znowu wypadek pod przedszkolem

Witam na forum dla tych co mieszkają i tych co dopiero będą

znowu wypadek pod przedszkolem

Postprzez Michał » Wt paź 12, 2010 8:22 pm

witam,

dziś byłem już drugi raz od otwarcia przedszkola Wesoły Autobus świadkiem stłuczki. W obu przypadkach przyczyna była ta sama - kierowcy wyprzedzający na odcinku między rondem a szkołą. Kierowcy wyjeżdżający z przedszkola, czy to w lewo czy w prawo, zaraz po włączeniu się do ruchu natrafiają na jadący z naprzeciwka ich pasem samochód który właśnie kogoś wyprzedza.

Uważajcie - tam naprawdę łatwo o wypadek.

Co trzeba zrobić, albo kogo zainteresować, żeby zrobili tam podwójną ciągłą i zakaz wyprzedzania? Wystarczy 100-200 metrów zakazu, przy okazji możnaby objąć zakazem odcinek przy szkole.

Michał
Internet w Książenice.NET? Zadzwoń 505-196-527
Michał
Administrator

Re: znowu wypadek pod przedszkolem

Postprzez madja » Wt paź 12, 2010 9:32 pm

Potwierdzam, bardzo łatwo tam o wypadek.
Powinien byc tez zakaz zatrzymywania tirów w okolicy sklepu, bo to zazwyczaj one są wymijane a zatrzymują się w tym miejscu bezprawnie (ale i tak pewnie nie będą się stosować :/)
i ostrzeżenie "uwaga dzieci/przedszkole".

Może Pani radna cos jest w stanie w tej sprawie zadziałać?
pozdrawiam,
MAGDA
madja

Postprzez Piotr&Ewa » Śr paź 13, 2010 7:10 am

Wielokrotnie widziałem przejeżdżającą policję koło stojących tirów , których kierowcy "wyskoczyli" na chwilę do sklepu - reakcji żadnej ze strony policji , stali cierpliwie w kolejce za tirem aż ich ktoś wpuści z naprzeciwka aby ominąć blokującą ciężarówkę.Parę tygodni temu taki tir źle stanął przed przystankiem autobusowym i cały się przechylił na prawą stronę aż lewe koła podniosły sie do góry .Co do wyprzedzania na odcinku koło szkoły , to policja robi akcję w pierwszych dniach września ale tegoroczna to była "sztuka"- jeden zaspany policjant w radiowozie , któremu nawet wysiąść z niego się nie chciało.
pozdrawiam
Piotr
Piotr&Ewa

Postprzez hklok » Śr paź 13, 2010 11:10 am

Może to straszne co powiem ale bez ofiar nic się nie zmieni. Musi być krew, żeby zacząć myśleć. Jestem pewny, że dzisiaj przeładowane busy nie wyruszyły do sadów. W Grodzisku zginęło dziecko przy szkole, żeby znalazły się pieniądze na przebudowę całej ulicy. To samo czeka nas prawdopodobnie tutaj pytanie na kogo wypadnie.

Pozdro
Hubert
hklok

Postprzez erez » Śr paź 13, 2010 5:45 pm

Moim zdaniem powinna być poszerzona droga przy wjezdzie do przedszkola i zrobiony pas dla skręcających tzw. "lewoskręt" dla jadących od rąda w strone Grodziska.Nawet jeśli "miejscowi" będą przestrzegać ograniczenia prędkości (jest znak 40 na h) to "goście" na pewno ten znak zignorują. Ten "rajdowóz" który tam sobie stał we wrześniu i nic nie robił to jednak trochę straszył, ludzie tak nie grzali jakby chcieli.Oby Hubert nie miał racji ale wydaje mi się że ma.Dopuki nie będzie tam konkretnego "dzwona" to nikt z urzędników palcem nie ruszy.A jak się zdaży to znajdą jakiegoś kozła ofiarnego i go ukrzyżują i znów święty spokój.Chyba ze się trafi jakiś "Ziętarski" i będzie afera na całą Polskę to się znajdzie i kasa i uzasadnienie jej wydania :(

pozdr.
Agnieszka&Przemek
erez

Postprzez darek » Śr paź 13, 2010 8:42 pm

Ale zaraz...

