Wybory samorządowe 2014

Na pytania odpowiadają nasi Radni oraz Sołtys.
Awatar użytkownika
A.Łuczka-Sękulska

Re: Wybory samorządowe 2014

Post autor: A.Łuczka-Sękulska » pt paź 31, 2014 6:58 pm

Witam,
Bardzo się cieszę, rozmawiamy merytorycznie o potrzebach naszych wsi. Niepokoi mnie fakt, że jestem jedyną kandydatką do Rady Miejskiej, która podjęła się rozmowy z wyborcami na forum.

Zagospodarowanie budynku starej szkoły na cele społeczne, nie oznacza konieczności wydatkowania dużych środków z budżetu gminy. Żeby wypracować zarówno sposób zagospodarowania tego miejsca oraz sposób finansowania przedsięwzięcia powinniśmy o tym pomyśle rozmawiać z mieszkankami i mieszkańcami, którzy będą z tego miejsca korzystać. W budynku może znaleźć siedzibę spółdzielnia socjalna, warsztat terapii zajęciowej, świetlica wiejska etc. Żeby przedsięwzięcie miało szansę powodzenia pomysł na zagospodarowanie budynku musi wynikać z realnych, aktualnych potrzeb. Jeżeli budynek zostałby przekazany organizacji pozarządowej jest możliwe pozyskiwanie zewnętrznych środków finansowania (w tym takich, które nie wymagają wkładu finansowego).

Uchwała budżetowa Gminy Grodzisk Mazowiecki na rok 2014 zamykała się kwotą ok.153 000 000 złotych. Uchwała została przyjęta 13 głosami, szczegóły w BIP pod linkiem: http://www.bip.grodzisk.pl/?id=1322#Z2V ... k1NywxLDAp

Tutaj komentarz do zapisów budżetu: http://www.tugrodzisk.pl/aktualnosci/to ... ki-budzet/ ; http://www.grodzisk.pl/aktualnosci/pokaz/2564.html

Wierzę, że nasz obecny Radny, który głosował za przyjęciem tej uchwały odpowie na wszystkie dodatkowe pytania w sprawie budżetu.

Sprawa bezrobocia i nowych miejsc pracy jest sprawą bardzo ważną, jednak środki na walkę z bezrobociem, w znacznej mierze są w dyspozycji powiatu.

Załączam infografikę, która pokazuje czym zajmuje się samorząd na poszczególnych jego szczeblach.
Załączniki
za co odpowiada gmina.jpg
za co odpowiada gmina.jpg (60.13 KiB) Przejrzano 12423 razy
Agnieszka Łuczka-Sękulska
+48 692 052 444
a@luczkasekulska.pl
http://www.facebook.com/luczkasekulska

macli

Post autor: macli » sob lis 01, 2014 4:36 pm

A.Łuczka-Sękulska pisze:Niepokoi mnie fakt, że jestem jedyną kandydatką do Rady Miejskiej, która podjęła się rozmowy z wyborcami na forum.
A mnie ani trochę. Zapowiadałem wcześniej, że będę głosował na jedną z osób, które przedstawią swoje plany na forum. Na razie mam przynajmniej jasną sytuację. 8)

Drogi, chodniki i dzieci to nie "kiełbasa wyborcza" tylko realne problemy wsi. Co ma zrobić radny z takich Książenic? Otworzyć Dom Starców, gdy większość dorosłych mieszańców ma pewnie 35-40 lat i gromadkę dzieci w wieku szkolnym?

Awatar użytkownika
Beata B

Post autor: Beata B » sob lis 01, 2014 9:36 pm

Witajcie,
Chciałabym skomentować że swojej perspektywy działania kandydatów na radnych.
Po pierwsze jako mieszkanka Książenic od 4,5 roku dziękuję Panu Jerzemu Kopeć za stałą obecność na forum - uważam, że jest to ważne aby radny był łącznikiem mieszkańców z władzami lokalnymi i informował o ważnych aktualnych tematach oraz pomagał w ich realizacji. Znając Agnieszkę uważam, że w naturalny sposób będzie pełniła taką rolę - wielokrotnie przy okazji dowiadywałam się od niej o różnych ważnych sprawach dla mieszkańców Książenic. Uważam, że radny powinien być otwarty na ludzi i kontaktowy. Wiem też, że Agnieszka ma dużo zapału do organizacji różnych spraw, co przez ostatnie lata zupełnie bezinteresownie pokazywała.

Nie podoba mi się za to sytuacja z pismem do burmistrza w sprawie monitoringu i oświetlenia na osiedlu. Nie podoba mi się to, że jeden z mieszkańców osiedla włożył dużo wysiłku w to, żeby przejść się po domach, porozmawiać z mieszkańcami, zebrać nasze podpisy, a jakimś dziwnym trafem Pan Kolasa napisał w tej samej sprawie pismo do burmistrza i akurat burmistrz do jego pisma odniósł się pozytywnie.

