Radar w OPYPACH

Na pytania odpowiadają nasi Radni oraz Sołtys.
Giewonty

Radar w OPYPACH

Post autor: Giewonty » czw lis 25, 2010 10:03 am

Witam,

Wszystkich zmotoryzowanych odsyłam do:

http://opypy.waw.pl/viewtopic.php?f=2&t=51

Na terenie OPYP obowiązuje ograniczenie do 40 km/h
pozdrawiam

Agnieszka
aga@wiolinowakrawcowa.pl
+48 692 052 444

Jerzy Kopeć

Re: Radar w OPYPACH

Post autor: Jerzy Kopeć » śr mar 28, 2012 7:15 am

czy 40km/h to na Mazowieckiej przesada ?

http://www.opypy.waw.pl/viewtopic.php?f=2&t=51&start=20

ewiko

Post autor: ewiko » śr mar 28, 2012 1:04 pm

Oczywiście że przesada. Wystarczyłoby ograniczenie do 60 i wówczas radar niech wyłapuje. Jazda 40 jest wręcz nierealna.

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » śr mar 28, 2012 8:28 pm

Prędkość to nie wszystko. Problem w tym, że na newralgicznych odcinkach Mazowieckiej (Opypy przy zakręcie, Książenice przy szkole) nie ma nawet zakazu wyprzedzania. Znacznie większym niebezpieczeństwem jest kierowca jadący chwilowo 70 na przeciwnym pasie niż kolumna grzecznie poruszających się 50. Pod szkołą wyprzedzanie widzę prawie codziennie.

Czy mógłby Pan zasugerować zarządcom dróg namalowanie podwójnej ciągłej? Uważam, że to skuteczniej działa, bo:
- każdy widzi, że nie wolno, nie ma jak w przypadku ograniczeń prędkości myślenia, że na pewno już było jakieś skrzyżowanie i zakaz nie obowiązuje
- w przypadku napotkania policji naruszenie przepisów jest ewidentne, nie trzeba mieć rozstawionego radaru żeby ukarać mandatem

Zauważmy, że nakazy i zakazy ewidentne (wjazdu pod prąd w jednokierunkową, przejazdu na czerwonym, podwójna ciągła właśnie) są jednak rzadziej naruszanie...

Michał
Internet w Książenice.NET? Zadzwoń 505-196-527

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » czw mar 29, 2012 8:05 pm

Dodam jeszcze, że w kierunku na Książenice w Opypach za zakrętem najpierw kończy się podwójna ciągła, jest prosty odcinek bez skrzyżowań, co zachęca do wyprzedzania, potem jest niby radar (jest znak ale nie ma radaru) a na koniec kończy się ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Czy ktoś poważnie sądził, że można wyprzedzać i nie przekroczyć przy tym 40 km/h, czy to tylko pułapka na kierowców?

Michał

Jerzy Kopeć

Post autor: Jerzy Kopeć » pn kwie 02, 2012 10:50 am

mamy odpowiedź Policji w sprawie ograniczenia prędkości na Mazowieckiej do 40 km/h

"Szanowny Panie Jerzy,
Po konsultacjach z komendantem i kolegami z WRD ustalono, że policjanci popierają ograniczenie prędkości w tym miejscu z uwagi na zdarzenia, do których co jakiś czas tam dochodzi i usytuowanie istotnych ze względu bezpieczeństwa obiektów np. przedszkole. Nie zamierzamy występować o zmiany, gdyż mogłoby to spowodować jeszcze większe zagrożenie i przyzwolenie na szybszą jazdę.

Z poważaniem
asp. Katarzyna Zych
"

stosowną interpelację w tej sprawie złożyłem na XVIII Sesji Rady Powiatu Grodziskiego w dniu 29.03.2012 r. Zobaczymy jakie stanowisko zajmie inżynier ruchu.

