ul. Koncertowa - dziury

Na pytania odpowiadają nasi Radni oraz Sołtys.
andrzej_wawa

Re: ul. Koncertowa - dziury

Post autor: andrzej_wawa » śr lis 23, 2016 2:12 pm

Wsparłem tę inicjatywę swoim podpisem - dziękuję Sąsiadowi i Panu Kolasie za zajęcie się tą ważną sprawą :)

Awatar użytkownika
Paweł Wróbel

Post autor: Paweł Wróbel » ndz sty 29, 2017 6:36 pm

No ja jestem załamany drogami na V etapie.

Mieszkałem na III na Batuty i tam bylo pieknie.

Teraz buduje na V etapie i tam jest jakis koszmar. Poniewaz bylem u p.Romana w czwartek załatwiac inne rzeczy, poprosilem go o chwile rozmowy na temat drogi. Chcialem sie dowiedziec czy cokolwiek jest w planach.
Wiec droga należy do Agri Rolu. W tym roku podobno ma być na Cichociemnych kopana kanalizacja i po tym ma być poprawiona droga, ale nie bedzie to kostka-chociaz szczerze mowiąc wystarczylby tłuczen/kamień czy jakiś destrukt albo cokolwiek.

Natomiast moja część Etiudy,tu na wysokości stawu to masakra. Samochody sa czerwone od dolu. Jest jakas zyla wodna na poczatku Etiudy od Cichociemnych w prawo, ale na wiosne ma tam byc robiony jakis dren.

Tak czy siak to dramat, mam nowe samochody i az zal patrzec jak sobie wszyscy niszczymy auta, zawieszenie, podjazdy i garaze przez to błoto i dziury.

Dodatkowo matoły potrafią jechać 50 km/h i pochlapane mam ogrodzenie, wszystko co przed nim-a zaraz beda kamyki ozdobne i rosliny, no i..............nie mam wyjscia, zrobie na wlasny koszt kostke na drodze na szerokości dzialki czyli 30mb. Wychodzi 150 m2 kostki do polozenia, chodzi o to ze bede mial ciagle wszystko schlapane, no i wysiadając nie wniose błota na dywaniki.....ehh, nie ma wyjscia, wiem ze beda nanosili inni uzytkujacy droge ale cóż....trzeba bedzie to zamiatac/czyścic bo inaczej to tą nową kostke na podjezdzie trafi szlak :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

michael

Post autor: michael » pn sty 30, 2017 9:32 am

Stan dróg jest coraz gorszy, na co dzień jeżdżę Koncertową bo Cichociemnych już bym nie przejechał swoim autem.
Tutaj też nie jest za dobrze, od przeszło tygodnia większość ludzi ratuje się jazdą po krawężniku..

Z akcji zbierania podpisów na jesieni efekt jest taki, że Rada Gminy na sesji 30 listopada podjęła uchwałę o wyrażeniu zgody na nabycie działki (http://bip.grodzisk.pl/Article/get/id,27003.html). Umożliwia to Burmistrzowi włączenie ul. Koncertowej w poczet dróg gminnych. Kiedy to się zrealizuje, ile czasu zajmuje taka procedura - nie mam pojęcia. Można zapytać naszego radnego Pana Stanisława Kolasę, może są jakieś nowe wiadomości.

Pozdrawiam,
Michał.

nelka

Post autor: nelka » wt sty 31, 2017 10:23 pm

Ulica Cichociemnych to jakiś koszmar. Jedzie się slalomem żeby ominąć największe dziury i nie urwać zawieszenia. Ulica jest cała pokryta lodem od kilku tygodni. Dopiero dzisiaj łaskawie posypali ją piaskiem. Strach w ogóle wyjść z domu, żeby się nie połamać. Brak mi po prostu słów.

