Komunikacja autobusowa

Na pytania odpowiadają nasi Radni oraz Sołtys.
multipolisa

Komunikacja autobusowa

Post autor: multipolisa » pt cze 08, 2018 12:12 pm

Witam wszystkich.

Z roku na rok na naszym osiedlu coraz więcej mieszkańców a komunikacja autobusowa działa jak za czasów, gdy był tu tylko PGR i kilka domów. Dzieci coraz starsze i do kina w Grodzisku spokojnie mogły by pojechać autobusem, ale z braku komunikacji rodzice muszą "robić" za taksówkę i swoje młode pod kino zawieść i odwieść do domu. O połączeniu dojeżdżania do szkoły czy pracy w Warszawie tzn. autobus+WKD/KM to już w ogóle można zapomnieć.Część z nas musi utrzymać drugi samochód tylko po to, aby mieć prywatny autobus na trasie Książenice-Grodzisk Mazowiecki, bo na ten publiczny to liczyć nie można. Dodatkowo w innych miejscowościach w okolicach W-wy taka komunikacja jest bezpłatna a u nas musisz mieć odliczone 3,20 lub 1.60, bo kierowca nie wydaje reszty, więc jak masz 50 PLN to albo jedziesz za tę kwotę, albo jesteś bez biletu i grożą kary. Sprawę komplikuje jeszcze fakt, że niektóre linie mają dwie różne trasy w zależności od godziny, więc dla tych co korzystają z autobusu okazjonalnie, taka przejażdżka jest nie lada wyzwaniem, bo wsiadając z zamiarem dotarcia do Książenic możecie się znaleźć zupełnie gdzie indziej np. w Urszulinie. Komunikacja w soboty i niedziele to już kompletna porażka.

Apeluję o rozwiązanie tego problemu.

Pozdrawiam,
Grażyna

Piotr&Ewa

Re: Komunikacja autobusowa

Post autor: Piotr&Ewa » pt cze 08, 2018 12:43 pm

idą wybory samorządowe, więc nasz Radny na pewno się wykaże obietnicami , po czym zniknie jak zwykle na 4 lata...
Piotr

macli

Post autor: macli » pt cze 08, 2018 4:15 pm

Była o tym mowa jakiś czas temu na zebraniu wiejskim. Burmistrz obiecał testowe zwiększenie ilości autobusów, ale podkreślił że obecnie niemal nikt nimi nie jeździ. Rozmawiałem ostatnio z osobą regularnie jeżdżącą autobusem i ilość współpasażerów waha się od 0 do 3. Tłumów nie ma.

ewiko

Post autor: ewiko » pt cze 08, 2018 9:24 pm

W czasach kiedy w Książenicach był PGR , to autobus kursował raz na trzy godziny....( to tak na marginesie.)

multipolisa

Post autor: multipolisa » pt cze 08, 2018 11:08 pm

Nie jest prawdą, że nikt autobusami nie jeździ. Gdyby komunikacja funkcjonowała normalnie, chętniej byśmy z niej korzystali.
Aby przekonać się na własnej skórze o czym mowa proponuję zafundować sobie 1 dzień bez samochodu i spróbować zrealizować typowy plan dnia w oparciu o korzystanie tylko z komunikacji miejskiej. W godzinach popołudniowych jeżeli ktoś dojedzie do Grodziska ok. godz. 18.30 a tak przyjeżdża pociąg z W-wy, to autobus jest ok. 20. A spróbujcie dostać się do stolicy np. w sobotę z dzieckiem do teatru. Największym problemem wcale nie jest dostać się do Warszawy, tylko do Grodziska.
W zeszłym tygodniu korzystałam z komunikacji w godz. 10 - 17, czyli w godzinach, gdy uczniowie już do szkoły nie jadą i mogę potwierdzić, że autobus za każdym razem był pełen ludzi. Problemem jest że autobusy jeżdżą za rzadko, zmieniają trasy mimo, że nr linii pozostaje ten sam i konieczność posiadania 2 x dziennie odliczonej gotówki, bo kierowca nie wydaje reszty w czasach gdy większość z nas posługuje się kartami płatniczymi.

Grażyna

awojciech

Post autor: awojciech » sob cze 09, 2018 7:02 am

Sądzę, że warto temat skierować do Pana Radnego może on poruszy problem na sesji w Grodzisku. Parę lat temu temat był poruszany. Chyba wtedy zwiększono częstotliwość jakiejś linii, ale ktoś stwierdził, że autobusy do Książenic jeżdżą puste i o ile pamiętam powrócono do tego modelu jaki jest dziś.
Dojazd komunikacją miejską jest fatalny to prawda. Z drugiej jednak strony kiedy była ankieta o bezpłatnej komunikacji z Książenic wzięły udział 2 osoby. Temat wówczas umarł śmiercią naturalna. Miasto stworzyło komunikację bezpłatna w innym miejscu. Była wtedy szansa na nasz głos. Nie byłem na zebraniu wiejskim może tam temat komunikacji został poruszony???
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » sob cze 09, 2018 8:24 am

Był poruszony. Przeczytaj protokół.

