kanalizacja i droga na Cichociemnych

Na pytania odpowiadają nasi Radni oraz Sołtys.
Awatar użytkownika
Agnieszka ZAPART

kanalizacja i droga na Cichociemnych

Post autor: Agnieszka ZAPART » wt maja 09, 2017 2:09 pm

dzień dobry,
Już jakiś czas temu dołączyliśmy do społeczności i próbujemy się jakoś odnaleźć na naszym bagnisku na końcu Cichociemnych.
NIe jest to łatwe gdyż ciągłe błoto powoduje, że dzieci nie mogą same wracać do domu gdyż wracają ubłocone po szyję. WIęc czekają na świetlicy aż je odbierzemy.
NIe chcę już rozpisywać się dalej o szkodach jakie powodują dziury gdyż każdy kto tu kiedyś był wie o czym piszę.

NIemniej jednak żyliśmy w przekonaniu, zę jeszcze chwila jeszcze troszeczkę i będziemy mogli żyć jak ludzie.
Niestety informacja z Wodociągów dobiła mnie dziś kompletnie, treść poniżej.

Ja nie wyobrażam sobie kolejnej zimy na takich dołach i wertepach jak w tym roku a zgodnie z informacją poniżej przez kolejne lata nikt z tym nic nie zrobi bo droga zależna od kanalizacji a kanalizacja może będzie ale " w bliżej nie określonym terminie na pewno nie w przeciągu 3 lat".

Myślę, zę zdecydowana większość mieszkańców to ludzie zaradni i przedsiębiorczy i nikt z nas niczego nie oczekuje od gminy gdyż ze wszystkim jesteśmy sobie sami poradzić - jedyna naprawdę jedyna rzecz której nam potrzeba to ta nieszczęsna tragiczna droga. Czy naprawdę Ani Agrilol ani gmina czy wreszcie oba te podmioty w porozumieniu ze sobą nie są w stanie wysypać jakimś tłuczniem tych dołów po kolana.

"Witam
Zgodnie z w wieloletnim planie rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2017-2022, (dalej „planem”) budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Książenicach nie obejmuje ul. Cichociemnych (w ul. Cichociemnych budowany będzie jedynie kanał tłoczny).
Realizacja obecnego zadania inwestycyjnego na osiedlu Książenice zaplanowana jest na okres 28 miesięcy od dnia podpisania umowy z Wykonawcą. Podpisanie umowy z Wykonawcą planowane jest na wrzesień 2017 roku.
Niemniej ZWiK posiada ważną dokumentację projektową sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Cichociemnych.
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Cichociemnych może nastąpić, albo po zrealizowaniu obecnej inwestycji w Książenicach, albo poprzez rozszerzenie inwestycji obecnie realizowanej, nie mniej wątpliwe aby nastąpiło to szybciej niż określone wcześniej 3 lata.
Niestety szacunki określone w powyższym zdaniu nie mają oparcia w planie.
Jak widać wprowadzenie przedmiotowej inwestycji do realizacji w określonych planem ramach czasowych wymagało by zmian w planie, a więc i w planowanym budżecie ZWiK.
Budowy sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Cichociemnych w Książenicach nie wprowadzono do realizacji, ponieważ, w momencie składania wniosku do POIIŚ celem pozyskania środków na budowę, ilość zabudowanych posesji wzdłuż przedmiotowej ulicy była zbyt mała aby spełnić wymogi co do konieczności osiągnięcia efektu ekologicznego.
kancelariazapart.pl

Awatar użytkownika
Paweł Wróbel

Re: kanalizacja i droga na Cichociemnych

Post autor: Paweł Wróbel » wt maja 23, 2017 1:58 pm

No ja tez mam dosyć tej drogi.... :( :oops: :cry: :twisted: :evil:

Koszt wybrukowania okolo 55 zl/m2 bo chcialem przed posesją zeby zrobił Agri-Rol.

Kruszywo nie zalatwi aprawy, bo trzeba by bylo z 10 cm nasypac a tyle nie nasypią, a gdyby nawet to koszt bedzie podobny do kostki bo tona kosztuje ok 80-90 zł.

Awatar użytkownika
duszki_z_osiedla

Post autor: duszki_z_osiedla » sob maja 27, 2017 12:38 pm

Cudowny jest dźwięk pszczoły wybierającej miód w sobotę o poranku.

