Dostarczanie listów

Witam na forum dla tych co mieszkają i tych co dopiero będą
multipolisa

Dostarczanie listów

Post autor: multipolisa » wt maja 18, 2021 8:22 pm

Witam.

Otrzymałam dziś pocztę do skrzynki - oczywiście głównie rachunki. Między innymi f-rę za gaz. Wg. dokumentu została ona wystawiona 22 kwietnia, dziś jest 18 maja a termin płatności był do 7 maja. Czy tylko ja dostaję rachunki z tak dużym opóźnieniem czy inni też tak mają?

Pozdrawiam,
Grażyna

awojciech

Re: Dostarczanie listów

Post autor: awojciech » śr maja 19, 2021 3:53 am

Marcowe to ok, ja wczoraj styczniowe i lutowe.

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » śr maja 19, 2021 8:55 am

Mam kontrahenta, który wysyła mi co miesiąc jakiś dokument mailem. Obecnie przychodzą z 30-45 dniowym opóźnieniem.

Michał

mona

Post autor: mona » czw maja 20, 2021 7:34 am

Ja również otrzymałam fakturę za gaz prawie z miesięcznym opóźnieniem. Przypadek? Czy to PGNiG ma problem z wysyłaniem korespondencji czy nasza Poczta z dostarczeniem?

multipolisa

Post autor: multipolisa » czw maja 20, 2021 10:18 am

Witam.

W zeszłym roku miałam podobną sytuację z rachunkami za energię elektryczną i telefon. Obie firmy ochoczo naliczają karne odsetki za nieterminowe płatności, więc złożyłam na ich adres mailowy zawiadomienie o zaistniałej sytuacji i oczywiście moje oczekiwanie, że w tym przypadku karnych odsetek nie będzie. Karnych odsetek nie dostałam.

W przypadku obecnego rachunku za gaz postąpiłam tak samo, odpowiedź jaką dostałam zamieszczam poniżej:

"Szanowny Kliencie,
Wyjaśniamy, że z uwagi na obsługę dużej liczby Klientów oraz obowiązującą w PGNiG OD sp. z o.o. procedurę stosuje się jednolitą formę dostarczania faktur za paliwo gazowe wszystkim Odbiorcom. Faktury przesyłane są listem zwykłym za pośrednictwem Poczty Polskiej S.A. w sposób scentralizowany. Przesyłki nadawane są z jednego miejsca niezwłocznie po wystawieniu i wydrukowaniu dokumentów.
Proces wydruku faktur i przekazania ich Poczcie Polskiej S.A. jest przez nas stale monitorowany. Czas na doręczenie przesyłki pozostaje na tyle wystarczająco długi, że według zapewnień Poczty Polskiej S.A. przesyłki powinny docierać do Klientów terminowo.
Pomimo naszych nieustannych starań i monitoringu zdarzają się przypadki nieterminowego dostarczenia faktur. Wobec tego, w przypadku zidentyfikowania nieprawidłowości w procesie dostarczania faktur uprzejmie prosimy o każdorazowe zgłaszanie zaistnienia takiego faktu, bezpośrednio po jego wystąpieniu.
Odstąpimy od naliczania odsetek od faktury nr .................. w przypadku uregulowania należności w kwocie ........ zł do dnia 22-05-2021 - faktura zapłacona dziękujemy. Nie ma możliwości zmiany terminu płatności na duplikacie faktury. Przepraszamy za niedogodności".

Rachunki za gaz i energię do małych nie należą, więc odsetki nawet za kilka dni to są już jakieś pieniądze, więc uważam, że warto składać reklamacje do czego zachęcam pozostałych mieszkańców Książenic. Poza tym może uda nam się rozwiązać przy okazji kwestię ogólnej obsługi naszego terenu przez Pocztę Polską. Dla tych co nie wiedzą informuję, że kilka lat temu wszedł przepis wg. którego fakt wysłania np. mandatu, wezwania sądowego czy pisma z Urzędu Skarbowego uznaje się za przyjęty o ile nie złożymy wyjaśnienia/odwołania w wyznaczonym terminie a to, że nie dostaliśmy awizo lub że przyszło do nas po terminie nie ma znaczenia.

