Książenice to nie tylko osiedle

Na pytania odpowiadają nasi Radni oraz Sołtys.
Lusia1201

Książenice to nie tylko osiedle

Post autor: Lusia1201 » wt mar 29, 2016 10:14 am

Szanowni Państwo,

Mieszkam w Książenicach od dwóch lat, tak wiem krótko jednak krew mnie zalewa jak na każdym kroku Książenice postrzega się tylko przez pryzmat osiedla. Odnoszę wrażenie że wszystkie toczące się tematy dotyczą do znudzenia tylko i wyłącznie osiedla. Rozumiem, że jest to ogromny napływ nowej ludności, nowe podatki ale litości. Istnieje również świat poza osiedlem.

Miałam przyjemność w Wielką Sobotę uczestniczyć w święceniu pokarmów w Opypach. Genialny pomysł, wszyscy razem w jednym miejscu. Pani Sołtys składająca życzenia, informująca o planowanych wydarzeniach na ten rok. W Książenicach nic takiego nie funkcjonuje. Wszystko sztywno i oficjalnie. Czy w Książeniach planowane jest wspólne miejsce dla wszystkich a nie tylko osiedlowych mieszkańców na wzór Paprociowej Polany? Jakieś wspólne ogniska?

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Re: Książenice to nie tylko osiedle

Post autor: Michał » wt mar 29, 2016 11:14 am

cześć

wszystkie przedsięwzięcia, czy Sołectwa, czy to innych grup które u nas działają, są adresowane do wszystkich mieszkańców - bez względu na okolicę, w której mieszkają. Jeśli spojrzysz na miejsca zamieszkania członków Rady Sołeckiej, to 3 osoby z 7 mieszkają na osiedlu. Naszym odpowiednikiem Paprociowej Polany są:
* Remiza (gdy chodzi o spotkania pod dachem),
* oraz "Planty" koło osiedla - gdy chodzi o spotkania na świeżym powietrzu.

Ostatnimi imprezami były (z tego co pamiętam):
* w remizie - dwa tygodnie temu był występ Teatru Czarodziej - sfinansowane z Funduszu Sołeckiego
* na "plantach" - ognisko na zakończenie lata - współorganizowane przez Sołectwo

Na kwiecień, maj i czerwiec przygotowujemy kolejne wydarzenia.

Co do długoterminowych planów - pracujemy wspólnie nad urządzeniem terenu wokół remizy. Chcemy organizować wydarzenia na swoich włościach, gdyż "planty" będą stopniowo zabudowywane.

Michał
(członek Rady Sołeckiej)

awojciech

Post autor: awojciech » wt mar 29, 2016 3:46 pm

W naszym kościólku święcenie pokarmow jest zawsze. Warto tam zawitac i odwiedzić. zobaczyc jak w nim jest fjnie. Moim zdaniem takie mocnego podziału na wieś i osiedle nie ma. Opypy to zupełnie inny klimat. To jeszcze typowa wieś. Pewnie też PArafia Grodzisk i stąd świecenie w remizie. Tak jak na każdej wsi w Polsce. Książenice mają juz charakter bardziej sypialnii. Nie czuć tutaj wsi a raczej klimat małełgo miasteczka. Część ludzi integruje sie z wsią Znają się wzjemnie znają. Jest i druga część, ktora nie zna słowa dzień dobry, pozdrawiam itd. Są i tacy, którym wydaję się, że sa Rockefellerami. Są miejscowi rajdowcy na ograniczeniach 30km/h pędzą 100km/h., dodam, że maja małe dzieci. Są wielbiciel psów i ich wrogowie. Jest tu cały przekrój ludzi. Jednak głównie to fajni sądziedzi. A i imprez jest dużo. Wystarczy tylko chciec w nich uczestniczyć. Pan Radny organizuje fajne bale. Fakt, że informacja o imprezach jest kiepska, ale to inny problem. Jak Twoje dziecko nie chodzi do szkoły to wtedy malo co wiesz. Chyba, że przypadkiem.
Pozdrawiam

akilegna95

Post autor: akilegna95 » wt mar 29, 2016 11:05 pm

cześć :)

jeszcze parę lat temu może i był podział - kwestia przyzwyczajeń. Teraz już się tego nie odczuwa :) Pojawiły się sprawy dotyczące CAŁYCH Książenic :) Wspólne spotkana są :) tak jak moi poprzednicy napisali teatrzyki dla dzieci, bale, pikniki ekologiczne, dzień strażaka :) przydały by się jeszcze potańcówki :)

Lusia1201

Post autor: Lusia1201 » śr mar 30, 2016 8:52 am

Hej :)

dzięki za odpowiedź. Faktycznie moje dziecko nie chodzi do szkoły, ba nawet do przedszkola jeszcze nie chodzi więc wiedza faktycznie ograniczona. O teatrzyku przeczytałam po fakcie przypadkiem będą w sklepie. Tak właśnie odczuwam że komunikacja jest główny problemem. FB mało aktywny, wczoraj poświęciłam czas, pogrzebałam, poczytałam. Znalazłam profil Pani Sołtys i od razu przekrój informacji. Naprawdę szkoda że Pani Sołtys bardziej swój prywatny profil tak komunikuje niż profil Sołectwa. Na forum niestety wszyscy zawsze mają czas

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » śr mar 30, 2016 9:08 am

Na pasku na dole ekranu masz przycisk Obserwuj. Jeśli wciśniesz przycisk na wybranym forum (np. Nasze forum + Sprawy samorządowe) będziesz dostawać powiadomienie mailem o nowych wątkach.

Michał

Awatar użytkownika
Aleksandra Jankowska

Post autor: Aleksandra Jankowska » śr mar 30, 2016 11:20 am

Lusia1201 pisze:Naprawdę szkoda że Pani Sołtys bardziej swój prywatny profil tak komunikuje niż profil Sołectwa.
Od wczoraj udało się wreszcie podpiąć mój profil na FB ze stroną ksiazenice.pl. Informacje będą często aktualizowane. Chciałabym, żeby ta strona zawierała najważniejszy przegląd informacji. Poza skrótem aktualności sołeckich, z książenice.info i niniejszego forum, niedługo uruchomię także rejestr spraw sołeckich, gdzie będzie można uzyskać dostęp do najważniejszych informacji - bez konieczności szukania newsów z nimi związanych.

Tak więc zapraszam na http://www.ksiazenice.pl, strona jest dostosowana również dla urządzeń mobilnych.
Aleksandra Jankowska
Sołtys Książenic
ksiazenice.pl | Facebook Sołectwo Książenice | soltys@ksiazenice.pl

ODPOWIEDZ