M
Internet w Książenice.NET? Zadzwoń 505-196-527

elzbietaa

Post autor: elzbietaa » wt cze 12, 2018 7:48 am

Chętnie się zapoznam z protokołem, tylko gdzie go znaleźć? Na stronie sołectwa jest tylko ogłoszenie o zebraniu.
Może jakiś link...

pozdr.
Ela

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » wt cze 12, 2018 7:56 am

Internet w Książenice.NET? Zadzwoń 505-196-527

Reneu

Post autor: Reneu » wt cze 12, 2018 12:42 pm

Wystarczyło by dostosować godziny w jakich ma autobus jeździć i problemu by nie było, bo faktem jest że czasem wozi powietrze a czasem tłumy. Nie ma potrzeby zwiększenia ilości autobusów czy ich częstotliwości tylko po prostu trzeba dostosować rozkład do faktycznych potrzeb. Koszta tego wielkie by nie były wystarczyłaby jakaś ankieta czy nawet formularz w googlu do wypełnienia ale trzeba chcieć. :wink:

Co do kwoty to ja nigdy osobiście nie miałem problemu z wydaniem reszty ale też byłem na tyle normalny że nie dawałem 50 zł bo jednak korzystając z komunikacji powinno się mieć świadomość tego że kierowca ma jechać a nie wydawać z 50 zł do 1,60 i to chyba nie podlega dyskusji.

awojciech

Post autor: awojciech » wt cze 12, 2018 7:31 pm

Przeczytałem protokół. Pewnie gdzieś sobie żółknie i nic w żadnej sprawie. Kartki żółkną i ..... Sprawa bezpłatnej komunikacji do Książenic to sprawa, bodajże z przed dwu może trzech miesięcy. Linie bezpłatne powstały, wszystko było związane z dojazdem KM do Warszawy. Pewnie gdyby był sygnał do władz - a wybory przed nami- może by sie udało coś ugrać. Szczególnie rano zwiększyć częstotliwość kursowania. Zaraz wakacje i będą kursy zawieszone. Zdaje sobie sprawę, że dyskusja na forum nic nie da. Może Pan Radny albo Rada lub Pani Sołtys. Życzę powodzenia. nawiasem mówiąc jak tylko będę miał okazję porozmawiać z Panem Burmistrzem to wszystkiego wypytam i przekażę szczegóły.
Pozdrawiam

awojciech

Post autor: awojciech » wt lip 31, 2018 1:21 pm

Będziemy mieli darmowy autobus do stacji PKP z przystankami w Opypach i na stacji PKP. Będzie kursował w godzinach szczytu i soboty oraz środy jak bazar w Grodzisku. Niedługo będzie ankieta więc warto wyrazić swoją opinie na ten temat.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
parck

Post autor: parck » wt lip 31, 2018 3:20 pm

Tylko sprecyzuję, bo może być to źle zrozumiane. Nie ma czegoś takiego jak "darmowy", czy "bezpłatny", są zwyczajnie pewne rozwiązania na które składa się cała społeczność z własnych pieniędzy (podatki). W tym wypadku cała gmina złożyła się decyzją radnych i burmistrza na uruchomienie kilku linii autobusowych. Przepraszam za wtrącenie ;)
Maciuś S.

Manualna praca z ciałem, jako podstawowa forma terapii ...
http://www.ogrodymasazu.pl

awojciech

Post autor: awojciech » wt lip 31, 2018 3:45 pm

Oczywiście, że tak zgadam się z Tobą w 100%. Powszechnie się tak przyjęło (slogan chyba wyborczy ale niech będzie) ale prawda jest taka jak piszesz. Mają tez poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach, nowe oznakowanie. Zastanawiają się nad rondem przy wjeździe do Książenic. W najbliższym czasie będzie poprawiona cała droga do Radonii.
Pozdrawiam

Giewonty

Re: Komunikacja autobusowa - ankieta

Post autor: Giewonty » czw wrz 06, 2018 8:38 am

Dajcie znać jak ankieta ruszy, chętnie ja wypełnię :)
aga@wiolinowakrawcowa.pl
+48 692 052 444

ODPOWIEDZ