Jurek Kopeć - radny Powiatu

mikami

Post autor: mikami » pn kwie 02, 2012 10:27 pm

Co da fotoradar??? Zwolnienie tylko na tym odcinku,a dalej ....???? Przyznam się że raz tylko próbowałem poruszac się z przepisową prędkością i zmęczyłem się tą jazdą .Druga rzecz,że te ograniczenia zostaly postawione podczas nakładania obecnej nawierzchni asfaltowej i tak pozostały,a zarząd dróg zajmuje sie odświerzaniem ich.
Według mnie powinno oznakować sie ważniejsze miejsca by kierowca zdawał sobie sprawe że do takiego się zbliża.Żadne ograniczenie czy to będzie 40 lub 60 nie zastąpi wyobrazni,a to gubi kierowców nie prędkość.
Jeżeli na tym odcinku czyli z siestrzeni do grodziska przywrócono by 60-tke to sam bym się stosował,bo jest dobrą prędkością przejazdową i do czasu wprowaczenia 40-ki byla bezpieczną.

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » wt kwie 03, 2012 6:03 am

40-ka obowiązuje tylko w rejonie zakrętu w Opypach. Cały pozostały odcinek Siestrzeń-Grodzisk ma 50.

Michał

Awatar użytkownika
erez

Post autor: erez » pn kwie 16, 2012 8:18 pm

Z tego co słyszałem w ramach ostatnich nowości z kodeksu drogowego (ITD) ten znak jest nielegalny :D

Jerzy Kopeć

Post autor: Jerzy Kopeć » pn lut 18, 2013 9:19 am

Są pierwsze wymierne efekty spotkania Pana Starosty z Panem Profesorem Skawińskim odpowiedzialnym w Naszej Radzie Sołeckiej za bezpieczeństwo na naszych opypskich drogach. Przed Świętami Bożego Narodzenia Starosta obiecał nam, że fotoradar stanie na Mazowieckiej najpóźniej w lutym. W piątek 15 lutego br. fotoradar stał w Opypach na Mazowieckiej w godzinach od 17 do 20. Rekordzista jechał z szybkością 123 km/h. Średnio co 2 minuty wykonywał zdjęcie przekraczającym dozwoloną prędkość. Wykonał 68 zdjęć. Miejmy nadzieję, że będzie bezpieczniej na naszej powiatówce. W ubiegłym tygodniu w Kałęczynie fotoradar przez 3 godziny w szczycie nie namierzył żadnego kierowcy przekraczającego prędkość. Widać ludzie przyzwyczaili się, że przez Kałęczyn jeździ się tak jak ograniczają znaki. Tak więc na Mazowieckiej noga z gazu kierowcy.

Jurek Kopeć

Awatar użytkownika
Paweł Wróbel

Post autor: Paweł Wróbel » śr lut 20, 2013 7:14 pm

W Kałeczynie nie namierzyl nikogo bo wszyscy wiedza ze ten radar tam jest i na tym kawalku zwalniaja po czym przyspieszaja. Sam wiem ze tam trzeba jechac wolno bo kiedys sie zamyslilem i przyszlo mi zdjecie plus mandat. Na mazowieckiej nie ma fotoradaru a jak jednego dnia z zaskoczenia postawili to nie dziwne ze narobil zdjec, a swoja droga to i tak ich malo zrobil przez 3 h jesli zrobil "tylko" 68 zdjec. Beda stawiali czesciej to i tu spadnie czestotliwosc zdjec i zmaleje predkosc...ale tylko przed radarem... :roll:

junior

Post autor: junior » śr lut 20, 2013 8:07 pm

A ja proponuję by na wjeździe do osiedla postawić tabliczkę "strefa zamieszkania" i stawiać losowo "kukułkę" niech zrobi troszkę zdjęć tym mistrzom krótkiej prostej ;)

puchator

Post autor: puchator » pt lut 22, 2013 12:10 am

Fotoradar nie robi zdjęć.
Fotoradar zarabia pieniądze dla gminy. Policjant działa prewencyjnie, łapie na "suszarkę", pouczy lub wypisze mandat. Niech to samo zrobi strażnik miejski. Ale lepiej znienacka, fotoradarkiem zdjęcie zrobić i za miesiąc pocztą doręczyć, wtedy są pieniążki, na nagrody i premie. Na drogi i chodniki na pewno nie zostaną przeznaczone! A prewencja to inna bajka... nie jest w tym biznesie nawet zalecana.
Ostatnio zmieniony sob lut 23, 2013 12:28 pm przez puchator, łącznie zmieniany 2 razy.