Mamy 3 kandydatów na radnych, o Panu Kalisiewiczu naradzie nie wiem nic (nie zaprezentował się na forum), co do Pana Kolasy mam wątpliwości. Nie wiem, czy Agnieszka jest najlepszym kandydatem wogóle, czy się sprawdzi jako radna, ale jej czyny (działania społeczne) naradzie przemawiają na plus i wiem, że jej postulaty są jej naprawdę bliskie, bo choćby drogę do szkoły pokonywała wiele razy na własnych nogach a nie w wygodnym samochodzie.

Beata

frytunia

Post autor: frytunia » pn lis 03, 2014 7:05 am

Ja również będę głosować na Agnieszkę. Dlaczego?
- jest przedstawicielką naszego, młodego (jeszcze :wink: ) pokolenia, będzie jej się więcej chciało niż starszym kandydatom
- jest mamą trójki dzieci, temat szkoły oraz bezpieczeństwa jest i będzie jej bliski
- ma dużą wiedzę, jest wygadana, ma swoje zdanie na każdy temat, ale nie oznacza, że nie będzie słuchać zdania innych osób
- Wiejski Pawilon Kultury jest świetnym pomysłem zarówno dla mieszkańców Osiedla Książenice, jak i "starych" Książenic, którzy mogą czuć się odtrąceni, bo wszystko co się dzieje, dzieje się na osiedlu, a pamiętajmy - Książenice nie ograniczają się tylko do osiedla (ja jestem tego żywym przykładem)
- będzie na pewno dążyć do tego, żeby jak najwięcej osób pracowało na miejscu, nie tracąc czasu na dojazdy do Warszawki
Podsumowując - nie widzę innego kandydata, który mógłby reprezentować Książenice, Marynin i Urszulin w Radzie Miejskiej i życzę Agnieszce, żeby wygrała! :)
Pozdrawiam,
Ada

Awatar użytkownika
eco-para

Post autor: eco-para » wt lis 04, 2014 10:24 am

Witam,

W dniu wczorajszym tj. 03.XI.2014 odbyło się spotkanie mieszkańców wsi Marynin z władzami gminy i powiatu w sprawie chodników. Szkoda że kandydaci do rady nie pokazują się na takich zebraniach (czyżby problemy mieszkańców Marynina nie interesowały kandydatów ? szkoda bo to jednak 280 potencjalnych głosów) Włodarze gminy i powiatu nie spełnili obietnic dotyczących chodnika, co prawda kawałek chodnika zostanie zrobiony ale zgoda właścicieli działek i podobno fundusze pozwoliły by dalej iść z pracami. Dlaczego budowa nie idzie dalej hmm dokładnej odpowiedzi brak.
Kolejnym ważnym tematem który został poruszony przez mieszkańców Marynina to przejście przez jezdnię na łuku drogi przy składzie budowlanym. Mieszkańcy zaproponowali postawienie świateł na żądanie (czyli po naciśnięciu przycisku zapala się zielone dla pieszych i czerwone dla pojazdów w innym przypadku jest cały czas pulsujące pomarańczowe) niestety usłyszeliśmy że to zbyt droga inwestycja.
Pozostałe poruszane tematy to: gimnazjum w Książenicach (zaraz bardzo mocno odczujemy jego brak) kanalizacja Marynina.

Mam nadzieję że Nasz nowy przedstawiciel do rady gminy poza Książenicami zajmie się też problemami Marynina i Urszulina.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Piotr Piszczek
http://www.eco-para.pl/

"Jakość pamięta się dłużej niż cenę"

Jerzy Kopeć

Post autor: Jerzy Kopeć » wt lis 04, 2014 1:54 pm

Panie Piotrze. Jak Pan zapewne zauważył, w zebraniu brało udział trzech kandydatów do Rady Powiatu. Informacje, które Pan zawarł w poście są w znacznej części nieprawdziwe i w części wyjęte z kontekstu. Pana ocena pracy radnych jest z mojego punktu widzenia krzywdząca. Zachęcam mieszkańców do czynnego uczestnictwa w takich spotkaniach. Ponieważ nie było to zebranie wyborcze nie miałem możliwości zaprezentowania swojego programu. Reasumując, proszę o większy obiektywizm i rzetelność w przekazywaniu publicznych informacji mieszkańcom Marynina.

z wyrazami szacunku Jurek Kopeć

Awatar użytkownika
eco-para

Post autor: eco-para » wt lis 04, 2014 2:20 pm

Szanowny Panie Jerzy,proszę napisać które informacje umieszczone w poście są nie prawdziwe. Co do oceny radnych to wydaje mi się że jako osoba wybierająca mam do tego prawo. Nie oceniłem żadnego z Panów indywidualnie tylko stwierdziłem fakt że nie została dotrzymana obietnica. Myślę że Pan nie powinien bać się takiej oceny bo akurat jeżeli chodzi o Pańską osobę to ocena jest pozytywna, zawsze można na Pana liczyć i angażuje się Pan w problemy społeczności Naszej trójwsi (Książenice, Urszulin, Marynin)
Proponuję zorganizować zebranie wyborcze i omówić problemy Naszej społeczności, natomiast kandydaci będą mogli przedstawić swój program.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Piotr Piszczek

FLOREK

Post autor: FLOREK » wt lis 04, 2014 10:01 pm

Niedługo będziemy w telewizji. :P :P
Dzisiejszy WPR 24
Tym razem to nie , ale w przyszłych wyborach to będę kandydował 8)

,,Apel około stu mieszkańców Osiedla Książenice nie pozostał bez echa. Doczekają się oni inwestycji poprawiających bezpieczeństwo: monitoringu, oświetlenia i organizacji ruchu.

