Parking przy Grodziskim Szpitalu

Na pytania odpowiadają nasi Radni oraz Sołtys.
michal_n

Parking przy Grodziskim Szpitalu

Post autor: michal_n » pt mar 28, 2014 8:40 am

Dzień dobry,

Chciałbym przestrzec wszystkich forumowiczów (i nie tylko) na zwracanie bacznej uwagi na cennik parkingu, znajdującego się przy szpitalu w Grodzisku Mazowieckim. Okazało się bowiem, że doba pobytu samochodu na tymże parkingu kosztuje 20zł, ale tylko w przypadku wcześniejszego zgłoszenia tego faktu. Niestety moja żona, która wraz z chorym dzieckiem przyjechała około 22 wieczorem do szpitala i musiała tam zostać na kilka dni (ja zostałem w domu z resztą rodziny), nie przestudiowała dogłębnie cennika, który znajduje się na wjeździe. Teść, który wyjeżdżał te samej nocy swoim samochodem, otrzymał informację, że doba kosztuje 20zł, ale nie został poinformowany, że tylko w przypadku wcześniejszego zgłoszenia. Będąc przekonanym, że doba kosztuje 20zł, odebrałem samochód dopiero po 1,5 doby płacąc za tę usługę 95zł...

Szanowny Panie Radny,

Czy szpital/powiat ma jakiś wpływ na cennik parkingu przy własnym szpitalu (na rachunku widnieje nazwa prywatnej firmy, która zakładam dzierżawi ten teren od szpitala/powiatu)? Czy to właściwe, że osoba, która przyjeżdża do szpitala i niestety musi w nim pozostać (bo np. dziecko ma 40 stopni gorączki i zapalenie płuc) musi jeszcze udać się do dyżurki parkingu, aby zgłosić ten fakt? Może warto by było się przyjrzeć, dla dobra pacjentów, jak wygląda umowa między szpitalem/powiatem na wynajem tego parkingu.

Pozdrawiam,

Michał

Jerzy Kopeć

Re: Parking przy Grodziskim Szpitalu

Post autor: Jerzy Kopeć » pt mar 28, 2014 9:00 am

Odczytałem post, podejmuję działania. JK

multipolisa

Post autor: multipolisa » śr kwie 02, 2014 8:26 pm

Witam.

Dla mnie kwestia parkingu przy szpitalu to zwykłe draństwo w biały dzień. Nie rozumiem jak to możliwe, że do publicznej placówki utrzymywanej również z moich pieniędzy nie można się dostać drogą publiczną - ogólnie dostępną, tylko trzeba przejechać przez prywatny parking, wnosząc oczywiście opłatę. Nie chodzi o to, by parkować pod drzwiami szpitala, ale o możliwość podwiezienia pod drzwi np. rodzica z chorym dzieckiem, osoby która ma kłopoty z poruszaniem się. Panie Radny, parking to jedno, ale dowiezienia osoby mającej kłopoty z poruszaniem się do drzwi szpitala, to już zupełnie inna kwestia. Pamiętam czas, kiedy parking istniał tak jak teraz, ale swoimi szlabanami nie obejmował drogi dojazdowej do drzwi szpitala. Nikt pod szpitalem nie parkował, natomiast każdy mógł osobę chorą zostawić przy wejściu głównym i następnie udać się na parking.

Pozdrawiam,
Grażyna Rykaczewska-Bielonko

Piotr&Ewa

Post autor: Piotr&Ewa » czw kwie 03, 2014 7:20 am

Chyba nie do końca ma Pani rację. Jeżeli chce się tylko kogoś podwieźć pod drzwi szpitala lub nawet w ciągu bodajże 15 minut coś załatwić, wówczas pobiera się kwit przy szlabanie a przy wyjeździe nic się nie płaci. Wiem bo za każdym razem kiedy jadę do Urzędu Skarbowego parkuję na parkingu szpitala.

pozdrawiam
Piotr

Jerzy Kopeć

Post autor: Jerzy Kopeć » czw kwie 17, 2014 10:52 am

Dziś otrzymałem odpowiedź Pana Starosty na treść postu Pana Michała z 28 marca 2014r. Pan Starosta podtrzymuje stanowisko zawarte w treści pisma Pani Dyrektor.

W mojej prywatnej ocenie jako radnego należy ujednolicić zasady korzystania z parkingów w rejonie Szpitala i Urzędu Skarbowego. Proponuję ujednolicić w ten sposób aby wszystkie były płatne lub wszystkie bezpłatne z naciskiem na te drugie. Unikniemy w ten sposób zbędne różnicowanie: pracowników, chorych, odwiedzających interesantów, petentów czy jak by to inaczej zwał. Wszak wszyscy to też podatnicy. Jak na razie nie udało mi się przekonać większości radnych powiatu do tej koncepcji. Poniżej zamieszczam pełną treść odpowiedzi Dyrekcji Szpitala na post Pana Michała na Naszym Forum.

Ze świątecznymi pozdrowieniami Jurek Kopeć
Załączniki
odpowiedź szpitala.pdf
odpowiedź Pani Dyrektor Szpitala Zachodniego.
(464.59 KiB) Pobrany 447 razy

michal_n

Post autor: michal_n » sob kwie 26, 2014 8:55 pm

Szanowny Panie Radny,

dziękuję za przesłanie odpowiedzi i Pana zaangażowanie w sprawę. Pozwolę sobie podsumować swoje przemyślenia:

1) nadal nie rozumiem dlaczego pobranie opłaty dobowej jest obwarowane wcześniejszym zgłoszeniem tego faktu w stróżówce przy wyjeździe z parkingu? Czy Dyrektorowi szpitala trudno zrozumieć, że osoba, która jest zmuszona do pozostawienia samochodu na parkingu może nie mieć na to i na wcześniejsze studiowanie cennika czasu (bo np. jest noc, a na rękach ma chore dziecko)?
2) nie miałem i nie mam zamiaru dochodzić zwrotu różnicy w opłacie (jedną bezskuteczną próbę podjąłem wyjeżdżając z parkingu - nie byłem przy tym nieżyczliwy). Pisząc post chciałem raczej przestrzec innych oraz zainteresować Pana radnego tą sprawą.
3) jestem w stanie przyjąć fakt, że parking przyszpitalny jest usługą ponad standardową. Jestem za nią skłonny płacić. Jeżeli natomiast połowa parkingu jest zajmowana bezpłatnie przez pracowników szpitala i oficjalnych gości, oznacza to mniej więcej tyle, że za te miejsca płacę ja i inni parkujący. Nie rozumiem dlaczego mam to robić. Opłata za płatną część parkingu mogłaby być o połowę niższa, a za utrzymanie drugiej części powinien płacić szpital.

Z poważaniem,

Michał

ODPOWIEDZ