Biedronka

Witam na forum dla tych co mieszkają i tych co dopiero będą
Lusia1201

Biedronka

Post autor: Lusia1201 » pn lut 06, 2017 10:21 am

Czy ktoś posiada jakąś wiedzę w temacie terenu za nową stacją benzynową? Usłyszałam dzisiaj na stacji, że podobno teraz został zakupiony pod budowę Biedronki.

Awatar użytkownika
Agata i Jarek

Re: Biedronka

Post autor: Agata i Jarek » wt lut 07, 2017 12:18 am

to samo wczoraj uslyszelismy, rowniez na stacji :) pewnie sniegi stopnieja zaczna budowe

covallus

Post autor: covallus » wt lut 07, 2017 9:04 am

albo źle szukam, albo nie widać takiego info na BIPie...
info o Orlenie jakoś sprawnie udało mi się "wyguglać"... :)

"za stacją" macie na myśli działki w głąb Korzennej?

Awatar użytkownika
Agata i Jarek

Post autor: Agata i Jarek » wt lut 07, 2017 12:52 pm

Pani na stacji tak opowiada... pytalismy czy myjnie beda budować i nie bedą bo plac za stacja biedronka wykupila ponoc . ot takie od ucha do ucha gadanie poki co.Tez sprawdzalam i nic nigdzie nie znalazlam :)

ewusiak

Post autor: ewusiak » wt lut 07, 2017 3:05 pm

O nie, tylko nie biedronka...

ewiko

Post autor: ewiko » wt lut 07, 2017 4:33 pm

Hm, w każdej plotce jest cząstka prawdy. Ja tę plotkę słyszałam już 3 lata temu. :D

covallus

Post autor: covallus » wt lut 07, 2017 9:49 pm

ewusiak pisze:O nie, tylko nie biedronka...
każdy ma swoje preferencje ;)
ja już wolałbym np. lidla

Awatar użytkownika
MateuszWwa

Post autor: MateuszWwa » wt lut 07, 2017 11:36 pm

Każdy by wolal lidla, a nie oszukane produkty w biedrze, ogolny chaos. Oczywiście czasem kupuje jakies rzeczy tam, ale nie przepadam. Mowiac oszukane mam na myśli produkty które maja takie same opakowania jak w innych sklepach np. top market, auchon nawet, a smakują zupełnie inaczej. W ogole to nie podobne do niczego ze PiS jeszcze nie zakazał biedronek zabijacych rodzimy handel. Myjnia by się przydala na Orlenie. Same flotowe auta na osiedlu, mieli by może klientów.
Kompleksowe zaopatrzenie salonów fryzjerskich, hurtowni fryzjerskich. Marki CHI , Alter - Ego , Be hair , RR, Previa hair care, Esquier

andrzej_wawa

Post autor: andrzej_wawa » śr lut 08, 2017 7:01 am

Ja wolę Biedronkę od Lidla i od myjni, a flotowego samochodu nie mam. Więc jak widzisz, są tutaj różni ludzie i różne gusta.

awojciech

Post autor: awojciech » śr lut 08, 2017 7:11 am

Moim zdaniem na naszej wsi brakuje BASENU ( w Grodzisku już nie ma miejsca. Nie ma znaczenia czy 6 czy po 16. Zawsze mnóstwo ludzi), dobrego sklepu (może być market spożywczy choć znam lepsze, warzywniaczek przetrwa bo ma markę), dobrego sklepu z chlebem(najbliższy w Nadarzynie u Joli), sklepiku z dobrymi wędlinami; myjni samochodowej (przydałby się) i pewnie innych parę rzeczy. Każdy jednak ma swoje oczekiwania i priorytety.
Co do poczty to mam inne zdanie. Pani uśmiechnięta, życzliwa żadnych problemów. Przysłowia mądrością narodów (...) jeszcze się taki nie narodziła co by wszystkim dogodził. Wieczorem większość wraca i zaczynają się powroty. Taki urok tej wsi. Taka mała sypialnia ale przynajmniej nie w Warszawie. Miejmy nadzieję, że tak zostanie. Bo mnie już nie chce się wracać nawet administracyjnie do Warszawy.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt lut 14, 2017 2:23 pm przez awojciech, łącznie zmieniany 4 razy.

andrzej_wawa

Post autor: andrzej_wawa » śr lut 08, 2017 7:29 am

Akurat ja z żoną pracujemy przeważnie w domu i wiem na 100%, że część mam i tatusiów szkolnych koleżanek naszej córki również.

Więc namawiam do tego żeby nie generalizować sytuacji na Osiedlu - zarówno pod względem preferencji sklepowych, posiadanych pojazdów, trybu życia itp. :)

Jeszcze odnośnie sklepu - powiem szczerze, że powitam z radością każdą nową konkurencję dla sklepu "pod zegarem".

Awatar użytkownika
dramich

Post autor: dramich » wt lut 14, 2017 1:55 pm

Moja subiektywna lista priorytetów - może ankieta dla radnych ? ;):

1. Kanalizacja
2. Drogi, ich oznakowanie i ew. oświetlenie - choć to trzecie już nie tak wazne, zapewne niedługo trzeba bedzie coś zrobić z wyjazdem z osiedla - bo ruch się robi coraz większy
3. Sklep - najlepiej dyskont, ale gdzieś odrobinę dalej od osiedla , koło stacji byłoby ok
4. Basen lub ew kąpielisko

Ale i tak mieszka mi się tu baaardzo przyjemnie.

covallus

Post autor: covallus » wt lut 14, 2017 2:34 pm

jako dopiero dojeżdżający-jeszcze-nie-mieszkaniec popieram głównie pkt. 1-3.

trochę się boję patrząc na rozmach, że czasem pkt 4 przypadkiem nie wskoczy jako priorytet jak ktoś wpadnie na taki super pomysł (aby np. ostatnie działki/domy drożej sprzedać)

pkt. 5 zagospodarowanie planowanego "centrum"... :)

czerwony_pieprz

Post autor: czerwony_pieprz » pt lut 17, 2017 11:49 pm

awojciech pisze:warzywniaczek przetrwa bo ma markę.
Naprawdę uważasz, że "warzywniaczek" ma markę???

ewiko

Post autor: ewiko » sob lut 18, 2017 9:02 am

Szanowni Sąsiedzi , ogarnijmy się . Nie wymagajmy od "zieleniaczka" by stał się PIOTREM I PAWŁEM. Akurat do tej marki również mam zastrzeżenia .Mieszkamy na wsi. Sprowadziliśmy sie tu kilka (kilkanaście) lat temu . Pamiętam czas, kiedy po włoszczyznę i owoce musiałam jechać do Grodziska. Nie było żadnego sklepu.... :shock: Obecnie mamy (prawie) wszystko na wyciągnięcie ręki. Ceny pozostawiają wiele do życzenia, ale cóż... takie są "uroki " sklepików na wsi.

ODPOWIEDZ