Chodzi przede wszystkim o to, by mieszkańcy mogli się czuć bezpiecznie. To właśnie ten argument grał główną rolę w staraniach o skupienie uwagi grodziskich władz na Książenicach. Stosowne pismo, z 99 podpisami, „powędrowało” do burmistrza w drugiej połowie września. I nie pozostało bez odzewu.

Został już ogłoszony przetarg na budowę oświetlenia, który w pakiecie, poza innymi miejscowościami gminy (Mościska i Czarny Las), ma również Książenice, gdzie przy Alei Spacerowej zniknie 18 starych słupów oświetleniowych, ale za to pojawi się ich aż 38 (ponad 1780 mb.). Nieco mniej pocieszający jest termin realizacji tego zadania. Wykonawca będzie miał bowiem na zakończenie prac aż 250 dni od zawarcie umowy.

To jednak nie wszystko. – Podjąłem decyzję zamontowania na osiedlu urządzeń monitorujących z nagrywaniem ciągłym. Zmniejszy to ryzyko włamań do domów, kradzieży oraz innych podobnych negatywnych zdarzeń – zapewnia w odpowiedzi na apel mieszkańców burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński.

Urządzenia te mają być zamontowane jeszcze w listopadzie.

W tym roku ma być również ogłoszony przetarg na projekt kolejnego etapu budowy oświetlenia. Co jeszcze? – W trakcie opracowania jest projekt organizacji ruchu. Rozstrzygnie on miejsca budowy progów zwalniających, znaków ograniczenia prędkości i przejść dla pieszych – wylicza Benedykciński. "

ŻwirekiMuchomorek

Post autor: ŻwirekiMuchomorek » wt lis 04, 2014 10:32 pm

Drogi sąsiedzie z etapu III Osiedla Książenice,
liczymy na to, że w kolejnych wyborach będziemy mogli oddać swój głos na Ciebie, mając nadzieję, że będziesz działał w interesie całego osiedla a nie tylko w interesie ulicy przy której mieszkasz jak to robi JESZCZE obecny radny Stanisław Kolasa.

http://wiadomosci.wpr24.pl/bedzie-bezpi ... 21608.html

Awatar użytkownika
eco-para

Post autor: eco-para » śr lis 05, 2014 7:25 am

Ja natomiast bym sobie życzył żeby radny działał w imieniu całego rejonu który reprezentuje, a nie tylko dla swojej ulicy lub swojego osiedla.
Piotr Piszczek

multipolisa

Post autor: multipolisa » sob lis 08, 2014 3:39 pm

Witam.

We wcześniejszym poście wyraziłam swoje obawy co do realności realizacji postulatów naszych kandydatów na radnych. Niestety rzeczywistość pokazuje dobitnie, że aby coś zrobić dla gminy zawsze wymaga to nakładów finansowych a skoro do tej pory nie zostało to zrobione to opcje są dwie: albo trzeba gdzieś zabrać albo pozyskać więcej pieniędzy.
Dziś przekonałam się, na razie nasi włodarze przerabiają "gdzieś zabrać". Sprawdźcie aktualny rozkład autobusów z Książenic do Grodziska w soboty i niedziele. Na 3 linie kursuje tylko nr. 2 i uwaga, aż 3 razy dziennie. Pierwszy jest o 8.50 a następny ..... 14.40. Jako mieszkaniec za płacone podatki wolę mieć dobrą komunikację zamiast akcji typu "Karta Mieszkańca" czy "Rodzina 3+", no chyba, że kwestia częstotliwości autobusów na trasie Książenice-Grodzisk Mazowiecki to nie jest problem pieniędzy tylko zwykła złośliwość. Pytanie tylko czyja?

Pozdrawiam,
Grażyna

sylvia1

Post autor: sylvia1 » sob lis 08, 2014 7:47 pm

Z Radoni jeden autobus odjeżdża 8:10, 11:10, 12:50 drugi nie jeździ w weekendy. Z Grodziska do Radoni przyjeżdząją 10 min wcześniej... Ciekawe jak dojechać na zajęcia na godzinę 8 w Warszawie lub wrócić z zajęć np w sobotę po godzinie 12? Tak samo fajnie... Mam wrażenie, że PKS jest bo jest ale niekoniecznie dla mieszkańców. Niestety
serdecznie pozdrawiam

ODPOWIEDZ