Kanalizacja III etap

Na pytania odpowiadają nasi Radni oraz Sołtys.
andrzej_wawa

Re: Kanalizacja III etap

Post autor: andrzej_wawa » pn gru 04, 2017 7:32 am

Nie będzie dróg, nie będzie kanalizacji, niczego nie będzie.

gawek

Post autor: gawek » pn gru 04, 2017 10:36 am

andrzej_wawa pisze:Nie będzie dróg, nie będzie kanalizacji, niczego nie będzie.
No, mi też się tak wydaję.
zapraszam na forum

Monika i Marcin

Post autor: Monika i Marcin » pn gru 04, 2017 11:20 am

Mieszkańcy I etapu pamiętają zapewne jak wyglądał dojazd do naszych domów, kiedy się tutaj sprowadziliśmy, albo przymierzaliśmy się do zakupu.
Na drodze przy szkole i kościele nie mogły minąć się dwa samochody (płyty były położone w jeden pas ruchu) na wiosnę i na jesień była tragedia, to samo było na dojeździe do lasu.
Na dodatkowe pocieszenie dodam tylko tyle, że na I części osiedla jest prywatna droga i mieszkańcy nie mogą się porozumieć co do kompleksowego rozwiązania tego problemu i tak już pozostanie przez następne dziesięciolecia - błoto, dziury.
Na waszej części osiedla prędzej, czy później powstanie kanalizacja i drogi - życzę cierpliwości i mroźnej zimy - śnieg i mróz wyrówna drogi, a i pług w zimę przejedzie.
Monika i Marcin

winiak61

Post autor: winiak61 » czw gru 07, 2017 11:31 pm

duszki_z_osiedla pisze: Według mnie inwestycja jest celowo opóźniana. Tu nie chodzi o brak funduszy.
Najwyraźniej któś ma interes w szambie.
Uderz w stół a nożyce się odezwą :D wszędzie spiski tylko widzi :D

duszki_z_osiedla pisze:Wybierając dołek raz w miesiącu przez 5 lat daje sumę 10tyś. zł
Biorąc pod uwagę że kanalizacji może nie być przez 10 lat i fakt że duża rodzina opróżnia pieczarę dwa razy w miesiącu to przez 10 lat wyda na wybieranie miodu ponad 40 tyś. zł.

Po drugie, wozy szambelanów przez najbliższe 5 lat doprowadzą nawet wykostkowane drogi do stanu tej cichociemnej.
Napisałem że wyjdzie ponad 10 tyś, równie dobrze może to być 20 tyś. Kwota 10 tyś wyjdzie pod warunkiem finansowania inwestycji przez 1000 osób.
Biorąc pod uwagę że wybieram raz na 2 miesiące szambo to w okresie 5 lat daje mi 3 tyś zł więc nie opłaca mi się zrzucać na kanalizację.
Zapewne osób które nie zrzucą się jest więcej co w efekcie podwyższy koszty budowy kanalizacji. Poza tym jest jeszcze wiele innych czynników które przemawiają za tym że prywatnemu inwestorowi się to nie opłaca. Być może po wybudowaniu kanalizacji trzeba będzie iść do sądu aby pieniądze odzyskać bo gminna może nie chcieć dobrowolnie zwrócić pieniędzy, to wygeneruje dodatkowe koszta. Jeśli nawet wszystko poszło by bez problemu i gminna przejęła by kanalizację to ja i tak będę mógł się wpiąć do sieci.
MateuszWwa pisze:To jednak wole wydac 10 tys przez 5 lat niż 5 tys co dwa na zawieszenie. Z moich wyliczen to raz na 1,5 miesiąca szambo daje 6.300 :P więc kanalizacja nie jest jakims priorytetem wd mnie. Wiadomo to moja opinia. Oczywiście jak już będzie ktoś ją robił to się przychylam, ale ta droga...
Droga była by marzeniem, te dziury to na prawdę masakra, caly dzień się najezdzę , nagadam, nausmiecham i zanim dojade do ukochanego domu to ostanie sily mi wypruje droga podskakując glowa pod sufit w aucie...

Błagam niech samorząd cos zrobi z tą droga na cichociemnych...:) Chociaz nie... bo przecież to nie jest droga gminna jak się domyslam
Trzeba wolniej jeździć to nie będzie potrzeby robić zawieszenia tak często ;) a i co poniektórzy przestaną narzekać na zabrudzone ogrodzenie.
Zdaje sobie sprawę że niestety Koncertową i Cichociemnych przydało by się utwardzić i jak najbardziej jestem za ale problem wszędobylskiego kurzu wynika z prędkości z jaką niektórzy osiągają.

Awatar użytkownika
Paweł Wróbel

Post autor: Paweł Wróbel » pt gru 08, 2017 10:25 am

Nie prawda, jeżdże 10-15 km na godzine i i tak sie kurzy i auto uyebane...a syf na podjazd i do garażu to same toczące sie koła naniosą.

