Oznakowanie ulic

Na pytania odpowiadają nasi Radni oraz Sołtys.
awojciech
Posty: 185
Rejestracja: pn sie 16, 2010 6:38 am

Re: Oznakowanie ulic

Post autor: awojciech » pn kwie 04, 2016 6:59 am

Ostatnio pojawił się inny problem. Dotoczy on zjazdu z Ronda przy przedszkolu od Ratusza w stronę Alei Spacerowej. przy zjeżdzie w lewo z ronda, pierwsza z prawej to Aleja Spacerowa i dla kierowców którzy jadą na wprost (polna droga przedłużenie Marylskiego) obowiązuje zasada prawej strony. Wjeżdżający na rondo ze Spacerowej po wpuszeniu tych z Marylskiego mają pierwszeństwo. W związku z tym zjeżdżający z ronda muszą wpuścić tych co na nie wjeżdżają. Rozumiem problem bo za rondem są pasy a nie którym się wydaję, że mają pierwszeństwo. Proszę o zachowanie większej uwagi w tym miejscu. A Pani jeżdżącej od strony Radoni przypominam, że na rondzie obowiązuje ruch prawostrony (jedziemy w prawo nie na wprost) a potem nie trąbimy na tych którzy jadą prawidłowo. Może warto sobie przebadać czy PAni posiada tzw. neuron skrętu. PRAWO to najczęściej pisząca ręka u polaków. Lewo to tam gdzie ma PAni serce. Albo inaczej tam gdzie duży palec u lewej nogi to PRAWO, A MAŁY PALEC U TEJ SAMEJ NOGI TO LEWO.
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
Michał
Administrator
Posty: 868
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 7:12 pm
Lokalizacja: Książenice

Re: Oznakowanie ulic

Post autor: Michał » pn kwie 04, 2016 7:22 am

Wjazd z nieutwardzonej drogi wewnętrznej (Marylskiego do ronda) jest włączaniem się do ruchu i nie ma pierwszeństwa...

Michał

macli
Posty: 260
Rejestracja: czw sie 02, 2012 7:21 am

Re: Oznakowanie ulic

Post autor: macli » wt kwie 05, 2016 9:27 am

awojciech pisze:Ostatnio pojawił się inny problem. Dotoczy on zjazdu z Ronda przy przedszkolu od Ratusza w stronę Alei Spacerowej. przy zjeżdzie w lewo z ronda, pierwsza z prawej to Aleja Spacerowa i dla kierowców którzy jadą na wprost (polna droga przedłużenie Marylskiego) obowiązuje zasada prawej strony. Wjeżdżający na rondo ze Spacerowej po wpuszeniu tych z Marylskiego mają pierwszeństwo. W związku z tym zjeżdżający z ronda muszą wpuścić tych co na nie wjeżdżają. Rozumiem problem bo za rondem są pasy a nie którym się wydaję, że mają pierwszeństwo. Proszę o zachowanie większej uwagi w tym miejscu.
Czytam i nie rozumiem, aż się dzisiaj przejechałem zobaczyć to rondo. Ma ono trzy zjazdy - wszystkie w prawo (nie znam zresztą ronda w Polsce, które ma zjazd w lewo): Marylskiego w stronę szkoły, Marylskiego w stronę Radoni, Spacerowa. Na rondzie nie obowiązuje "zasada prawej strony", bo jest ono oznaczone znakiem A-7, który tą zasadę znosi. W związku z tym, pojazdy znajdujące się na rondzie nie muszą wpuszczać wjeżdżających, bo właśnie one mają pierwszeństwo.

Na połączeniu ul. Spacerowej z gruntową drogą (oznaczoną dodatkowo napisem "teren prywatny") również nie obowiązuje "zasada prawej strony", bo nie jest to skrzyżowanie (por. art. 2 pkt. 2 i pkt. 10 uprd). Tak jak napisał Michał, pojazdy wjeżdżające z tej drogi włączają się do ruchu, czyli ustępują pierwszeństwa wszystkim innym uczestnikom ruchu.

Awatar użytkownika
Michał
Administrator
Posty: 868
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 7:12 pm
Lokalizacja: Książenice

Re: Oznakowanie ulic

Post autor: Michał » wt kwie 05, 2016 12:46 pm

macli pisze:(nie znam zresztą ronda w Polsce, które ma zjazd w lewo)
Podejrzewałem, że mogą mieć jakieś rondo przy Kawalerii 12 w Warszawie*, ale nie, za mały teren :)

Michał
--
* - ambasada UK

awojciech
Posty: 185
Rejestracja: pn sie 16, 2010 6:38 am

Re: Oznakowanie ulic

Post autor: awojciech » wt kwie 05, 2016 7:47 pm

Macli masz racje - wszystko się zgadza. Problem jest troszkę inny. Zjeżdzający z ronda w stronę Marylskiego (polna, teren prywatny) opuszczają rondo i jadą na wprost, ale po prawej maja aleje Spacerową. Wtedy wjeżdzający ze Spacerowej mają pierszeństwo. Autka maja po prawej Marylskiego (polna) i wjeżdżaja na rondo zgodnie z zasadmi, które opisujesz.
Pozdrawiam

macli
Posty: 260
Rejestracja: czw sie 02, 2012 7:21 am

Re: Oznakowanie ulic

Post autor: macli » śr kwie 06, 2016 11:42 am

Teraz jasne. Tak czy inaczej, osoby wjeżdżające i wyjeżdżające z tej drogi gruntowej ustępują pierwszeństwa wszystkim pozostałym.

ODPOWIEDZ