zaśmiecone Książenice i opypy

Na pytania odpowiadają nasi Radni oraz Sołtys.
marek

zaśmiecone Książenice i opypy

Post autor: marek » pt lut 14, 2014 7:29 pm

witam
od jakiegoś czasu mieszkam w książęnicach, a że pracuje w stolicy to codziennie trochę km przejeżdżam po naszych prawie pięknych wioskach. Dlaczego prawie? A dlatego że mimo upływu czasu, mimo nowej ustawy śmieciowej nadal w naszych lasach, tudzież na drogach przebiegających przez lasy jest brudno, leżą worki ze śmieciami wyrzyconymi z samochodów.
w związku z tą sytuacją bardzo proszę o zajęcie się sprawą Państwa radnych. Z tego co wiem to takimi sprawami zajmuje się radny J. Kopeć do którego przedewszystkim kieruję tę prośbę.
czekam na odzew i na działania.

macli

Re: zaśmiecone Książenice i opypy

Post autor: macli » pt lut 14, 2014 7:41 pm

Nie "mimo" tylko "dzięki" nowej ustawie śmieciowej. Zresztą, teraz śmieci to własność gminy - trzeba powiadomić właściciela i niech sobie zabiera.

ewiko

Post autor: ewiko » sob lut 15, 2014 8:21 am

Niestety, Książenice są zasypane wszelakimi odpadami. Nie trzeba daleko szukać..... wjazd do naszej pięknej wsi. Aleja Lipowa..... worek z butelkami. Nikt nie jest zainteresowany uprzątnięciem ulicy która jest poza osiedlem. kiedyś wszystkim zajmowało się wojsko a teraz..... wiatr hula i rozrzuca to co mam nadzieję mieszkańcy nie porzucą.

marek

Post autor: marek » pn lut 17, 2014 12:36 pm

nadal czekam na odzew radnych, dziwne to tym bardziej że w bieżącym roku są wybory :shock:

awojciech

Post autor: awojciech » śr lut 19, 2014 6:34 pm

Szanowny Kolego, chyba rok temu zadalem pytanie Panu Radnemu, do dziś nie mam odpowiedzi. Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale niedługo wybory, możesz byc pewnien, że zapukają do Ciebie. Może Oni tak się zachłysneli władzą, że już o tegorocznych wyborach zapomnieli?
Pozdrawiam

Jerzy Kopeć

Post autor: Jerzy Kopeć » pt lut 21, 2014 7:37 pm

Szanowni Państwo.

Na bieżąco śledzę wpisy na forum. To, że się nie wypowiadam na forum nie oznacza, że na Państwa sygnały nie reaguję. Ale skoro zostałem "wywołany do tablicy" to pozwólcie Państwo iż podzielę się kilkoma refleksjami.
Rzeczywiście likwidacja dzikich wysypisk śmieci na terenie Gminy Grodzisk Mazowiecki to moje zadanie jakie przydzielił mi Pan Burmistrz w ramach moich obowiązków służbowych. Po ustąpieniu śniegu codziennie z takich miejsc jak Państwo wskazujecie zbieranych jest około 2 ton śmieci w ramach zlecenia jakie realizuje ZGK. Pamiętajmy, że Gmina Grodzisk to ponad 100 kilometrów kwadratowych i nie zawsze da się być natychmiast wszędzie. Książenice i Opypy pod tym względem traktowane są tak samo jak każda inna wieś w naszej Gminie. Z racji pełnionych obowiązków w pracy przeszukuję worki i torby znalezione w lasach na drogach i w przydrożnych rowach. Wszystko dokumentuję i zlecam uprzątnięcie. Resztą zajmuje się Straż Miejska.
Pozwólcie Państwo, że nie będę omawiał czyje fragmenty recept, zeszyty szkolne i fragmenty korespondencji znalazłem ostatnio na terenie Książenic bo obowiązuje mnie ochrona danych osobowych. Jedno powiem, nie mamy się czym chwalić. Nigdy w Izdebnie nie znalazłem śmieci z Książenic i z Opyp ani też w Opypach śmieci z Izdebna Kościelnego. Robię to już od 1997 roku i uwierzcie mi Państwo, że znalazłem między innymi paszport, dwa prawa jazdy, dowód osobisty, dowód rejestracyjny, całość dokumentacji bankowej z numerami konta, kartą do bankomatu pinem w kopercie i wyciągami z konta. Z perspektywy tak długiego czasu widzę duży postęp. W 2006 roku zebraliśmy ponad 240 ton a w ubiegłym tylko 46 ton śmieci z takich miejsc. To wagowo tylko około 2% śmieci jakie produkują mieszkańcy Naszej gminy. Wiele osób udało się złapać "na gorącym uczynku". Żadna praca nie hańbi i dumny jestem z tego, że Nasza Gmina pod tym względem wyróżnia się czystością wśród sąsiednich. Takie sprzątanie dużo kosztuje grodziskich podatników. To, żeby Gmina była jeszcze bardziej czysta zależy także od nas samych. Piszcie proszę na forum gdzie jest brudno pomimo tego że teren jest na bieżąco monitorowany przez służby. Tylko nie piszcie proszę, że w lesie za jednostką wojskową jest brudno bo to teren gminy Żabia Wola i to zostanie uprzątnięte za pieniądze tamtej gminy.