Awatar użytkownika
MateuszWwa

Post autor: MateuszWwa » ndz gru 17, 2017 3:11 pm

Nie wiem:) nie jeżdżę tak szybko uliczkami osiedlowym nieutwardzonymi , a przynajmniej się staram, a jak jest sucho to zawsze wolno.
I jeszcze raz wszystkie psy zapraszam na łąkę a nie na mój trawnik. Może ten wątek ktoś czyta . Bo może zawiaze paczuszkę pod adres właściciela. Ludzie, trzeba było sobie kota kupić- ja np nie mam psa bo nie chciałoby mi się latać za nim przepraszam za oftop ale nie wiem w którym wątku i czy wogole u tyc osób pojawia się umiejętność czytania.
Ostatnio zmieniony ndz gru 17, 2017 10:43 pm przez MateuszWwa, łącznie zmieniany 1 raz.
Kompleksowe zaopatrzenie salonów fryzjerskich, hurtowni fryzjerskich. Marki CHI , Alter - Ego , Be hair , RR, Previa hair care, Esquier

winiak61

Post autor: winiak61 » ndz gru 17, 2017 7:34 pm

wątek o psach jest już na forum, pisz w odpowiednim temacie bo jak każdy zacznie pisać co popadnie to później nie dojdzie się do ładu

JarekIMonika

Post autor: JarekIMonika » pn gru 18, 2017 9:33 am

To że przetarg zakończył się bezowocnie, wiadomo, jest dla wszystkich deprymujące, ale z faktami dyskutować się nie da.
Czy wiadomo jakie są (i czy są) kolejne kroki które gmina zamierza podjąć w sprawie budowy kanalizacji w Książenicach? Czy mają jakąś strategię? Nowy przetarg?

covallus

Post autor: covallus » śr gru 20, 2017 10:03 am

Jędrek

Post autor: Jędrek » czw sty 04, 2018 12:12 pm

Witam,

Planuję obecnie budowę na tą wiosnę i ważne jest czy liczyć na kanalizację, czy projektować szambo.

Czy ktoś może wie cos konkretnego nt budowy kanalizacji wzdłuż Marylskiego?

J.

Baja

Post autor: Baja » pt sty 05, 2018 10:20 am

Mylka pisze:
Ta droga mi odbiera przyjemność mieszkania tu.... :roll:
Trafnie napisane. Mam tak samo. T

Trudno mi uwierzyć, że nie ma żadnej firmy która byłaby zainteresowana przetargiem. No chyba że od razu "widać" że nie da się za takie pieniądze wykonać kanalizacji. Warunki są po prostu nie do spełnienia i tyle. Martwi mnie jeszcze jedna rzecz. Brak budowy jednocześnie kanalizacji burzowej i sanitarnej. Woda opadowa która zalega na naszych drogach to też problem.
Ja uwazam, ze jezeli cos robic , to dobrze, moze dlatego, ze pochodze z zachodniej czesci Polski.
Kanalizacja sanitarna powinna byc robiona razem z burzowa, teren jest bardzo mokry.
Zdaje sobie sprawe, ze koszt bedzie wiekszy, ale my mieszkancy powinnismy zaproponowac udzial czesciowy w kosztach budowy kanalizacji sanitarnej I burzowej, zeby zrobic raz, a dobrze.
Ja mieszkam w II etapie, ale ulice zrobilismy sami mieszkancy, ale niestety wyszlo tak, ze w dalszej czesci mieszkancy juz niestety nie chcieli dolozyc sie finansowo i teraz tona w wodzie, nie mowiac o dziurach, ktorych nawet nie byli w stanie szrutem zasypac Tania kosztem.
Przy takim podejsciu mieszkancow tego osiedla, to niestety bedziemy mieszkac jak na wiosce mazowieckiej, czyli bloto i brak kanalizacji.
Z tymi przetargami, to tez uwazam, ze to jakas sciema.
Firma powinna byc profesjonalna, bo to trudny teren, a nie tania, no chyba ze gmina potrzebuje teraz pieniedzy na inne priorytety , po 2015 roku.
Nie dajmy sie mieszkancy , zmobilizujmy sie, pomozmy gminie rozwiazac ten problem, bo niestety nic nice bedzie Daley robione, a pieniadze pojda na inny. cel.

aga i wojtek

Kanalizacja

Post autor: aga i wojtek » pn mar 19, 2018 3:53 pm

Chyba musimy się pożegnać z myślą o kanalizacji w ciągu najbliższych lat. Kolejny przetarg unieważniony:
Załączniki
Informacja o unieważnieniu postępowania-1.pdf
(329.9 KiB) Pobrany 205 razy

Awatar użytkownika
duszki_z_osiedla

Post autor: duszki_z_osiedla » pn mar 19, 2018 11:45 pm

Teraz kanalizacja potrzebna na terenach legii. Tam niedługo Gregor będzie wstęgę przecinał. A Książenice stały się takie trochę cichociemne. Może trzeba zrzucić się na jakiś plakat w widocznym miejscu żeby o nas pamiętał.

andrzej_wawa

Post autor: andrzej_wawa » wt mar 20, 2018 7:21 am

Zawsze uważałem, że na naszym osiedlu największą władzę mają panowie w szambiarkach.

"Nie będzie kanalizacji, nie będzie dróg, niczego nie będzie."

aga i wojtek

Post autor: aga i wojtek » śr mar 21, 2018 9:36 pm

duszki_z_osiedla pisze:Teraz kanalizacja potrzebna na terenach legii. Tam niedługo Gregor będzie wstęgę przecinał. A Książenice stały się takie trochę cichociemne. Może trzeba zrzucić się na jakiś plakat w widocznym miejscu żeby o nas pamiętał.
No widzisz pamiętał o nas :D . Dziś pismo znalazłem od Burmistrza, nieba nam przychyli i tak naprawdę to kanalizacja mieści się w harmonogramie, łącznie z uwaleniem trzech przetargów. Jeszcze brakuje mapki od Kolasy, tej co to 3 lata już publikuje z bohomazami jak u J.Gmocha :mrgreen: Tak mnie tylko zastanawia ile kasy idzie na tą korespondencje Burmistrza z Radnym Kolasą, wymiana pisemek po to żeby pokazać, że nic się nie dzieje. Żałosne.

ODPOWIEDZ