ul. Koncertowa - dziury

Na pytania odpowiadają nasi Radni oraz Sołtys.
mlesiakalb

ul. Koncertowa - dziury

Post autor: mlesiakalb » pn sty 11, 2016 9:38 pm

Drodzy Sąsiedzi,

czy ul. Koncertowa to droga gminna czy należąca jeszcze do Agrirol? Zastanawiam się gdzie powinienem kierować prośby o wyrównanie dojazdu do posesji :)

andrzej_wawa

Re: ul. Koncertowa - dziury

Post autor: andrzej_wawa » wt sty 12, 2016 10:45 am

Wg mnie należy wciąż do Agrirolu

Baja

Post autor: Baja » wt sty 12, 2016 11:26 am

Najlepiej byłoby, żeby wszystkie ulice na osiedlu przejęła gmina. W obecnym układzie to osiedle cześciowo jest zaniedbane, bo nie wszyscy mieszkańcy ulic należących do Agri-roku chcą sie zrzucać na zrobienie w kostce prywatnych dróg.

macli

Post autor: macli » śr sty 13, 2016 12:01 pm

Działka 1/13 czyli ulica Koncertowa ma jako własciciela wpisany Agri-Rol. Nr KW WA1G/00062312/0.

nelka

Post autor: nelka » śr sty 13, 2016 1:59 pm

Te dziury to dramat! Chyba przestanę się ruszać z domu, bo obawiam się że przedwcześnie urodzę, a do terminu porodu jeszcze trochę ;) Tra-ge-dia!

andrzej_wawa

Post autor: andrzej_wawa » śr sty 13, 2016 4:16 pm

Przy aktualnym natężeniu ruchu ciężkich pojazdów budowlanych, które codziennie jeżdżą na place budowy wzdłuż Koncertowej, żadna nawierzchnia długo nie wytrzyma. Za 2-3 lata będzie już spokojniej i może wtedy...

mlesiakalb

Post autor: mlesiakalb » czw sty 14, 2016 9:43 pm

w takim razie stanę się upierdliwcem dla prezesa agrirolu w tej materii :)

andrzej_wawa

Post autor: andrzej_wawa » czw sty 14, 2016 10:08 pm

Życzę powodzenia (również we własnym interesie bo mieszkam przy Koncertowej), ale raczej nie widzę szans na sukces :(

Awatar użytkownika
duszki_z_osiedla

Post autor: duszki_z_osiedla » sob sty 16, 2016 1:33 pm

Ja z prezesem bym nie zadzierał, bo zamiast dziur mogą pojawić się wykopy. Niech nam żyje prezes naszego klubu.

kolo78

Post autor: kolo78 » sob lut 27, 2016 10:28 am

Też jeździmy Koncertową i nie jesteśmy zachwyceni jej stanem. W naszym przypadku najpierw skontaktowaliśmy się z Agrirolem w tej sprawie, jak to mówią problem niezaraportowany nie istnieje. Informacja od Agrirolu jest taka, że wiosną w czasie suchej pogody planowana jest naprawa drogi. W jakim zakresie będzie naprawa, tego nie wiem. Mam nadzieję, że po ewentualnym wyrównanie drogi zostanie ona lekko utwardzona zagęszczarką, tak jak to miało miejsce przy jej budowie.

andrzej_wawa

Post autor: andrzej_wawa » sob lut 27, 2016 11:08 am

To bardzo dobra wiadomość :)

Tadeusz

Post autor: Tadeusz » wt paź 18, 2016 4:39 pm

Oswieżam wątek - obecna sytuacja jest taka, że dziury są już takie duże że nie da się przejechać, całkiem niedawno złamałem spreżynę w zawieszeniu. Koncertowa podobno należy już do gminy - czy ktoś ma lepsze informacje lub wie co z tym fantem zrobić(?), bo nie bardzo widze opcji latać, zakupić terenówkę etc.

michael

Post autor: michael » czw lis 17, 2016 10:42 pm

Dobry wieczór,

na wstępie chciałbym się przywitać - to mój pierwszy post na książenickim forum.
Przeszło ponad rok temu dołączyłem wraz z rodziną do lokalnej społeczności i w ostatnim czasie obserwowałem pogarszający się stan zarówno ulicy Koncertowej, Cichociemnych jak i mojej ulicy Kurantów.

Pod koniec października zwróciłem się do naszej sołtys - Pani Aleksandry Jankowskiej i do naszego radnego - Pana Stanisława Kolasy z prośbą o pomoc i interwencję.
Tutaj chciałbym podkreślić i podziękować za pomoc i zaangażowanie Panu Stanisławowi. Następnego dnia otrzymałem telefon, z obietnicą pomocy. Warunki pogodowe nie sprzyjały ale po ok. 2-3 tygodniach od informacji drogi wyrównano. Pomogło to pewnym stopniu, jeździ się łatwiej, choć do ideału wiele brakuje.

Przy okazji rozmów z radnym dowiedziałem się, że ww. drogi należą jeszcze do dewelopera. Pojawiła się inicjatywa aby sformułować pismo do Burmistrza z prośbą o przejęcie ulicy Koncertowej w poczet dróg gminnych. Przez ostatnie dwa weekendy w porozumieniu z radnym zbieraliśmy podpisy pod pismem - tutaj podziękowania dla wszystkich sąsiadów, którzy poparli wniosek! Dotarliśmy tylko do części mieszkańców ale udało się nam zebrać kilkadziesiąt podpisów. Sprawa ma zostać poddana dyskusji na najbliżej sesji Rady Miejskiej.

Pozdrawiam,
Michał.

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » śr lis 23, 2016 1:13 pm

przepraszam tych, co czekali długo na akceptację moderatora (pisali pierwszy post na forum) - coś się zepsuło i nie wiedziałem, że czekacie.

Michał
Internet w Książenice.NET? Zadzwoń 505-196-527

michael

Post autor: michael » śr lis 23, 2016 1:52 pm

Udało się opublikować, dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,
Michał

ODPOWIEDZ