Jurek Kopeć

ewiko

Post autor: ewiko » wt lut 25, 2014 11:11 pm

Bardzo dziękuję Panu Jerzemu za interwencję. Wczoraj ok. południa Aleja Lipowa została posprzątana.W tym miejscu zwracam się do mieszkańców Książenic aby na ład i porządek zwracali większą uwagę. Niech nie obchodzi nas tylko nasze podwórko, to co za ogrodzeniem jest również nasze. Jeśli my sami nie upilnujemy porządku to nikt za nas tego nie zrobi. Wyprowadzajmy nasze pieski w bardziej ustronne miejsce bo trudno przejść chodnikiem żeby nie wejść na "minę" Panowie w jaskrawych kamizelkach tego nie posprzątają. Zauważyłam również że właściciele niektórych działek skoszoną trawę wyrzucają za ogrodzenie. Za ogrodzeniem zaś były bardzo ładne nasadzenia które z taką ilością zielska nie mają szans. Szkoda, bo to całkiem ładne osiedle....... Pozdrawiam.

Jerzy Kopeć

Post autor: Jerzy Kopeć » śr lut 26, 2014 10:42 am

Dziękuję za wsparcie Pani "ewiko". Z ust mi to Pani wyjęła. Książenice to naprawdę piękna miejscowość w Naszej Gminie, nie psujmy tego. Pozdrawiam Jurek.

marek

Post autor: marek » pt lut 28, 2014 9:07 am

również dziękuje, teren o którym pisałem został posprzątany, co prawda nie mam pewności czy to nie zasługa mojej rozmowy w gminie z naczelnikiem WŚ, czy Pana radnego.
w związku z opóźnieniem w udzieleniu odpowiedzi przez radnego proszę administratora o aktualizację opcji - śledzenia tematu, gdyz takowej tu nie widzę a jak widać będzie ona przydatna - jeżeli już jest a ja nie mogę jej zlokalizować temat nieaktualny :)

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » pt lut 28, 2014 9:57 am

Przycisk śledzenia wątku powinien być w niebieskim pasku na dole.

Michał

Jerzy Kopeć

Post autor: Jerzy Kopeć » pt lut 28, 2014 12:02 pm

Szanowni Państwo.

Niezwłocznie rozwiewam wszelkie wątpliwości.

Polecenie niezwłocznego uprzątnięcia śmieci w rejonie Opyp i Książenic wydał mi mój przełożony, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska. Staram się nie mieszać pracy zawodowej z funkcją jaką pełnię tym bardziej, że utrzymanie czystości i porządku w Gminie nie jest zadaniem własnym Powiatu. Nie chcę aby to co piszę na forum odebrane zostało jako promocja mojej osoby, szczególnie teraz kiedy mamy rok wyborczy - stąd moje milczenie o którym pisał zaniepokojony wcześniej Pan Marek. Dziękuję Panu Markowi za interwencję i czujność. Bardzo dogodną formą kontaktu mieszkańców z gminą w takich sprawach jest bezpłatny i łatwy do zapamiętania numer Straży Miejskiej 986. Straż Miejska jak i pozostałe służby niezwłocznie przekazują mi informacje od mieszkańców. Jeszcze raz proszę, wybaczcie Państwo, że forum raczej będę w tym roku czytał a nie lansował się na nim. Z wyrazami szacunku Jerzy Kopeć - podinspektor w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim. Jednocześnie pozostaję do Państwa dyspozycji w sprawach z zakresu kompetencji Powiatu.

