zebranie

Na pytania odpowiadają nasi Radni oraz Sołtys.
Kasia i Robert

zebranie

Post autor: Kasia i Robert » ndz mar 06, 2016 2:39 pm

hej Sasiedzi,
czy byl ktos na zebraniu i moglby sie podzielic informacjami? Czy sa jakies deklaracje dot kanalizacji i oswietlenia?
Pozdrawiam
K
Kasia i Robert

Awatar użytkownika
Aleksandra Jankowska

Re: zebranie

Post autor: Aleksandra Jankowska » ndz mar 06, 2016 7:30 pm

Witam,

obie te sprawy (i wiele innych) były omawiane na zebraniu.
W pierwszej połowie tygodnia protokół z zebrania zostanie zamieszczony na stronie http://ksiazenice.pl.
Zapraszam do lektury - mam nadzieję, że wyjaśni większość Państwa wątpliwości. A w razie czego zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam
Aleksandra Jankowska
Sołtys Książenic
ksiazenice.pl | Facebook Sołectwo Książenice | soltys@ksiazenice.pl

Awatar użytkownika
duszki_z_osiedla

Post autor: duszki_z_osiedla » pn mar 07, 2016 7:19 pm

Po co kanaliza i oświetlenie, Gregor będzie budował teraz boisko dla legii. Adventure World też miał być lada chwila, sam widziałem jak Greg wbija pierwszą łopatę w 2012 roku. Infrastrukturę prąd, woda, gaz, kanaliza i oświetlenie robi się na początku przed zrobieniem nawieszchni dróg. Tak robi dobry gospodarz Panie Burmistrzu zamiast kopać etapami po parę metrów i rujnować istniejące drogi i posesje mieszkańców. Mam odczucje jakbym te pieniądze z podatków które płacę wyrzucał w rynsztok.

awojciech

Post autor: awojciech » wt mar 08, 2016 7:12 am

A tu jakieś szczegóły z zebrania http://www.ksiazenice.info/info/o-ksiaz ... 8-zebranie.
Nie byłem bo nie zdążyłem ale chciałem poruszyć problem złej organizacji biegu w Książenicach bo Burmistrz pewnie o stronie logistycznej nic nie wie. Zaznaczam, że nie jestem przeciwnikiem biegania tylko głupoty zmykania dróg. Dziś nadal nie ma trasy i znów Organizator powie że on z nikim niczego nie będzie ustalał. Przypominam, że ta impreza to IMPREZA MASOWA. A po drugie to można tak zorganizować trasy żeby biegać po lesie a nie iść na łatwiznę i zmykać pół wsi. Zamknąć owszem można ale musi być alternatywa dojazdu i wyjazdu z posesji. W tamtym roku zamknięto Spacerowa bez alternatywy wjazdu i wyjazdu.

Kasia i Robert

Post autor: Kasia i Robert » wt mar 08, 2016 7:23 pm

Witam,
dziwne jest to, ze pozniej sprzedany teren bedzie mial wczesniej kanalizacje a inni musza czekac...
Dodatkowo dlaczego tylko kilka ulic zostanie oswietlonych, co z innymi?
Pozdr
K
Kasia i Robert

awojciech

Post autor: awojciech » czw mar 10, 2016 5:04 pm

O jest i protokół z zebrania http://www.ksiazenice.info/info/o-ksiaz ... wiejskiego
A przy okazji co to za góry piachu za szkołą???
Co nowego tam wybudują??
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » czw mar 10, 2016 5:22 pm

Ulicę Przyjaciół - będzie łatwiej zaparkować pod szkołą i nie trzeba będzie zawracać o 8 rano na Młodości.

Michał

aga i wojtek

Post autor: aga i wojtek » czw mar 10, 2016 6:10 pm

Myślę, że optymizm Cie poniósł :D Ulica Marylskiego jak i Młodości dalej będą zastawione, bo z Przyjaciół bedzie za daleko, w koncu to tyle km trzeba chodzić. Przy warzywniaku non stop jest problem z otwieranymi drzwiami przed maską samochodu, a parking po drugiej stronie ulicy stoi pusty. Tylko barierki by pomogły.

andrzej_wawa

Post autor: andrzej_wawa » czw mar 10, 2016 6:53 pm

Niestety muszę się w 100% zgodzić z Agą i Wojtkiem :( Założę się, że większość rodziców (i nauczycieli też!) będzie się zatrzymywać na Marylskiego.

Osobiście, odwożąc dziecko zatrzymuję się jak najdalej, nawet pod Centrum Sportu. Chociażby po to aby uniknąć niepotrzebnych stłuczek.

andrzej_wawa

Post autor: andrzej_wawa » czw mar 10, 2016 6:56 pm

Aha, oczywiście popieram barierki na Marylskiego, ZWŁASZCZA przy warzywniaku bo wyjazd z parkingu pod zegarem jest czasem bardzo niebezpieczny "dzięki" klientom warzywniaka...

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » czw mar 10, 2016 7:27 pm

Największa zaleta Przyjaciół nie polega na tym, że będzie się tam można zatrzymać zamiast stawać przy Marylskiego. Polega na tym, że nie trzeba będzie zawracać - kto wjedzie w Młodości wyjedzie przez Przyjaciół i na odwrót. Powinno to bardzo usprawnić ruch.

Michał

aga i wojtek

Post autor: aga i wojtek » pt mar 11, 2016 8:40 am

No nie do końca, ulica Przyjaciół na razie będzie ulica ślepą, z tego co widziałem to krawężniki ułożyli do wysokości parkingu koło przedszkola, dalej nawet nie wykorytowali podłoża pod kostkę.

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » pt mar 11, 2016 8:52 am

Ale będzie wjazd od przedszkola?

Michał

aga i wojtek

Post autor: aga i wojtek » pt mar 11, 2016 9:29 am

Jak narazie, ja takiego wjazdu tam nie widze. Droga kończy sie w polu.

ODPOWIEDZ