Kanalizacja III etap

Na pytania odpowiadają nasi Radni oraz Sołtys.
Awatar użytkownika
MateuszWwa

Re: Kanalizacja III etap

Post autor: MateuszWwa » wt lis 28, 2017 11:50 pm

To jednak wole wydac 10 tys przez 5 lat niż 5 tys co dwa na zawieszenie. Z moich wyliczen to raz na 1,5 miesiąca szambo daje 6.300 :P więc kanalizacja nie jest jakims priorytetem wd mnie. Wiadomo to moja opinia. Oczywiście jak już będzie ktoś ją robił to się przychylam, ale ta droga...
Droga była by marzeniem, te dziury to na prawdę masakra, caly dzień się najezdzę , nagadam, nausmiecham i zanim dojade do ukochanego domu to ostanie sily mi wypruje droga podskakując glowa pod sufit w aucie...

Błagam niech samorząd cos zrobi z tą droga na cichociemnych...:) Chociaz nie... bo przecież to nie jest droga gminna jak się domyslam
Kompleksowe zaopatrzenie salonów fryzjerskich, hurtowni fryzjerskich. Marki CHI , Alter - Ego , Be hair , RR, Previa hair care, Esquier

andrzej_wawa

Post autor: andrzej_wawa » śr lis 29, 2017 7:48 am

Szkoda gadać o drogach i kanalizacji. Tych rzeczy nigdy u nas nie będzie.

W życiu bym nie przypuścił, że światłowód dojdzie do mojego domu szybciej niż kanalizacja i porządna nawierzchnia drogi.

Awatar użytkownika
parck

Post autor: parck » śr lis 29, 2017 9:45 am

Drodzy gminni sąsiedzi.
Jesteście przygnębieni, poddenerwowani warunkami w jakich mieszkacie, mimo że wasze osiedle traktowane jest priorytetowo - priorytetowo, czyli wszelkie zachcianki, o które reszta gminy walczy dziesiątki lat, u was powstają po kilku.
Mam nadzieje, że trochę Was pocieszyłem. No taka to po prostu mazowiecka gmina, z takimi a nie innymi priorytetami (Chełmoński moim zdaniem malował przyszłość).
Zważywszy, że jesteście, że się tak wyrażę na szczycie łańcucha pokarmowego, to uruchamiając znane powiedzenie "wyżej ... nie podskoczysz", można powiedzieć, że ta część polski cechuje się takimi a nie innymi standardami.
Może zachodnie województwa Polski mają priorytety związane z drogami i kanalizacją, może południowe, tego nie wiem (warto się zastanowić). U nas jak widać ważne jest co innego, kilka pierwszych pokoleń tej "tradycji" raczej nie zmieni.

P.S.
Kalkulując opłaty "wybierania z dołka" i korzyści podłączenia do sieci trzeba pamiętać, że za korzystacie z "szambociągu gminnego też się płaci (około połowę dotychczasowej sumy, ale jednak)

Z ciepłymi pozdrowieniami sąsiad zbierający na terenowy samochód ;)
Maciuś S.

Manualna praca z ciałem, jako podstawowa forma terapii ...
http://www.ogrodymasazu.pl

Awatar użytkownika
Paweł Wróbel

Post autor: Paweł Wróbel » czw lis 30, 2017 4:05 pm

Droga to masakra, rece mi juz opadają, ani dziecko puscic na ulice, ani nic. Ten syf na samochodzie , na podjeżdzie, w garażu. Te dziury... :evil: :evil: :evil: . to pomarańczowe kures...o wysypane na droge, masakra :evil: :?

aga i wojtek

Post autor: aga i wojtek » czw lis 30, 2017 4:48 pm

parck pisze:.. mimo że wasze osiedle traktowane jest priorytetowo - priorytetowo, czyli wszelkie zachcianki, o które reszta gminy walczy dziesiątki lat, u was powstają po kilku.
Ten mityczny priorytet naszego osiedla :roll: O jakich zachciankach mowa? Mamy zachciankę kanalizacje, niezmiennie od blisko 10 lat i niema. Patrzysz przez pryzmat I etapu, który faktycznie jest zrobiony "na gotowo" Ja mieszkam na II etapie i po deszczu moja droga z stanu "Jak dawna Żródlana w Radoniach" zmienia sie w rzekę, czyli wygląda mniej wiecej jak Twoja droga.

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » czw lis 30, 2017 4:58 pm

Na I etapie bez kanalizacji i drogi mieszkaliśmy 7 lat. Wiemy, jak to jest.

M

Awatar użytkownika
parck

Post autor: parck » czw lis 30, 2017 7:15 pm

aga i wojtek pisze:
parck pisze:.. mimo że wasze osiedle traktowane jest priorytetowo - priorytetowo, czyli wszelkie zachcianki, o które reszta gminy walczy dziesiątki lat, u was powstają po kilku.
Ten mityczny priorytet naszego osiedla :roll: O jakich zachciankach mowa? Mamy zachciankę kanalizacje, niezmiennie od blisko 10 lat i niema. Patrzysz przez pryzmat I etapu, który faktycznie jest zrobiony "na gotowo" Ja mieszkam na II etapie i po deszczu moja droga z stanu "Jak dawna Żródlana w Radoniach" zmienia sie w rzekę, czyli wygląda mniej wiecej jak Twoja droga.
Jak mieszkałem już w gminie, na drugim etapie w Książenicach można było jeszcze buraki sadzić a pierwszy był w powijakach, ale tak naprawdę nie piszę o sobie a o klientach, do których dojeżdżam i o ich starania od dekad o ludzkie warunki za płotem (nie wspominając o kanalizacji). W mojej mentalności drogi i kanalizacja to priorytet i standard w cywilizowanym miejscu, w waszej widzę też - niestety jak można wywnioskować z poprzedniej mojej wypowiedzi, nie w głowach zarządzających gminą/powiatem/województwem.