ewiko

Post autor: ewiko » sob mar 01, 2014 12:54 am

Jestem bardzo "czasową" emerytką, dlatego duzo czasu poświęcam spacerom po naszej wsi. A oto moje spostrzeżenia.... śmieci ktore wczoraj zostały posprzątane za dwa dni pojawiają się powtórnie. Oczywiście są to inne odpady ale są. I tak na obrzeżach lasu widzimy kubeczki jednorazowe po kawce, opakowania po wędlince, wszelakie opakowanie po alkoholu, jak również wielkie torby plastikowe po pościeli. Same tu nie przywędrowały. Absolutnie zabraniam spacerowiczom skręcanie ścieżką w kierunku jednostki wojskowej (w lesie). Nic dodać , nic ująć...... wiejska toaleta a dla niektórych uliczka uciech.
Drodzy Państwo, to jak wygląda nasze otoczenie w bardzo duzej mierze zależy od nas samych...... Miłego weekendu mieszkańcom Książenic życzę.

marek

Post autor: marek » pt mar 07, 2014 9:58 am

Michał pisze:Przycisk śledzenia wątku powinien być w niebieskim pasku na dole.

Michał

bardzo dziękuje Michał - nie zauważyłem.
:?

Panie Jurku - dziękuje za informację ale jak napisała Pani "emerytka" śmiecie znów się pojawiły....

ewiko

Post autor: ewiko » pt mar 07, 2014 5:11 pm

Obawiam się że Pan, Panie Marku mnie nie zrozumiał. Z Pana wypowiedzi wynika że "służba porządkowa" powinna być na etacie wyłącznie dla Książenic. Otóż nie jesteśmy jedyną wsią borykającą się z tym problemem i Panowie których widziałam w Książenicach przez kilka dni z pewnością przywracają porządek w innych rejonach. Z Pana oczekiwań wynika że Książenice powinny być monitorowane NON-STOP . Miejsca o których pisałam w ostatnim poście zostały natychmiast wysprzątane. I tu prośba do nas wszystkich........żeby praca innych nie była pracą SYZYFOWĄ , dbajmy sami o nasze otoczenie. Nie oczekujmy że ktoś posprząta nasze śmieci.Z pozdrowieniami... ewiko

marek

Post autor: marek » pt mar 07, 2014 6:12 pm

ewiko pisze:Obawiam się że Pan, Panie Marku mnie nie zrozumiał. Z Pana wypowiedzi wynika że "służba porządkowa" powinna być na etacie wyłącznie dla Książenic. Otóż nie jesteśmy jedyną wsią borykającą się z tym problemem i Panowie których widziałam w Książenicach przez kilka dni z pewnością przywracają porządek w innych rejonach. Z Pana oczekiwań wynika że Książenice powinny być monitorowane NON-STOP . Miejsca o których pisałam w ostatnim poście zostały natychmiast wysprzątane. I tu prośba do nas wszystkich........żeby praca innych nie była pracą SYZYFOWĄ , dbajmy sami o nasze otoczenie. Nie oczekujmy że ktoś posprząta nasze śmieci.Z pozdrowieniami... ewiko
Muślę że bardzo dobrze Panią zrozumiałem, jestem również świadomy że gmina grodzisk maz. to nie tylko wieś książenice :?:

Nie oczekuje również że służby gminne będą sprzątały non stop a tylko wtedy gdy zaistnieje taka potrzeba.

Jednakże proszę mi wytłumaczyć droga Pani co rozumie przez ostatnie zdanie. Ja staram się zachować porządek na swojej posesji i wkoło niej, uczestnicze w sprzątaniu świata i sprzątaniu ziemi dwa razy do roku w kwietniu i wrześniu. Do sprzątania terenów poza posesjami są ustawowo wskazane odpowiednie służby, a Obawiam się że ten apel nie będzie odebrany przez osoby które powinny go usłyszeć
Pozdrawiam Marek

ODPOWIEDZ