Awatar użytkownika
Paweł Wróbel

Post autor: Paweł Wróbel » śr lut 01, 2017 3:31 pm

Tak, jest masakra, dzis po posypaniu da sie hamować :lol:

Może dla mnie ratunkiem bedzie wjazd od tylu, czyli przy Strefie Ruchu i dalej wzdłuż ogrodzenia Agri Rolu-tam droga jest w trakcie robót.... :?:

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » śr lut 01, 2017 8:02 pm

Uwaga - instrukcja postępowania w przypadku oblodzenia drogi:

Piszemy SMS do pani Sołtyski o treści:
pani Aleksandro, proszę o odlodzenie ulicy Xxxx od skrzyżowania z Yyyy do Zzzz.
SMS wysyłamy pod nr 533040043. Numer podaję za zgodą Szefowej :)

Michał
Ps. Gdyby ktoś się chciał oburzyć to uprzejmie wyjaśniam, że koordynacja odladzania nie należy do zadań Sołtysów. Tak się jednak składa, że służby reagują pozytywnie na interwencje, więc Ola chętnie pośredniczy

Awatar użytkownika
Agata i Jarek

Post autor: Agata i Jarek » wt lut 07, 2017 1:01 pm

Koncertowa bedzie wygladala jak krater po tej zimie ...
o Pieciolinii to sam diabel chyba tez zapomnial..

Awatar użytkownika
MateuszWwa

Post autor: MateuszWwa » śr lut 08, 2017 12:08 am

Koszmar to jest latem jak to wszystko się pyli... a ten pył jest taki drobny ze wszędzie włazi. Oby jak najszybciej coś polozyli, mogą być nawet te plyty co sa w lesie, to może ludzie tak nie będą gnali. Teraz blotko, lód , snieg, to moim zdaniem przyjemnie i milo w porównaniu z tym letnim kurzem.
Kompleksowe zaopatrzenie salonów fryzjerskich, hurtowni fryzjerskich. Marki CHI , Alter - Ego , Be hair , RR, Previa hair care, Esquier

Awatar użytkownika
Agata i Jarek

Post autor: Agata i Jarek » śr lut 08, 2017 12:52 am

Mateusz nie pocieszasz... latem mialam okazje byc tu tylko kilka razy jak dom kupowalismy. plus mam w takim razie taki ze u mnie nic pod domem nie pojezdzi bo nie ma juz dokad .

covallus

Post autor: covallus » śr lut 08, 2017 10:18 am

płyty faktycznie nie są głupim pomysłem... ciekawe na ile jest szansa na taką realizację - szczególnie na nie przekazanych jeszcze gminie ulicach?

bo docelowe wykończenie kostką jest chyba bez sensu wszędzie tam, gdzie jeszcze sporo działek nie zabudowanych - ja na Sopranowej zaczynam na wiosnę i byłoby żal patrzeć jak ciężki sprzęt rozjeżdża świeżo położoną nawierzchnię ulicy...

Awatar użytkownika
Paweł Wróbel

Post autor: Paweł Wróbel » czw lut 09, 2017 10:26 am

Płyty to byloby jakies rozwiązanie.... :wink:

Agnieszka Z

Post autor: Agnieszka Z » czw lut 23, 2017 10:29 am

Witam wszystkich sąsiadów,

Dołączyliśmy do społeczności jesienią.
Mieszkamy na końcu ulicy Cichociemnej wobec powyższego kilkukrotnie w ciągu dnia musimy ją pokonywać wraz z jej urokami i niedogodnościami w postaci dziur czy w zasadzie przepaści.
Dopóki nie przeprowadziliśmy się do Książenic nie wiedziałam, ze samochód ma taki element jak wahacz- tymczasem w listopadzie przy wymianie kół powiedziano nam, ze jest pogięty i należy wymieć a na poniedziałek jestem ponownie umówiona do mechanika - w tym samym celu. W odstępie zaledwie 4 miesięcy.( w zasadzie niecałych) Naprawdę jedyny bieg ktorym sie posługuję na Cichociemnych to jedynka.

Chciałam dopytać o inicjatywę Pana Michaela

"Przy okazji rozmów z radnym dowiedziałem się, że ww. drogi należą jeszcze do dewelopera. Pojawiła się inicjatywa aby sformułować pismo do Burmistrza z prośbą o przejęcie ulicy Koncertowej w poczet dróg gminnych. Przez ostatnie dwa weekendy w porozumieniu z radnym zbieraliśmy podpisy pod pismem - tutaj podziękowania dla wszystkich sąsiadów, którzy poparli wniosek! Dotarliśmy tylko do części mieszkańców ale udało się nam zebrać kilkadziesiąt podpisów. Sprawa ma zostać poddana dyskusji na najbliżej sesji Rady Miejskiej."

