Wybory samorządowe 2014

Na pytania odpowiadają nasi Radni oraz Sołtys.
Giewonty

Wybory samorządowe 2014

Post autor: Giewonty » pn lip 21, 2014 8:10 pm

Witam,
W tym roku zmieniła się ordynacja wyborcza. W wyborach samorządowych wprowadzono jednomandatowe okręgi wyborcze. Nasz okręg ma numer 21 i obejmuje miejscowości Książenice, Marynin, Urszulin. Mieszkańcy tych trzech miejscowości wybiorą jednego Radnego Rady Gminy.

Po wprowadzeniu jednomandatowych okręgów nastąpiła zasadnicza zmiana głosujemy na osobę nie na listę, a nawet jeden głos może zdecydować o wyniku.

Poniżej link do uchwały rady gminy w tej sprawie.

http://www.bip.grodzisk.pl/?id=1640#Z2V ... Cg3NzQyKQ=

Sąsiednie okręgi to: Opypy, Kady , Szczęsne oraz Radonie, Adamowizna, Zapole

Głosować mogą osoby zameldowane w danym okręgu lub dopisane do spisu wyborców.

Zapraszam do dyskusji o dotychczasowej pracy Radnych oraz o postulatach mieszkańców na nadchodzącą kadencję :)
aga@wiolinowakrawcowa.pl
+48 692 052 444

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Re: Wybory samorządowe 2014

Post autor: Michał » sob lip 26, 2014 8:27 pm

Informacja o zmianie okręgów ciekawa, dzięki za wyszukanie.

A o dotychczasowych radnych gminnych nie bardzo jest co debatować. Pan Stanisław Kolasa zniknął z forum, ma zresztą u mnie krechę odkąd przypisał sobie nieswoje dokonania (http://forum.ksiazenice.net/viewtopic.p ... 4879#p4879). Agnieszka, pamiętasz jak za czasów "Sąsiedzi Sąsiadom" organizowałaś wyprawę do lasu? Pan Stanisław pojawił się o 9 rano na zbiórce, wygłosił mowę do wyborców o tym jak to fajnie że ludziom się chce, pożegnał się i poszedł do domu :). Toż to 100% stereotyp polskiego polityka, tylko czemu ja mam na niego głosować?

Pani Joanna Biegała zniknęła również, startowała z listy Korwina do Europarlamentu więc ma krechę z przyczyn politycznych.

Pozytywnie wyróżnia się pan Jurek Kopeć, nasz radny powiatowy, który nie tylko coś robi, ale jeszcze wie co zrobić, żeby osiągnąć cel :). Doceniam jego pracę.

Michał

ewiko

Post autor: ewiko » ndz lip 27, 2014 7:37 am

Przed ostatnimi wyborami sama namawiałam sąsiadów do głosowania na Pana Stanisława. Niestety zawiodłam się.
Natomiast Pan Jerzy cały czas jest z nami w kontakcie , nie unika trudnych pytań, informuje o podjętych działaniach. Właściwie to jedyny "widoczny" w swojej pracy radny. Póki co to mój kandydat.

RobinHood

Post autor: RobinHood » ndz paź 12, 2014 6:06 pm

Witam,
bardzo dziękuję Panu Radnemu Stanisławawowi Kolasie za informację, które otrzymałem w skrzynce na listy, jednak ja osobiście jak i wielu mieszkańców Osiedla, chciałoby się spotkać z Panem osobiście przed nadchodzącymi wyborami. Czy przewiduje Pan takie spotkanie? Jeśli tak to kiedy i gdzie może się odbyć. Proponuję OSP w Książenicach i w godzinach wieczornych z wcześniejszym powiadomieniem aby każdy z zainteresowanych mieszkańców mógł na nie przybyć. Najlepiej powiadomić mieszkańców w takiej samej formie jak otrzymaliśmy informację o Pana inicjatywach dla osiedla (czyli skrzynki na listy). Ogłoszenia na tablicach oraz forum nie sprawdzają się :)

Anek

Post autor: Anek » ndz paź 12, 2014 6:29 pm

O jakich inicjatywach dla osiedla wspominasz? Niczego w naszej skrzynce nie było :roll: Czy można poprosić o skan?

RobinHood

Post autor: RobinHood » ndz paź 12, 2014 7:11 pm

W załączeniu plik spakowany WinRAR z korespondecją otrzymaną od Pana Radnego :)
Załączniki
Documents.rar
(1.44 MiB) Pobrany 524 razy
Ostatnio zmieniony ndz paź 12, 2014 7:41 pm przez RobinHood, łącznie zmieniany 1 raz.

aga i wojtek

Post autor: aga i wojtek » ndz paź 12, 2014 7:28 pm

Nie wiem co jest bardziej żałosne, lista "sukcesów" Pana radnego przedstawiona w postaci skanów czy nieudolna próba zainicjowania na naszym forum kampanii wyborczej przed nadchodzącymi wyborami .