zibi69

Post autor: zibi69 » pt lut 22, 2013 8:20 am

Uważam, że fotoradar stacjonarny nie rozwiązuje problemu ponieważ:
1. nie działa prewencyjnie bo nie "myśli" - robi fotki/kasę dla właściciela/zarządcy i nic więcej!!!
2. nie jest mobilny więc "ogranicza" prędkość w tym jednym, jedynym miejscu. Oczywiście jest to pożądane i oczekiwane w konkretnym miejscu ale co dalej???

Gdyby komukolwiek naprawdę chodziło o prewencję i bezpieczeństwo na drodze to "kochana drogówka" co jakiś czas pojawiała się (niekoniecznie "afiszując się" radiowozem - czasem wystarczyłby "zawzięty"/skuteczny patrol pieszy) na rondzie przy Al. E. Marylskiego (koło kościoła) i "wskazała" jak się po nim poruszać, efektywnie "pokazała" niektórym kierowcom, że skrzyżowania na osiedlu są równorzędne... (co ma swoje konsekwencje, póki co kończące się szczęśliwie) czy choćby ukróciła szybkie "wejście" w łuk na styku kostki i płyt betonowych na Al. E. Marylskiego ( tu pewnie sprawę podstawy prawnej załatwiłoby zwykłe ograniczenie do 50km/h) to miejsce jest bardzo niebezpieczne z trzech powodów: słaba widoczność w stronę Radoni, "przejście" z kostki na beton jest źle wyprofilowane a jak popada mocniej to kałuże zakrywają krawędź płyt i wszyscy jadą blisko osi wewnętrznej i jest bardzo "ciasno". Swoją drogą w tym miejscu kiedyś dojdzie do poważnego wypadku...oby nie tragedii!!! Nie byłem i nie jestem wzorowym kierowcą (mam raczej "ciężką" nogę) ale są granice rozsądku...
junior pisze:A ja proponuję by na wjeździe do osiedla postawić tabliczkę "strefa zamieszkania" i stawiać losowo "kukułkę" niech zrobi troszkę zdjęć tym mistrzom krótkiej prostej ;)
Nie popieram ponieważ wg KRD w takiej strefie obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, to m.in;

* prawo pieszego do korzystania z całej szerokości drogi i pierwszeństwo przed pojazdami,
* możliwość korzystania z drogi przez dziecko w wieku do 7 lat, bez opieki osoby starszej,
* prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów w strefie zamieszkania wynosi 20 km/h,
* zakaz postoju w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu.
Z uwagi na powyższe dostrzegam 2 zagrożenia/problemy:
1. co z parkowaniem pod szkoła/kościołem, szczególnie jak jest więcej pojazdów?
2. droga do Radoni jest dość ruchliwa i ograniczenie do 20km/h jest "nieegzekwowalne"... niestety:(

Zamiast kombinacji ze "strefą" wolałbym żeby zbudowano brakujące 250 metrów chodnika pomiędzy skrzyżowaniem Marylskiego/Wiolinowa a już istniejącym chodnikiem "urywającym" się w polu:(:(:( Chodnik jest "za rowem" i moim zdaniem daje pełne bezpieczeństwo nawet maluchom idącym do szkoły samodzielnie.

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » pt lut 22, 2013 8:33 am

zibi69 pisze:ukróciła szybkie "wejście" w łuk na styku kostki i płyt betonowych na Al. E. Marylskiego ( tu pewnie sprawę podstawy prawnej załatwiłoby zwykłe ograniczenie do 50km/h)
Całe Książenice to obszar zabudowany, więc 50 km/h obowiązuje już teraz.

Michał

ODPOWIEDZ