Brak wody - co dla nas zrobi nowy Sołtys?

Witam na forum dla tych co mieszkają i tych co dopiero będą
simonm

Brak wody - co dla nas zrobi nowy Sołtys?

Post autor: simonm » wt cze 04, 2019 11:50 pm

Temat znany wszystkim mieszkańcom od lat - brak wody w kranach wieczorami od czerwca do września.
Upały, 18-22 no i się zaczyna...
U jednych jeszcze coś leci, albo ciurka na parterze, ale na piętrze już w kranie sucho...
ZWiK owszem zgłoszenia przyjmuje, czasem nawet przykręci innym wioskom, aby nam poleciało, ale to zależy kto jest na zmianie i jak mocno się go pociśnie...
Czas rozwiązać problem - powstają kolejne bloki i domy, buduje się ośrodek Legii.
Osiedle w Czarnym Lesie ma super stację uzdatniania.
Taka stacja w Książenicach z pewnością rozwiązałaby problem.
Bardzo liczę tutaj na inicjatywę naszego nowego Sołtysa i Radnego p. Stanisława Kolasy.
Indywidualne interwencje w ZWiK nic nie dają.

awojciech

Re: Brak wody - co dla nas zrobi nowy Sołtys?

Post autor: awojciech » śr cze 05, 2019 7:48 pm

Temat wraca jak bumerang. Każdy obiecuje prze wyborami, choć teraz nikt o tym nawet nie wspominał. W ubiegłym roku -podobno- mieliśmy być przyłączeni do nowego łącza. Ale czy przyłączyli nie wiem. Od 16 do 22 wody nie ma. W tej chwili nie ma jej już wcale. Co zrobi sołtys i Radny w jednej osobie. Pewni nic, może ktoś coś wie więcej???
NA stornach http://grodzisknews.pl/zwik-oszczedzajmy-wode/ tak informacja widnieje.

simonm

Post autor: simonm » czw cze 06, 2019 12:10 pm

Po rozmowie z nowym kierownikiem w ZWiK mam informacje, że pod koniec czerwca jest planowane podłączenie naszego osiedla do nowego wodociągu, prowadzonego z ujęcia w Czarnym Lesie.
Moim zdaniem, jeśli to rozwiąże problem przerw w dostawach, to raczej na krótko. Bez nowego ujęcia ze stacją uzdatniania się nie obejdzie.
W Czarnym Lesie powstało takie ujęcie wiele lat temu, a nie ma tam bloków i ośrodka Legii w budowie.

Mam pytanie do admina: w którym miejscu na osiedlu jest zlokalizowany manometr, którego wskazania widać na stronie forum? Chciałbym wiedzieć jak daleko od niego mieszkam - wczoraj przy 0.5 bara u mnie nie leciało kompletnie nic nawet w kranach na dworze.

Proponuję przeniesienie wątku na stronę Nasze forum - będzie większy zasięg tematu.

awojciech

Post autor: awojciech » czw cze 06, 2019 12:17 pm

Wieczorem było zero wody w kranie, a dziś rano tylko troszkę kapała. Zobaczymy dzisiejszy wieczór.

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » czw cze 06, 2019 9:17 pm

simonm pisze:
czw cze 06, 2019 12:10 pm
Mam pytanie do admina: w którym miejscu na osiedlu jest zlokalizowany manometr, którego wskazania widać na stronie forum? Chciałbym wiedzieć jak daleko od niego mieszkam - wczoraj przy 0.5 bara u mnie nie leciało kompletnie nic nawet w kranach na dworze.
Spacerowa 36. Manometr jest na małej wysokości nad podłogą, więc pół metra czy metr wyżej może już nie być wody. Z doświadczenia przy <0.5 już nie nabiorę wody do czajnika.

Michał
Internet w Książenice.NET? Zadzwoń 505-196-527

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » czw cze 06, 2019 9:18 pm

simonm pisze:
czw cze 06, 2019 12:10 pm
Spacerowa 36. Manometr jest na małej wysokości nad podłogą, więc pół metra czy metr wyżej może już nie być wody. Z doświadczenia przy <0.5 już nie nabiorę wody do czajnika.

Michał
Internet w Książenice.NET? Zadzwoń 505-196-527

awojciech

Post autor: awojciech » pn cze 10, 2019 1:05 pm

multipolisa

Post autor: multipolisa » wt cze 11, 2019 9:56 pm

To jeszcze do dyskusji na temat kłopotów z wodą dorzucę informację, że tylko "osiedle" ma kłopoty z wodą a pozostała część Książenic nie. Więc biorąc pod uwagę, że Agri-Rol stawia kolejne budynki to albo będziemy musieli się stąd wyprowadzić, albo zablokować kolejne inwestycje Agri-Rolu do czasu rozwiązania problemów z wodą.

