 2014 10:10 pm

Drogi i chodniki, dzieci i cele społeczne to typowa kiełbasa wyborcza. Następnie ciepła posadka powoduje że tak łatwo zapomina się o swoich wyborcach. Tyle razy już to przerabialiśmy że po raz kolejny niedam się oszukać.

Greg

Post autor: Greg » czw paź 30, 2014 10:30 am

Bycie radnym nie jest "ciepłą posadką", a komuś jednak musimy zaufać.

zibi69

Post autor: zibi69 » czw paź 30, 2014 11:33 am

Uważam, że dotychczasowe działania Agnieszki nie dają powodów do wyrażania opinii negatywnych.
Mam nadzieję, że "wiata edukacyjna" w lesie na ścieżce koło Radonii, działania w ramach Fundacji "Miasto-Ogród Książenice" integrujące mieszkańców osiedla są/będą wystarczającym argumentem dla tych z Państwa, którzy zamierzają głosować i jeszcze nie podjęli decyzji na kogo żeby oddać swój głoś na Agnieszkę.

Awatar użytkownika
duszki_z_osiedla

Post autor: duszki_z_osiedla » czw paź 30, 2014 9:40 pm

A następnie zabiera głos grupa wzajemnego wsparcia tudzież adoracji.

Kasia i Robert

Post autor: Kasia i Robert » czw paź 30, 2014 10:08 pm

a propos Duszkow z Osiedla...
nie udalo mi sie jeszcze do tej pory przeczytac postu ww autora, ktory bylby pozytywny i nie negowal tematow, do ktorych nawiazuje...
Ciekawe po co autor wypowiada sie na tym forum, zawsze na nie...wszedzie wietrzac podstep i siejac ferment...
Taka natura? :shock:
Mimo wszystko pozdrawiam milo zyczac spokojnej nocy.
Kasia
Kasia i Robert

zibi69

Post autor: zibi69 » pt paź 31, 2014 8:08 am

Nie wiem czy duszki_z_osiedla znają procedurę "zgłaszania" kandydata w wyborach samorządowych. Z formy wypowiedzi powyżej odnoszę wrażenie, że nie więc "z pewną nieśmiałością" informuję, że każdy kandydat musi uzyskać odpowiednią ilość podpisów osób udzielających mu poparcia. Oznacza to ni mniej ni więcej, że jeśli ktoś podpisał listę to bierze również pod uwagę oddanie swego głosu na tego kandydata. duszki_z_osiedla na forum/osiedlu są krótko więc nie rozumiem takiego komentowania czyjegoś postu... Popieram kandydaturę Agnieszki i wyrażam to publicznie (na forum). Podając konkretne przykłady Jej działań wskazuję, że mieszkając na osiedlu od 5 lat wykazała się sporą inicjatywą i umiejętnościami organizacyjnymi!!!

Nie zabrałem głosu jako grupa wzajemnego wsparcia tudzież adoracji tylko jako mieszkaniec osiedla i wyborca... duszki_z_osiedla macie wyjątkową okazję pokazać swoją aktywność na rzecz lokalnej społeczności...wszak jesteście z nami tak dłuuugooo......

multipolisa

Post autor: multipolisa » pt paź 31, 2014 11:35 am

Witam.

Dostałam wczoraj w skrzynce gazetkę wyborczą - "Biuletyn Komitetu ...... Ziemia Grodziska" i jestem załamana. Zgadzam się niestety z duszki_z osiedla cyt."Drogi i chodniki, dzieci i cele społeczne to typowa kiełbasa wyborcza". U wszystkich to samo. Szczegółowo mogę się dowiedzieć na co nasi nowi przedstawiciele zamierzają wydać pieniądze, ale nikt nie podaje ile i skąd zamierza je wziąć. Czyżby szykowały się dla nas mieszkańców kolejne podwyżki? Podatki od nieruchomości uważam, że już i tak są wysokie, pewnie w następnej kolejności skasują dofinansowanie do odbioru ścieków ...itd. Jeżeli uruchomienie kolejnego domu kultury ma oznaczać dla mnie drenaż mojej kieszeni, to ja wolę zrezygnować z tego domu. Chciałabym usłyszeć w jaki sposób nowi radni chcą spowodować, aby nasza gmina zaczęła się bogacić, ale nie kosztem jej mieszkańców, ale poprzez tworzenie nowych miejsc pracy na których to owi mieszkańcy będą mogli pracować i zarabiać a zarobione pieniądze wydawać tu, na miejscu w lokalnych sklepach i punktach usługowych. Przychylam się do wniosku jednego z poprzedników tego wątku, który proponował, aby wszyscy kandydaci przedstawili swoją ofertę dla potencjalnych wyborców. Chciałabym również uzyskać chociaż skróconą informację jak dużym budżetem w poprzednich kadencjach dysponowała gmina i w jakich proporcjach i na jakie cele przeznaczała pieniądze. Mieszkam na Spacerowej i szlag mnie trafia jak widzę, że nie ma w mojej części zrobionej drogi bo zabrakło pieniędzy, ale były pieniądze na zakup i rozsypanie kamyczków w rowach melioracyjnych w innej części Spacerowej. Ani to ładne, ani praktyczne a na pewno kosztowne.

Pozdrawiam,
Grażyna

ODPOWIEDZ