Telefonia komórkowa, która działa w Książenicach

Witam na forum dla tych co mieszkają i tych co dopiero będą
multipolisa

Telefonia komórkowa, która działa w Książenicach

Post autor: multipolisa » śr lip 08, 2020 12:38 pm

Witam wszystkich.

Mam telefony w sieci PLAY i niestety, wszędzie działają bez problemów tylko nie w Książenicach. Napiszcie w jakiej sieci z doświadczenia wiecie, że nie ma problemów z połączeniami w naszej wsi. Zamierzam zmienić operatora, ale nie wiem na jakiego.

Pozdrawiam,
Grażyna

Cyberskoker

Re: Telefonia komórkowa, która działa w Książenicach

Post autor: Cyberskoker » czw lip 09, 2020 4:30 pm

Mam telefony w T-Mobile i Orange, obie sieci działają bez problemów. Jak jest z Plusem nie wiem. Z Play-em jest chyba taki problem, że gdzieś na granicy zasięgu jest jego nadajnik, w związku z czym aparat cały czas stara się do niego zalogować kosztem roamingu w Plusie. Stąd problemy.

multipolisa

Post autor: multipolisa » czw lip 09, 2020 7:10 pm

Dziękuję. Sprawdzę T-mobile. Co do Play-a to masz 100% rację. Przekaźnik jest gdzieś na Sadowej i sygnał ciągle "skacze" dlatego są problemy. Orange nikomu nie polecam z uwagi na jakość obsługi sprzedażowej. Każdą reklamację rozpatruje komputer, więc gdy jest problem to nie ma z kim rozmawiać.

Pozdrawiam,
Grażyna

Renata

Post autor: Renata » wt lip 21, 2020 3:33 pm

Ja z tego powodu wycofałam sie z Playa i korzystam z Orange. Nie narzekam na tego operatora.

multipolisa

Post autor: multipolisa » pt wrz 11, 2020 11:50 am

Niestety Orange ma problemy z uczciwością wobec klientów. Mam u nich internet i to tylko dlatego, że ich kabel jest podłączony do mojego domu i mam pakiet tj. internet+telewizja. Niestety żadna firma nie jest zainteresowana "okablowaniem" naszego osiedla, więc nie ma alternatywy

Pozdrawiam,
Grażyna

winiak61

Post autor: winiak61 » pt wrz 11, 2020 5:56 pm

mocne słowo a jakieś uzasadnienie?

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » pt wrz 11, 2020 6:14 pm

Alternatywy kablowej nie ma, bo nie opłaca się, skoro jest oferta alternatywna bez kabla. Widać za mało ludzi musi koniecznie mieć kabel.

Michał

multipolisa

Post autor: multipolisa » pt wrz 11, 2020 9:52 pm

Niestety nie ma jednego abonamentu na Internet+TV.

Co do uzasadnienia mojej opinii n/t Orange, to proszę bardzo jeden z przykładów jakie mam.

2 lata temu mieliśmy awarię internetu przez 4 doby. Oboje z mężem pracujemy przez internet i jego brak to dla nas straty finansowe. Ponieważ Orange nie był nam w stanie podać terminu naprawy usterki podjęliśmy decyzję, że w takim razie z ich usług zrezygnujemy i kupimy dostęp do internetu u innego dostawcy. Prawo do odstąpienia w takie sytuacji mamy zawarte w umowie. Orange stwierdził, że owszem prawo takie mamy, ale skoro i tu cytat; „według ich Działu Technicznego awaria była naprawialna to usługa jest nadal świadczona”. Skoro jest naprawialna to dlaczego nie naprawiona? No oni przecież nad tym pracują i w końcu naprawią. Oznacza to, że jeżeli będzie kolejna awaria i nie będzie dostępu do internetu np. przez 3 miesiące a według ich Działu Technicznego awaria będzie naprawialna, to umowy wypowiedzieć nie mogę i mam czekać aż naprawią. A naprawią jak naprawią, przecież wiedzą że jest awaria i naprawiają. Oczywiście można składać reklamację ale przypomina to waleniem głową w ścianę, bo na telefony odpowiada komputer (ludzkich konsultantów nie ma) i wysyła z automatu pisemka, które nie mają nic wspólnego z treścią reklamacji. Można złożyć reklamację osobiście w punkcie obsługi klienta co w praktyce oznacza, że pismo przyjmą i na tym koniec. No i oczywiście co roku próbują nam sprzedać usługę super szybkiego internetu, który wymaga światłowodu a tego przecież w Książenicach nie ma. Tym się jednak nikt nie przejmuje bo przecież w umowie jest zapis „internet z prędkością do …..” a nie „od ….”, więc jego szybkość nie ma znaczenia ważne jak nazywa się abonament, więc najlepiej wcisnąć klientowi ten najdroższy.

Pozdrawiam,
Grażyna

andrzej_wawa

Post autor: andrzej_wawa » ndz wrz 13, 2020 6:56 am

multipolisa pisze:
pt wrz 11, 2020 11:50 am
Niestety żadna firma nie jest zainteresowana "okablowaniem" naszego osiedla, więc nie ma alternatywy

Pozdrawiam,
Grażyna
Od 2 lat mamy Internet po światłowodzie od NetFali (ul. Koncertowa) - działa bez awarii. Oni już okablowali chyba większość Osiedla. Oferują też w pakiecie TV.

multipolisa

Post autor: multipolisa » wt wrz 22, 2020 12:34 pm

Dziękuję za info. Sprawdzę.
Pozdrawiam,
Grażyna

multipolisa

Post autor: multipolisa » wt wrz 22, 2020 2:13 pm

Sprawdziłam. W tym roku na Spacerowej światłowodu nie będzie a czy będzie w przyszłości tego nie wiedzą.

Pozdrawiam,
Grażyna

ODPOWIEDZ