Grażyna

Awatar użytkownika
duszki_z_osiedla

Post autor: duszki_z_osiedla » wt cze 11, 2019 10:07 pm

Zablokować to Pani może najwyżej zamek w toalecie.

Agrirol jest właścicielem terenu, ma stosowne pozwolenia i może budować co mu się podoba zgodnie z planem zagospodarowania.
Dlatego powstaną kolejne bloki w sumie chyba 11. I niedługo zaczną zasiedlać wioskę smerfów nieopodal.
Dlatego proponuję żeby Pani rozważyła pierwszą opcię czyli "wyprowadzić się" z naciskiem na DALEKOOOO.

multipolisa

Post autor: multipolisa » śr cze 12, 2019 12:30 pm

Agri-Rol ma pozwolenia na budowę ale o podłączeniu budynku do instalacji wodociągowej i zawarcie umowy na dostarczanie wody do budynku po zakończeniu budowy to już sprawa pomiędzy nowym właścicielem nieruchomości a Zakładem Wodociągów i Agri-Rol nie ma tu nic do gadania. Każda decyzja o podłączeniu kolejnej nieruchomości oznacza obniżenie jakości świadczonych usług przez Wodociągi co oznacza w praktyce, że nie wywiązują się z zawartej z każdym z nas umowy na dostawę wody. Jeżeli Wodociągi przestaną wydawać zgody na podłączenie to kto kupi nieruchomość od Agri-Rol-u bez dostępu do wody?
Proponuję, aby nowy Sołtys złożył w naszym imieniu protest do Wodociągów w sprawie permanentnego łamania naszego prawa do dostawy wody i złożył wniosek o wstrzymanie wydawania pozwoleń na podłączanie nowych nieruchomości w naszym rejonie do czasu rozwiązania problemu. Jeżeli na Forum są jakieś osoby z wykształceniem prawniczym, to może wypowiedzą się w tej sprawie.

Pozdrawiam,
Grażyna

aix72

Post autor: aix72 » czw cze 13, 2019 8:38 pm

Przesyłam info od naszego Sołtysa pana Stanisława Kolasy ....

Szanowni Państwo,
Odpowiadam na pytanie co robi radny i sołtys wsi Książenice w sprawie niedoboru wody:
- stosuję się do apelu ZwiK i oszczędzam wodę (nie podlewam trawy, ona sobie da radę);
- jestem w takiej samej sytuacji jak Państwo i odczuwam niedobory wody każdego dnia;
- o naszej sytuacji wie cała gmina na czele z Burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim i Prezesem ZwiK
Panem Michałem Klonowskim;
- jestem w stałym kontakcie z Prezesem ZWiK, którego informuję o sytuacji każdego dnia i wieczorem;
- jest stan kryzysowy, trzeba to przetrwać;
- otrzymałem zapewnienia od Pana Prezesa ZwiK, że do końca czerwca będziemy podłączeni do
Czarnego Lasu i sytuacja się zmieni;
- już wkrótce będę miał lepszy kontakt z Państwem, ponieważ uruchamiamy stronę sołecką;
- zmieniam operatora, ponieważ mam kryzys z internetem, co utrudnia mi kontakt z Państwem.

Stanisław Kolasa

winiak61

Post autor: winiak61 » pt cze 14, 2019 7:23 pm

ZWIK który działa w imieniu Gminy nie może odmówić zawarcia umowy o świadczenie usług gdyż każdy ma prawo do wody. Zgodnie z § 114. 1. Ciśnienie wody w instalacji wodociągowej w budynku, poza hydrantami przeciwpożarowymi, powinno wynosić przed każdym punktem czerpalnym nie mniej niż 0,05 MPa (0,5 bara) i nie więcej niż 0,6 MPa (6 barów). Jeśli nie ma Pani takiego ciśnienia w kranie to może Pani reklamować świadczoną usługę i żądać rekompensaty np. obniżenia ceny za wodę.

awojciech

Post autor: awojciech » pn lip 01, 2019 10:17 am

Dziś 1 lipca, wszyscy obiecali, że będziemy przyłączeni do nowego ujęcia. Wczoraj wieczorem wody nie było dziś rano nie było / jest 11 i dalej nie ma. Może ktoś coś wie, czy nas przyłączyli czy tylko wyborcze ściemy...

awojciech

Post autor: awojciech » pn lip 01, 2019 2:35 pm

W sumie odpowiadam sam, sobie ale właśnie nas podłączyli do nowego ujęcia. Sami się zastanawiali czy wieczorem będzie woda. Fachowcy powiedzieli, że szansę są ale zobaczymy dopiero wieczorem. Problem wody, stwierdzili wynika z przestarzałej instalacji i braku w Książenicach nowych zbiorników i pomp. Jak będzie zobaczymy. Trzeba być dobrej myśli.
Przy pomiarach ciśnienie było gorzej z wydajnością. Na razie jest ok.

ODPOWIEDZ