Oznakowanie ulic

Na pytania odpowiadają nasi Radni oraz Sołtys.
Kasia i Robert

Oznakowanie ulic

Post autor: Kasia i Robert » czw maja 01, 2014 8:05 pm

Witam,
napisalam prosbe do Urzedu w Grodzisku aby oznakowali nam ulice, gdyz irytowal mnie fakt, iz nie bylismy identyfikowalni dla roznego rodzaju dostawcow.
Po wymianie mailowej udalo sie i wczoraj tabliczki zostaly wbite w ziemie :)
Poprosilam o trzy oznaczenia dla znanych mi ulic Etiudy, Serenady i Batuty, mam nadzieje, ze Sasiedzi z tych wlasnie ulic sa zadowoleni tak jak ja:)
Milej Majowki Wszystkim zycze :)
Kasia
Kasia i Robert

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Re: Oznakowanie ulic

Post autor: Michał » czw maja 01, 2014 8:10 pm

Gratuluję skuteczności. Tabliczki ładne :)

Michał

macli

Post autor: macli » pt maja 02, 2014 9:23 am

Właśnie wczoraj podziwiałem oznaczenia - niesłusznie zakładając, że to zasługa gminy. Gratulacje!

Kasia i Robert

Post autor: Kasia i Robert » pt maja 02, 2014 9:41 am

:P dzieki, ale ostatecznie spowodowal to Zarzad Drog Gminnych i Zaklad Gospodarki Komunalnej :)
Wazne, ze są:)
Kasia
Kasia i Robert

Jerzy Kopeć

Post autor: Jerzy Kopeć » ndz lip 06, 2014 10:52 am

Kierowcy traktujący skrzyżowanie al.E.Marylskiego i Cichociemnych jak skrzyżowanie równorzędne sporo ryzykują. To skrzyżowanie wymaga niezwłocznego oznakowania przez GZD aby nie doszło do nieszczęścia.

crocom

Post autor: crocom » pn lip 07, 2014 9:17 am

Zgadza się, był nawt cały wątek na ten temat - http://forum.ksiazenice.net/viewtopic.php?f=1&t=1655. Nie każdy ma czas studiować, która droga jest gminna, a która nie (szczególnie przyjezdni). Brak jakiegokolwiek oznakowania sugeruje, że jest to skrzyżowanie równorzędne. Mam nadzieje, że oznakowanie pojawi się dość szybko, w końcu wystarczy postawić 3 znaki. Panie Jerzy, czy jest możliowść jakiejkolwiek interwencji w tej sprawie?

crocom

zibi69

Post autor: zibi69 » pn lip 07, 2014 1:43 pm

crocom pisze:Zgadza się, był nawt cały wątek na ten temat - http://forum.ksiazenice.net/viewtopic.php?f=1&t=1655. Nie każdy ma czas studiować, która droga jest gminna, a która nie (szczególnie przyjezdni)....crocom
Z uwagi na powyższe oraz mój post w cytowanym temacie "sugeruję" traktowanie wszystkich dróg na naszym osiedlu z "dużą dozą" nieufności...bo nawet jak ktoś ma pierwszeństwo to na końcu może okazać się, że mu się tylko wydawało... Wg mnie nie ma znaczenia "status prawny" drogi na osiedlu...jedziemy z/do domu i chcemy dojechać bezpiecznie a niestety obowiązujące rozwiązanie "puszczenia ruchu na żywioł" nie daje nam na takiej gwarancji!!!

Szanowny Państwo Radni, może już czas na zajęcie się tym problemem - od tych kilku znaków Gmina nie zbiednieje...

Dodano : 09.07.2014r.