Pozdrawiam,
Grażyna

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » czw maja 20, 2021 10:24 am

PGNiG nie dostarcza faktur elektronicznie? Ja aktywowałem polecenie zapłaty, przestałem się martwić spóźnieniami poczty.

M

andrzej_wawa

Post autor: andrzej_wawa » czw maja 20, 2021 1:59 pm

Ja nie dostaję ŻADNYCH rachunków pocztą, wszystko elektronicznie.

multipolisa

Post autor: multipolisa » czw maja 20, 2021 9:55 pm

Ale problem nie jest w tym, czy jakaś firma może czy nie może dostarczyć rachunek elektronicznie, tylko w tym że Poczta Polska od wielu miesięcy nie obsługuje naszego regionu tak jak trzeba. Korespondencja albo nie dociera, albo jest dostarczana z dużym opóźnieniem co w konsekwencji naraża każdego z nas na ewentualne konsekwencje finansowe albo prawne. Rozumiem, że oddział poczty w Książenicach to już przesadne oczekiwanie, ale żeby listonosz nie roznosił przesyłek w terminie?

Pozdrawiam,
Grażyna

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » pt maja 21, 2021 7:40 am

Nie mamy Pani listów i co nam Pani zrobi?

M

multipolisa

Post autor: multipolisa » wt maja 25, 2021 11:36 am

Złożyłam do Poczty Polskiej oficjalną skargę. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że reakcja z ich strony może być mierna, ale biorąc pod uwagę jakie mogą być konsekwencje dla mnie z tytułu braku lub nieterminowego dostarczania korespondencji to w sytuacji sporu przynajmniej Poczta Polska nie będzie mogła twierdzić, że przecież wszystko z jej strony jest OK, bo przecież żadnych skarg nie było.

Pozdrawiam,
Grażyna

Awatar użytkownika
Monik

Post autor: Monik » śr maja 26, 2021 7:20 pm

Ja dzisiaj też złożyłam skargę. Czekam na list, który został wysłany 6 maja! Listu nadal u mnie nie ma :shock:
'Mojemu sercu nie wolno drżeć,
moim ustom nie wolno całować
i rękom nie wolno dotykać innych rąk.'

Awatar użytkownika
Michał
Administrator

Post autor: Michał » pn maja 31, 2021 9:21 pm

Dziś dostałem przesyłkę nadaną 12-go maja, czyli szła 19 dni.

M

awojciech

Post autor: awojciech » śr cze 02, 2021 3:58 pm

Przekierujcie wszystkie listy na pocztę w Milanówku. Od tego momentu wszytko mam ok. Problem taki, że sam muszę je odbierać.Robi się to przez strone poczty.

multipolisa

Post autor: multipolisa » wt cze 08, 2021 12:10 pm

Dzięki za info. To jest jakieś rozwiązanie. A jak na tej poczcie z wysyłką listów? Raz w miesiącu muszę wysłać listy polecone i jak mam iść na Orzeszkową to jestem zła na samą myśl, że mam to zrobić. 5 okienek, jak zwykle 2 czynne, kolejka co najmniej 45 min. stania i to bez względu na porę czy dzień tygodnia. Niestety przy dworcu i na Sienkiewicza to samo.

Dostałam odpowiedź z Poczty Polskiej:
" List zwykły to przesyłka, która nie podlega rejestracji w systemie monitorowania i nie jest ewidencjonowana, nie ma możliwości ustalenia statusu takiej przesyłki. Ewentualnie przysługuje prawo złożenia skargi."

To za co płacimy kupując znaczki? Chyba za to, że mam prawo do "ewentualnego złożenia skargi".

Pozdrawiam,
Grażyna

ODPOWIEDZ