Kupno domu

Witam na forum dla tych co mieszkają i tych co dopiero będą
AnimTom

Kupno domu

Post autor: AnimTom » ndz paź 09, 2016 10:02 pm

Witam serdecznie
byliśmy wraz zżoną oglądać część jednego bliznika do kupienia w Sobote to jest 08.09.2016 i zainteresował nas budynek (część blixniaka) który stoi już od 4 lat jako nie kupiony.
Chcemy kupić część tego bliźniaka ale chceili byśmy się dowiedzieć czy jest cos co by spowodowało że możemy załować tej decyzji.
Po przeglądaniu kilku forów na temat Developera i miejscowości , wszystko wygląda ładnie pięknie ale natknołem sie na jakiegoś Pana który podobno się sądził z develeporem i mówił że jego wybudowany dom czy coś takiego zgodnie z inspektoratem był wykonany źle i nadawał się do rozbiurki..... Ja oglądając blizniaka na ulicy Muzyczna byłem zadowolony z konstrukcji oraz stan urowy był dobry.
Czy mogłby któryś z wasz szanownych mieszkańców pomóc w udzieleniu informacji ?? :roll:
Będziemy niezmierni wdzięczni za Państwa pomoc.

Pozdrawiam serdecznie
Z wyrazami szacunku
Tomasz Grenda

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Re: Kupno domu

Post autor: Michał » ndz paź 16, 2016 9:48 pm

Tomku,

zależy kogo zapytasz. Zaraz spod ziemi wyskoczy Radek (wspomniany posiadacz domu "do rozbiórki") i powie, że siedzę w kieszeni developera i podstępnie kasuję jego posty :), oraz że jego wersję potwierdziło dziesięciu rzeczoznawców i sąd najwyższy. Wersja znana mi jest taka, że developer widząc awanturnego klienta próbował się dogadać i nie sprzedać domu tylko oddać pieniądze, ale pan Radek od rozstania wolał drogę sądową.

Tymczasem mieszkam na osiedlu 10 lat. Dom zbudowany przez Agri-Rol stoi i nie mamy z nim problemów. Mam dobrze ponad setkę klientów sieci internetowej (Książenice.NET, polecam!) i nie znam nikogo, kto chciałby pozbyć się domu. Ani jedna osoba nie skarżyła się na problemy ze swoim domem. Nikt nie prosił mnie o pomoc w dotarciu do innych niezadowolonych. Mogę tak długo wyliczać.

Możesz oczywiście uznać, że akurat mój dom 10 lat temu zbudowali inaczej. Ja na Twoim miejscu poszedłbym na długi spacer po już zamieszkanych domach na Muzycznej i sprawdził, co mówią ludzie którzy tu faktycznie mieszkają. Powiedziałbym jeszcze, że istnienie jednego forumowego pieniacza jest raczej dowodem na normalność, ale pewnie zaraz usłyszę o tym, jak to za pieniądze developera ingeruję w swobodę wypowiedzi :)

Michał
Internet w Książenice.NET? Zadzwoń 505-196-527

andrzej_wawa

Post autor: andrzej_wawa » pn paź 17, 2016 7:04 am

Jako możliwy sąsiad Tomka (od strony ogrodu), chętnie się również wypowiem. Mój dom budował Agrirol - według mojego projektu na moje własne życzenie. Po 3 latach nie mam większych zastrzeżeń. Wszelkie drobiazgi, które wyszły na jaw zostały szybko poprawione/wymienione przez dewelopera. Nie ukrywam, że bardzo dobrze współpracuje mi się z Agrirolem.

Fakt, że bliźniak, którym się interesuje Tomek stoi już kilka lat to nie musi być nic złego. Przynajmniej nie będzie już osiadać :)

W tym roku do dwóch bliźniaków Agrirolu w ul. Muzycznej (w kierunku Koncertowej) wprowadziły się dwie kolejne rodziny. Te bliźniaki też stały kilka lat. Nie wydaje mi się, żeby nowi mieszkańcy żałowali swojej decyzji.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji proponuję zwrócić się do tych rodzin lub do mnie.

Pozdrawiam,
Andrzej

Katka

Post autor: Katka » pn lis 21, 2016 9:32 pm

My jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami połówki z Agrirolu,

odniosę się tylko do osiadania.. nasz domek stał 3 lata ale nadal pracuje i pojawiają się rysy

zibi69

Post autor: zibi69 » wt lis 22, 2016 8:49 am

Co prawda nie na Muzycznej ale też mam połówkę z AGRI-ROLu, którą kupiliśmy w stanie developerskim - wykończyliśmy we własnym zakresie.
Po 6 latach nie mam zastrzeżeń zasadniczych.
5 miesięcy po odebraniu budynku zdarzyła się jedna awaria wynikająca z błędu podwykonawcy (nieszczelna instalacja wodna), którą Developer usunął na własny koszt.
Problemem jest chemia użyta na balkonie (może teraz używają innej) bo "wyłazi" z elewacji balkonowej "sól" tworząc "sopelki" - 2 razy w roku karcher w łapkę i po problemie...choć na ciemnej elewacji jest to bardziej widoczne - póki co nie rozwalam balkonu a i sam nie runął:)
Ja z czystym sumieniem mogę polecić AGRI-ROL... kwestia wyboru projektu i poziomu wykończenia budynku.

Nie wiem czy mój dom osiada lub jak długo osiadał...nie mam problemu "rys"...jest na to sposób z Niemiec.
Jest specjalna mata/tapeta nakłada przy pomocy równie specjalnego kleju. To rozwiązanie wyeliminowało problem rys -przynajmniej u mnie:):):)

ODPOWIEDZ