Po analizie paru przepisów dochodzę do wniosku, że w razie poważnego wypadku na skrzyżowaniu al. E. Marylskiego z ul. Cichociemnych (również Koncertowej) winni będą mieli niewątpliwą okazję "zrzucić" nieco odpowiedzialności za zdarzenie na UMiG Grodzisk Maz., który odpowiada za właściwe oznakowanie dróg mu podlegających. Sądzę, że brak znaków powoduje, że podobne wątpliwości dot. wszystkich skrzyżowań z Al. E. Marylskiego na naszym, osiedlu. Bez względu na status prawny/właścicielski poszczególnych dróg na Naszym Osiedlu każdy kierowca powinien zachować "wzmożoną czujność" bo jak już ktoś tu napisał...cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo...i nie pomoże fakt, że dana droga ma tego czy innego właściciela...skoro nie ma znaków trzeba po prostu uważać!!!

Jerzy Kopeć

Post autor: Jerzy Kopeć » czw lip 17, 2014 6:40 am

Ponieważ w Urzędach jak dotychczas nic nie załatwiłem w tej sprawie, pozwoliłem sobie zainteresować tematem grodziską policję. Poniżej treść mojego maila do Pani Rzecznik KPP w Grodzisku.

"Szanowna Pani Katarzyno.

Wszedłem w posiadanie interwencji mieszkańców książenickiego osiedla Agri-Rol. Część kierowców (nie tylko mieszkańców osiedla) traktuje skrzyżowanie Al.E.Marylskiego i ul.Cichociemnych jak skrzyżowanie równorzędne (dwóch dróg utwardzonych). Podobna sytuacja jest przy ul.Koncertowej. Dochodzi do nieporozumień. Dlatego pytam jak grodziscy policjanci z drogówki potraktują ewentualną kolizję na tym skrzyżowaniu ?
W ocenie pracowników urzędów odpowiedzialnych za oznakowanie grodziskich dróg wszystko jest w porządku a to, że kierowcy nie przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu to ich problem. Nie zgadzam się z taką oceną podobnie jak wielu mieszkańców osiedla. Proszę o oficjalne stanowisko grodziskiej drogówki i ewentualną interwencję z Państwa strony jeżeli uznacie Państwo takową za konieczną.

Z wyrazami szacunku. Jerzy Kopeć - członek komisji bezpieczeństwa przy Staroście Grodziskim."

Czekamy na odpowiedź i ewentualną reakcję ze strony policji.

Jerzy Kopeć

Post autor: Jerzy Kopeć » śr wrz 17, 2014 1:26 pm

Dziś otrzymałem odpowiedź Pani Rzecznik.

A oto jej pełna treść.

"Szanowny Panie Jerzy,

Po dokładnej analizie organizacji ruchu drogowego w Książenicach policjanci WRD ustalili, że skrzyżowania w obecnym stanie są skrzyżowaniami równorzędnymi i obowiązują na nich zasady pierwszeństwa dla nadjeżdżających z prawej strony. Tak też byłyby rozpatrywane zdarzenia drogowe na tych skrzyżowaniach. Policjanci ustalili również, że istnieją rozbieżności między projektem organizacji ruchu, a stanem faktycznym na tych drogach i w tej sprawie będą podjęte stosowne działania z odpowiednim organem zarządzającym.

Z poważaniem
st. asp. Katarzyna Zych"

zibi69

Post autor: zibi69 » śr wrz 17, 2014 2:05 pm

Nie żebym się "wymądrzał" ale okazuje się, że jednak miałem rację co do skrzyżowania ulic Wiolinowej i Cichociemnych...
A tak naprawdę nadal "żywioł Panie i Panowie, żywioł"....i piszę to ku przestrodze!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obawiam się, że prędzej czy później doczekamy się poważnego wypadku w tym miejscu!!!

Moje, prywatne interwencje w UG i w "drogówce" na niewiele się zdały:(
Dobrze chociaż Pan Kolasa podjął "wyzwanie"... oj przejdę się na wybory w listopadzie z przyjemnością !!!

poprawiony godz. 20.35

Michał Masz absolutną rację!!!
Jakoś mi "wyszedł" nasz gminny radny...a rzeczywiście temat podjął Jerzy KOPEĆ (radny powiatowy.
Ostatnio zmieniony śr wrz 17, 2014 7:39 pm przez zibi69, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » śr wrz 17, 2014 2:21 pm

To chyba Jurek Kopeć, czyli nasz powiatowy radny?