Nie potrafię zrozumieć jak tak bogata gmina nie jest w stanie wybudować kanalizacji na gęsto zaludnionym osiedlu gdy na zabitej dechami wsi na mazurach (18 domów) kanalizacja, nowa droga i ledowe oświetlenie tejże są już od trzech lat.

Kto im to zasponsorował? Gdzie tu rachunek ekonomiczny że dla kilku domów się nie opłaca.

ewusiak

Post autor: ewusiak » pt cze 02, 2017 11:42 am

Może to silne lobby firm od wywozu nieczystości tak skutecznie działa w gminie ;-)

Awatar użytkownika
MateuszWwa

Post autor: MateuszWwa » czw cze 22, 2017 9:07 am

A mnie wkurza kurz z cichociemnych, a kurz nie unosi się bez przyczyny. Dlatego naprawdę proszę o wolny przejazd ulicą cichociemnych, ja się domyślam mieszkacie dalej, nie jesteśmy bezpośrednimi sąsiadami ale naprawdę to że mi kurzycie jakoś przezyje, ale sobie wystawiacie świadectwo. Natomiast wielu kierowców zwalnia za co dziekuje, szczególnie kumaty okazal się Pan w subarowym kolorze skody, który wyraźnie zwolnił, kiedy to cos robilem na trawniku przed ogrodzeniem. Ja jak przejadę się czasem gdzies tam szutrówkami osiedla, to tam gdzie sa domy nie zasuwam.

Zauważyłem ze każdy chce być mistrzem rajdowym ale mistrzostwa ograniczają się do osiedla, szutrówki, prostej w starej wsi w terenie zabudowanym. A tam gdzie wolno pocisnąć brak chętnych? Sznur pojazdów jak skończy się teren zabudowany w starej wsi bo jest kilka zakretow ...

A najlepszy jest korek rano lub wracając przy pierwszych swiatlach w Nadarzynie jak wjezdzamy od strony starej wsi... Ja wiem ze jest ciągła skrzyżowanie i przepisy...Ale naprawdę 10 lat temu wszystkie samochody chcące jechać prosto w strone warszawy wyprzedzaly te stojące czekające na swiatlach i jechaly w nadarzyn. A teraz każdy chce jechać w strone warszawy i każdy grzecznie stoi. Co nam owocuje korkiem i pusta droga w strone warszawy przez nadarzyn.
Potem powrót, samochody czekaja w Nadarzynie na ostatnich swiatlach do wjazdu na krakowska, a Ci co chcą jechać prosto do ksiazenic muszą stać , naprawdę jak auta stoją można je wyprzedzić i sobie pojechać dalej.
Kompleksowe zaopatrzenie salonów fryzjerskich, hurtowni fryzjerskich. Marki CHI , Alter - Ego , Be hair , RR, Previa hair care, Esquier

Awatar użytkownika
MateuszWwa

Post autor: MateuszWwa » czw cze 22, 2017 9:15 am

Co do drogi to faktycznie dziwi mnie ta oszczędność , przecież znane sa przypadki w Warszawie, gdzie nowa wyremontowana jezdnie się zrywalo, tylko po to by zrobić remont kanalizacji. :P 3 lata to naprawdę sporo... pozatym ja się nie znam, ale może ciągłe poprawianie drogi tez kosztuje i okazaloby się ze na przestrzeni tylu lat nie jest wcale takie tansze od zrobienia drogi na twardo? Tylko mówie ja się nie znam, na kosztach budowy, naprawy dróg wiec mogę się mylić. W dodatku droga cichociemnych jest takim głowny traktem komunikacyjnym dla samochodow ciężkich, budowlanych, rozprowadza ich do mniejszych drog na osiedlu. Jak spojrze ile tam jest jeszcze działek i ile aut jeszcze przejedzie to czarno to widze, ale raczej swoje okna.
Czy naprawdę nie można wylozyc czyms tej drogi?

A może progi zwalniające?:P
Kompleksowe zaopatrzenie salonów fryzjerskich, hurtowni fryzjerskich. Marki CHI , Alter - Ego , Be hair , RR, Previa hair care, Esquier

ODPOWIEDZ