Wojtek

FLOREK

Post autor: FLOREK » ndz paź 12, 2014 7:29 pm

To pewnie odzew na pismo, które złożyliśmy jako mieszkańcy etapu III (podpisy zbieraliśmy przez dwa tygodnie), jednak w przeciwnieństwie do Pana Radnego, który odpowiedź od Pana Burmistrza otrzymał w ciągu 4 dni, my jej nie otrzymaliśmy do dnia dzisiejszego.
Brawo Panie Radny, gratulujemy zagarnięcia sobie inicjatywy obywatelskiej przed zbiżającymi się wyborami.
Pana dotychczasowe działania obejmowały jedynie okolice ulicy Spacerowej na której Pan mieszka oraz OSP Książenice (fundusz sołecki).
Scan naszego pisma do Burmistrza w załączeniu :)
Załączniki
Scan0008.pdf
(277.73 KiB) Pobrany 456 razy

RobinHood

Post autor: RobinHood » ndz paź 12, 2014 7:38 pm

aga i wojtek pisze:Nie wiem co jest bardziej żałosne, lista "sukcesów" Pana radnego przedstawiona w postaci skanów czy nieudolna próba zainicjowania na naszym forum kampanii wyborczej przed nadchodzącymi wyborami .

Wojtek

Źle interpretujesz moje intencję, załączniki wstawiłem na prośbę jednego z forumowiczów . To nie ja chodzę i osobiście wrzucam do skrzynek mieszkańców listę "osiągnięć" przed wyborami Też uważam, że jest to żałosne bo od kiedy tu mieszkam (już 2 lata) to pierwszy raz widziałem Pana Radnego w takiej akcji :)
A swoją drogą jestem ciekawy kiedy Pan Radny poinformuje o spotkaniu przed wyborczym na które z ogromną chęcią się wybiorę w celu zadania Panu Radnemu kilku pytań.

Giewonty

Post autor: Giewonty » wt paź 14, 2014 7:56 pm

Witam,
Na oficjalnej stronie PKW są już listy kandydatek i kandydatów na radnych.

http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/gminy/view/140504

W okręgu nr 21 (Książenice, Marynin, Urszulin) do Rady Gminy kandydują 3 osoby:

PIS - KALISIEWICZ Mirosław zam. Książenice, wiek: 51
Ziemia Grodziska - KOLASA Stanisław zam. Książenice, wiek: 64
Grodziszczanie : ŁUCZKA-SĘKULSKA Agnieszka Tamara zam. Książenice, wiek: 37

pozdrawiam
Agnieszka Łuczka-Sękulska
aga@wiolinowakrawcowa.pl
+48 692 052 444

Awatar użytkownika
dramich

Post autor: dramich » czw paź 16, 2014 2:08 pm

Mamy 3-ch kandydatów może każdy by napisał kilka zdań o sobie o osiągnięciach i ew co chciałby osiągnąć poza dietą oczywiście.

?

marek

Post autor: marek » pn paź 20, 2014 11:57 am

każdy ma swojego kandydata, ja na P. Kopcia głosował nie będę na pewno - natomiast S. Kolasa bardzo miło mnie zaskakuje, nie to żeby był idealnym kandydatem ale póki co najlepszym :)

aga i wojtek

Post autor: aga i wojtek » pn paź 20, 2014 4:00 pm

marek pisze:natomiast S. Kolasa bardzo miło mnie zaskakuje, nie to żeby był idealnym kandydatem ale póki co najlepszym :)
a najlepszym pod jakim względem?

Jerzy Kopeć

Post autor: Jerzy Kopeć » pn paź 20, 2014 6:13 pm

Panie Marku.

Podobnie jak skromność, cenię sobie u ludzi szczerość. Szanuję Pana decyzję i nie rezygnuję z zabiegania o Pana głos w tych wyborach.
Jedno co mogę Panu obiecać to to, że w najbliższych wyborach samorządowych do Rady Gminy kandydować nie będę na pewno. Będę wspierał Pana Kolasę w tej kampanii wyborczej, gdyż obydwaj z Panem Stanisławem kandydujemy z tego samego Komitetu Wyborczego Wyborców -"Ziemia Grodziska", którego liderem jest Pan Burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Z wyrazami szacunku Jurek Kopeć - radny powiatu grodziskiego.

macli

Post autor: macli » pn paź 20, 2014 9:45 pm

marek pisze:każdy ma swojego kandydata
Dobrze by było. Niestety, kandydaci coś się na forum nie udzielają. W Internecie też próżno szukać informacji o ich programach czy pomysłach. A w tym roku wybory samorządowe odbędą się w zupełnie nowej formule. Do rady gminy mamy okręg jednomandatowy, co oznacza że wybieramy swojego, jednego reprezentanta, a nie anonimową grupę.
Ja nadal czekam na prezentacje kandydatów na forum, czy na książenice.info.

ODPOWIEDZ