Z pozdrowieniami ...
Maciuś S.

Manualna praca z ciałem, jako podstawowa forma terapii ...
http://www.ogrodymasazu.pl

nelka

Post autor: nelka » pt gru 01, 2017 9:30 pm

Ulica Cichociemnych wola o pomstę do nieba. Tragedia. Nie da się jechać, nie da się iść. Wyjść z dzieckiem na spacer nie ma gdzie żeby nie utonąć w błocie. Wszędzie błoto tak jak ktoś wspomniał. W garażu, na podjeździe. Wstyd po 2 dniach od umycia samochodem jeździć, bo wyglada jakby nim jakiś Kubica jeździł. Dramat. Ogrodzenia zachlapane.
Nie wiem kto opróżnia szambo co 1,5 miesiąca. My jako 4-osobowa rodzina, która stara się wodę bardzo oszczędnie gospodarować musimy oproznic co 3-4 tygodnie. Wiec jeżeli koszt zrobienia kanalizacji wyniósłby 10 tys to się to jak najbardziej opłaca licząc, ze w ciągu 10 lat nam tego nie zrobią. Później może szansa na zrobienie drogi byłaby znacznie większa.

gawek

Post autor: gawek » sob gru 02, 2017 9:14 am

nelka pisze:Ulica Cichociemnych wola o pomstę do nieba. Tragedia. Nie da się jechać, nie da się iść. Wyjść z dzieckiem na spacer nie ma gdzie żeby nie utonąć w błocie. Wszędzie błoto tak jak ktoś wspomniał. W garażu, na podjeździe. Wstyd po 2 dniach od umycia samochodem jeździć, bo wygląda jakby nim jakiś Kubica jeździł. Dramat. Ogrodzenia zachlapane.
Nie wiem kto opróżnia szambo co 1,5 miesiąca. My jako 4-osobowa rodzina, która stara się wodę bardzo oszczędnie gospodarować musimy opróżnić co 3-4 tygodnie. Wiec jeżeli koszt zrobienia kanalizacji wyniósłby 10 tys to się to jak najbardziej opłaca licząc, ze w ciągu 10 lat nam tego nie zrobią. Później może szansa na zrobienie drogi byłaby znacznie większa.
To prawda, ale jakoś teraz nie mogą ją załatwić, więc wątpię czy ją załatwią czy za rok, czy za 5 lat, czy za 10. Nie ma na co liczyć :(
zapraszam na forum

Awatar użytkownika
duszki_z_osiedla

Post autor: duszki_z_osiedla » sob gru 02, 2017 8:44 pm

Według mnie inwestycja jest celowo opóźniana. Tu nie chodzi o brak funduszy.
Najwyraźniej któś ma interes w szambie.

macli

Post autor: macli » ndz gru 03, 2017 11:09 am

duszki_z_osiedla pisze:Najwyraźniej któś ma interes w szambie.
I dlatego namówił wszystkich przedsiębiorców budowlanych w Polsce, żeby nie składali ofert w przetargach. Albo rozpylił sztuczną mgłę żeby nie mogli znaleźć urzędu miasta.

Awatar użytkownika
Paweł Wróbel

Post autor: Paweł Wróbel » ndz gru 03, 2017 1:23 pm

z drogami jest dramat, ja nie wiem....powinno być doliczone do ceny działki 4 tys zł na wykonanie kostki-wiem bo jestem tak zdesperowany ze na etapie kończenia domu chcialem na szerokości mojej dzialki tj.30 mb położyc kostke przez Agri Rol.
Wszystko schlapane, ogrodzenie, podjazd, kamyki ozdobne poprostu wszystko, a ten pomarańczowy syf nie daje sie zmyć, dolomit yebany.
a samochód? wreszcie, pierwszy raz w zyciu mam nowe auto....i bardzo żałuje ze je kupilem bo aż żal patrzyć jak to wszystko niszczeje w tym bagnie i na tych dziurach....

I jeszcze te barany z budowy, którzy jeżdżą tymi trupami 60 km/h po tym błocie i specjalnie chlapią po ogrodzeniu i wszystkim :cry:

Mi tam kanaliza powiewa, raz w miesiącu za 180 zł wywioze i mam spokój, drogi-to jest ważniejsze bo tu sie nie da funkcjonować normalnie :?

Ta droga mi odbiera przyjemność mieszkania tu.... :roll:

gawek

Post autor: gawek » ndz gru 03, 2017 7:14 pm

Ta... Ale mi nie przeszkadza to, że ta Cichociemna jest taka, ponieważ w ogóle tam nie jeżdżę, jednak współczuję tym, co mieszkają na tej diabelskiej ulicy.
Lepiej by załatwić Koncertową, ponieważ tam często jeżdżą samochody i sama jadę do koleżanki.
zapraszam na forum

Mylka

Post autor: Mylka » ndz gru 03, 2017 10:19 pm

Ta droga mi odbiera przyjemność mieszkania tu.... :roll:
Trafnie napisane. Mam tak samo. T

Trudno mi uwierzyć, że nie ma żadnej firmy która byłaby zainteresowana przetargiem. No chyba że od razu "widać" że nie da się za takie pieniądze wykonać kanalizacji. Warunki są po prostu nie do spełnienia i tyle. Martwi mnie jeszcze jedna rzecz. Brak budowy jednocześnie kanalizacji burzowej i sanitarnej. Woda opadowa która zalega na naszych drogach to też problem.

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » ndz gru 03, 2017 10:33 pm

Zobacz zapis spotkania z burmistrzem sprzed miesiąca. Burzowa to drugie tyle kasy.

M

ODPOWIEDZ