Komunikacja miejska Książenice-Radonie

Na pytania odpowiadają nasi Radni oraz Sołtys.
Giewonty
Posty: 288
Rejestracja: pt lip 17, 2009 11:17 am
Lokalizacja: Książenice III etap

Komunikacja miejska Książenice-Radonie

Post autor: Giewonty » ndz sty 19, 2014 3:28 pm

Witam,
W dniu dzisiejszym zadałam burmistrzowi pytania związane z organizacją komunikacji miejskiej w obrębie Książenice - Radonie. Poniżej treść pytań:
Witam,
Proszę o odpowiedź na pytania związane ze zmianą organizacji komunikacji miejskiej w obrębie Książenic i Radoń.
1. Od kiedy w weekendy autobusy linii 2 będą dojeżdżały do przystanku "Książenice Pętla".Temat był wielokrotnie poruszany na spotkaniach wiejskich, a zmiany miały być wdrożone bez zbędnej zwłoki.
2.Czy w związku z przeniesieniem szkoły PKS planuje zmianę nazw przystanków? W chwili obecnej nazwa przystanku "Książenice - szkoła" jest bardzo myląca.
3.Kiedy dzieci z Radoń będą mogły dojechać do rejonowej szkoły w Książenicach autobusem? Ulica Źródlana jest już przejezdna, czy są jakieś przeszkody by jeździł nią autobus?
4.Czy na odcinku pomiędzy przystankiem "Książenice pętla" a przystankiem "Radonie - pętla" zostanie umiejscowiony nowy przystanek. Jeżeli tak, kiedy się to stanie i gdzie jest planowany.
Czekając na odpowiedzi pozostaję z poważaniem
Agnieszka Sękulska
Jeżeli macie dodatkowe pytania, spostrzeżenia lub sugestie co do zmian w komunikacji miejskiej proszę o informacje postaram się je wszystkie przekazać do Ratusza.
Gdy tylko otrzymam odpowiedź skopiuje ją też na forum
pozdrawiam
aga@wiolinowakrawcowa.pl
+48 692 052 444

sylvia1
Posty: 57
Rejestracja: śr lut 04, 2009 12:53 pm
Lokalizacja: Radonie

Re: Komunikacja miejska Książenice-Radonie

Post autor: sylvia1 » sob mar 22, 2014 10:28 am

od 24 marca będzie kursował autobus nr 10 Szczęsne-Radonie-Książenice oraz zmianie ulega rozkład 2 i 6...
serdecznie pozdrawiam

piotr.winiecki
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 27, 2014 3:48 pm

Re: Komunikacja miejska Książenice-Radonie

Post autor: piotr.winiecki » czw mar 27, 2014 3:58 pm

Ja to bym chciał aby nasza kochana gmina wreszcie dogadała się z warszawskim ZTM-em co do rozwoju komunikacji w naszym regionie. Miała być od 5 lat SKM-ka a do tej pory nie możemy się doczekać przedłużenia linii S1 z Pruszkowa. To samo dotyczy uruchomienia podmiejskich autobusów linii nr 7xx lub 8xx (takie jak kursują po Nadarzynie, Legionowie i Piasecznie). Obiło mi się o uszy, że jeden z nich miałby kursować do pętli przy stacji PKP Ursus-Niedźwiadek, a drugi do przystanku P+R Al. Krakowska tak jak w przypadku linii 733. Gdyby to się udało to dojazd do Warszawy byłby naprawdę o wiele przyjemniejszy niż dotychczas, ponieważ grodziska komunikacja pozostawia wiele do życzenia: autobusy są niesprawne, brudne, kierowcy nieuprzejmi i godziny kursowania autobusów są dla mnie jakimś nieporozumieniem. Jak można to proszę o przekazanie tych uwag do ratusza bo już pisałem do Pana Burmistrza w tej sprawie jakieś 2 miesiące temu, ale do tej pory mi nie odpowiedział. Dziękuje ;)

Pozdrawiam :)

macli
Posty: 260
Rejestracja: czw sie 02, 2012 7:21 am

Re: Komunikacja miejska Książenice-Radonie

Post autor: macli » czw mar 27, 2014 7:20 pm

Niby racja, ale czy ktokolwiek zakładał, że po przeprowadzce do Książenic, będzie dojeżdżał do Warszawy autobusem? Samochód jest chyba wliczony w koszt życia z dala od hałasu wielkiego miasta.

ewa55
Posty: 26
Rejestracja: czw cze 28, 2012 11:16 am

Re: Komunikacja miejska Książenice-Radonie

Post autor: ewa55 » wt kwie 29, 2014 10:07 am

Bez przesady:tyle samochodów ile osob w rodzinie? A kilkoro dzieci-uczniow? Musi być sensowna mozliwość dotarcia dokądś.

Giewonty
Posty: 288
Rejestracja: pt lip 17, 2009 11:17 am
Lokalizacja: Książenice III etap

Re: Komunikacja miejska Książenice-Radonie

Post autor: Giewonty » pt cze 06, 2014 10:21 am

Witam,
Poniżej wklejam odpowiedź Pani Jolanty Hajduk w sprawie moich zapytań. Otrzymałam ją w dniu dzisiejszym :)

Treść udzielonej odpowiedzi:

1. Dziękuję za wprowadzenie linii 10.

2.Proszę o informację kiedy autobusy linii nr 9, będą dojeżdżały do przystanku Radonie pętla. Przystanek Książenice pętla od samego początku był przystankiem tymczasowym, w tym miejscu nie ma możliwości bezpiecznego zawracania autobusu, skoro Źródlaną jeździ już 10, zmiany powinny być wprowadzone jednocześnie.

Odpowiedź nr 2: Dojazd linii nr 9 do przystanku Radonie pętla będzie możliwy po uzyskaniu niezbędnej dokumentacji dotyczącej posadowienia nowego przystanku miedzy przystankami Książenice Pętla i Radonie Pętla oraz zarezerwowaniu środków finansowych w budżecie Gminy na realizacje ww zadania.

3.Czy pomiędzy przystankiem Książenice pętla i Radonie pętla jest planowany przystanek? Po odbiorze Źródlanej miał być postawiony przystanek na wysokości ul. Koncertowej. Jaki jest harmonogram tych prac.

Odpowiedź nr 3. Tak pomiędzy tymi przystankami jest planowany taki przystanek, posadowienie tego przystanku będzie możliwe po uzyskaniu dokumentacji i zgód niezbędnych do realizacji tego zadania.

4.Kiedy linia nr 2 będzie dojeżdżała w weekendy do przystanku Radonie pętla?

Odpowiedź nr 4: W chwili obecnej brak jest w budżecie Gminy środków finansowych przeznaczonych na realizacje tego zadania.

5.Czy planowane są zmiany w nazewnictwie przystanków, Książenice szkoła jest teraz nazwa bardzo mylącą, gdyż odnosi się do przystanku przy zamkniętej filii.

Odpowiedź nr 5: Zmiany w nazewnictwie przystanków mogą być dokonane w trybie zmiany Uchwały Nr 575/2013 Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim z dnia 26.06.2013r w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest gmina Grodzisk Mazowiecki, udostępnionych dla operatorów i przewoźników oraz określenia warunków i zasad korzystania z tych przystanków, podjętej przez Radnych Gminy Grodzisk Mazowiecki na Sesji Rady Miejskiej.

Pozdrawiam

Jolanta Hajduk
aga@wiolinowakrawcowa.pl
+48 692 052 444

ODPOWIEDZ