Stanisława Kolasy w tym wątku nie było.

Michał

crocom

Post autor: crocom » czw wrz 18, 2014 8:55 am

Panie Jerzy, dziękuję za podjęte działania. Miło, że są jednak osoby, którym się chce i wywiązują się, o czym myślę, że mieszkańcy będą pamiętali.

macli

Post autor: macli » czw wrz 18, 2014 9:52 am

A propos oznakowania - zwrócił ktoś uwagę, jak dziwacznie jest oznakowane skrzyżowanie Marylskiego, Lipowej i Mazowieckiej?

Od strony ronda wisi sobie znak D-1 (droga z pierwszeństem) z tabliczką T6a. Oznacza to, że jadąc od ronda prosto pojedziemy na Marylskiego, w prawo na Lipową, a w lewo - Mazowiecką.
Od strony Marylskiego oznakowanie jest inne. Najpierw jest sprzyżowanie równorzędne (A-5), a potem drugie - oznakowane znakiem A-7 (ustąp pierwszeństwa) przed Mazowiecką.

Kierowcy (niemal wszyscy, jak wynika z moich obserwacji) ignorują to pierwsze oznakowanie i jadą tak, jakby z każdej strony oznakowanie było takie jak od strony Marylskiego. A powinni np. jadąc cały czas Mazowiecką, włączać kierunkowskaz w lewo.

Oznakowanie nie jest bardzo niebezpieczne, przynajmniej dopóki kierowcy je ignorują, ale w razie stłuczki może powodować problemy np. z ubezpieczycielem, więc też można byłoby je poprawić.

kolo78

Post autor: kolo78 » ndz mar 20, 2016 2:56 am

Ja dla pewności wolę nie wychylać się samochodem wyjeżdżając z osiedla. Też byłem przekonany, że to skrzyżowanie równorzędne, ale w sumie nie wiem czy Muzyczna jest drogą publiczną - wtedy chyba nie ma tam skrzyżowania. Co do opinii policji w tej sprawie, to na podstawie własnego doświadczenia uważam, że raczej funkcjonariusze policji nie traktują przecięcia Marylskiego z Muzyczną jako skrzyżowanie równorzędne. Gdybym ostro nie przychamował, to w najlepszym przypadku miałbym rozbity samochód - oczywiście po spotkaniu z radiowozem nadjeżdżającym z lewej strony.
Generalnie zalecam ostrożność, ruch nie jest na tyle duży, żeby nie dało się wyjechać.

awojciech

Post autor: awojciech » pn kwie 04, 2016 6:59 am

Ostatnio pojawił się inny problem. Dotoczy on zjazdu z Ronda przy przedszkolu od Ratusza w stronę Alei Spacerowej. przy zjeżdzie w lewo z ronda, pierwsza z prawej to Aleja Spacerowa i dla kierowców którzy jadą na wprost (polna droga przedłużenie Marylskiego) obowiązuje zasada prawej strony. Wjeżdżający na rondo ze Spacerowej po wpuszeniu tych z Marylskiego mają pierwszeństwo. W związku z tym zjeżdżający z ronda muszą wpuścić tych co na nie wjeżdżają. Rozumiem problem bo za rondem są pasy a nie którym się wydaję, że mają pierwszeństwo. Proszę o zachowanie większej uwagi w tym miejscu. A Pani jeżdżącej od strony Radoni przypominam, że na rondzie obowiązuje ruch prawostrony (jedziemy w prawo nie na wprost) a potem nie trąbimy na tych którzy jadą prawidłowo. Może warto sobie przebadać czy PAni posiada tzw. neuron skrętu. PRAWO to najczęściej pisząca ręka u polaków. Lewo to tam gdzie ma PAni serce. Albo inaczej tam gdzie duży palec u lewej nogi to PRAWO, A MAŁY PALEC U TEJ SAMEJ NOGI TO LEWO.
POZDRAWIAM

ODPOWIEDZ