Czy coś udało się ruszyc do przodu?
Zimą wprawdzie jeździliśmy po tafli lodu ale to i tak było lepsze niż aktualne wyboje których niestety nijak nie ma szansy ominąć.
Od Pana Romana otrzymałam informację, zę może za rok a moze za dwa droga zostanie przekazana. A wiadomo od przekazana do zrobiona tez może minąć rok albo dwa.
Tyle tylko, ze tak długo to my nie mamy szansy w tych przepaściach przetrwać a już na pewno nasz samochód nie da rady - bo zakładam, zę jesli wahacz należy wymieniać co 4 miesiące to nie pozostaje to bez wpływu na pozostałą część konstrukcji.

Jak chodzi o drogę naprawdę w najgorszych horrorach nie wyobrażałam sobie takiego koszmaru. Przecież pogięty wahacz i brak świadomości, ze tak jest generuje realne ryzyko na szybkiej trasie. NIe wiem ile czasu tak jeździliśmy jesienią i ile jeszcze jeździlibyśmy gdyby nie wymiana kół i jak mogłoby sie to skończyć.Dodam tylko, ze mamy trójkę dzieci.

POdsumowując - wiedziałam, ze nie może być tak, że jesteśmy skazani tylko na łaskę właściciela drogi. Bedę zobowiązana za podzielenie się doświadczeniem w sprawie inicjatywy z ulicą Koncertową.

W dniu wczorajszym miałam też okazję poznać Panią Sołtys, jestem bardzo mile zaskoczona jej chęcią pomocy i zaangażowaniem w sprawy lokalne. Podniosło mnie to trochę na duchu, cieszę się że mamy tu osoby które chca działać dla lokalnej społeczności. Mam też głęboką nadzieję, że codzienna rzeczywistość nie zniechęci Pani Aleksandry do pełnienia funkcji Sołtysa.

Na ten moment jestem zwyczajnie załamana i mając tę wiedzę którą mam aktualnie, iż bedę musiała co dzień przedzierać się przez taki off road, z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością poszukałabym innego miejsca na budowę domu.

Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Zapart

Awatar użytkownika
MateuszWwa

Post autor: MateuszWwa » pn mar 06, 2017 11:13 pm

i tak szybko by nie jeździli, choć sam zaliczam się do tych co czasem nacisną.

A ul Cichociemnych? Tam też sa takie dziury...i tyle ciezarowek jeździ, pozatym jest to droga rozprowadzająca ruch na inne boczne uliczyki wiec warto na niej tez polozyc plyty :) Ponoć podatkow tyle wnosza mieszkancy ksiazenic ze chyba cos się nam należy:P
Kompleksowe zaopatrzenie salonów fryzjerskich, hurtowni fryzjerskich. Marki CHI , Alter - Ego , Be hair , RR, Previa hair care, Esquier

Sorciere

Post autor: Sorciere » pt mar 10, 2017 2:33 pm

Witam wszystkich mieszkańców,

Od kilku miesięcy mieszkam na ul Kurantów. By wydostać się z osiedla muszę przejechać bądź ulicą Cichociemnych bądź Koncertową.
Niestety obie są praktycznie nieprzejezdne. Z tego co widzę nikt nie potrafi sobie poradzić z tym problemem.
Może zrzucimy się na wielki baner przy wjeździe do Książenic z reklamą: Nie kupujcie domów/działek w Książenicach bo nie da się do nich dojechać.
Może ktoś się wtedy obudzi...

michael

Post autor: michael » pt mar 10, 2017 3:25 pm

Pani Agnieszko,

niestety nie mam informacji czy sprawa ruszyła do przodu (względem mojego ostatniego postu z 30 stycznia). Z tego co pamiętam prośba dotyczyła zarówno ul. Koncertowej jak i Cichociemnych.
Nie dysponuję kopią pisma ale myślę, że najprościej będzie zapytać naszego radnego - Pana Stanisława Kolasę (stan.kolasa(at)wp.pl).
Zarówno Pan radny jak i Pani Sołtys są bardzo życzliwi i można liczyć na wsparcie z ich strony.

Podejrzewam, że dopóki nie zakończy się budowa kanalizacji nie możemy liczyć na spektakularną poprawę.
Pozostają doraźne działania tj. zgłaszanie próśb o wyrównanie do Zakładu Gospodarki Komunalnej (www.zgkgrodzisk.pl).

Pozdrawiam,
Michał.

ODPOWIEDZ