Żeby nie było tak jednostronnie to ja powiem swoje 3 grosze:
  • Jeśli chodzi o wprowadzanie zakazów to ja jestem tylko za jednym: zakaz zakazywania. No bo gdzie ja żyję żeby mi ciągle czegoś zakazywano? Nawet w imię bezpieczeństwa... Jestem przeciwnikiem jakichkolwiek zakazów
  • Czynnikiem który zawodzi na drodze i powoduje wypadki samochodowe jest niestety ludzka głupota. No jakby się dało wprowadzić ustawowy zakaz głupoty to ja chętnie się zgodzę (choć byłby tu już drugi, obok powyższego, zakaz na który się zgodzę)
  • Narzekanie i wieszanie psów na tych "onych", którzy "powinni coś z tym zrobić" niestety nic nie da. Czy ktoś z szanownych przedmówców wysłał oficjalne żądanie do właściciela drogi (powiat chyba, albo województwo) z konkretną propozycją rozwiązania? Założę się że nie, a nawet jakby to i tak w Polsce urzędnicy nie są dla nas tylko na odwrót i narzekania tego nie zmienią
darek

Postprzez Michał » Śr paź 13, 2010 9:42 pm

I dlatego (przeczytaj mój pierwszy post) nie wieszam na nikim psów tylko pytam, co trzeba zrobić albo kogo zainteresować, żeby to załatwić. Nie wiem czyja to jest droga nawet.

Co do zakazów - jeśli skrętu do przedszkola nie widać, wyjeżdżają stamtąd samochody i pakują się pod koła wyprzedzających, to widzisz jakiś lepszy sposób nad zakaz wyprzedzania w rejonie newralgicznego skrzyżowania? Bo zakaz zatrzymywania nie rozwiąże problemu, pozostanie np. przystanek autobusowy bez zatoczki, a stojący autobus od stojącego tira nie różni się zbytnio. Nawet jeśli ktoś ten autobus ominie, to przynajmniej zrobi to mając oczy dookoła głowy ostrzeżony podwójną ciągłą...

Michał
Michał
Administrator

Postprzez Piotr&Ewa » Cz paź 14, 2010 7:28 am

darek napisał(a):Ale zaraz...

Żeby nie było tak jednostronnie to ja powiem swoje 3 grosze:
  • Jeśli chodzi o wprowadzanie zakazów to ja jestem tylko za jednym: zakaz zakazywania. No bo gdzie ja żyję żeby mi ciągle czegoś zakazywano? Nawet w imię bezpieczeństwa... Jestem przeciwnikiem jakichkolwiek zakazów
  • Czynnikiem który zawodzi na drodze i powoduje wypadki samochodowe jest niestety ludzka głupota. No jakby się dało wprowadzić ustawowy zakaz głupoty to ja chętnie się zgodzę (choć byłby tu już drugi, obok powyższego, zakaz na który się zgodzę)
  • Narzekanie i wieszanie psów na tych "onych", którzy "powinni coś z tym zrobić" niestety nic nie da. Czy ktoś z szanownych przedmówców wysłał oficjalne żądanie do właściciela drogi (powiat chyba, albo województwo) z konkretną propozycją rozwiązania? Założę się że nie, a nawet jakby to i tak w Polsce urzędnicy nie są dla nas tylko na odwrót i narzekania tego nie zmienią

Tak , było wysyłane oficjalne pismo do Powiatowego Zarządu Dróg z podpisami rodziców ze Szkoły Filialej w Książenicach w zeszłym roku.Były propozycje również w zeszłym roku aby z funduszu sołeckiego pieniądze przeznaczyć na lepsze oznakowanie dla kierowców o szkole.I co ? I nic!Władza ma to "gdzieś".
A co do Twoich utopijnych "zakazów zakazywania", to powiedz co Ty jako obywatel zrobiłeś w tej sprawie? Zapewne jesteś kierowcą i stosujesz się do obowiązujących przepisów Kodeksu Drogowego, czyli znaków ZAKAZÓW i nakazów. A może jesteś jednym z tych , którzy na naszym podwórku mają gdzieś te przepisy i łamią je na drogach osiedlowych.Może to Ty jesteś tym , który przekracza dozwolona prędkość i jeździ pod prąd na naszym osiedlowym rondzie?Z Twojego wnioskowania wynika ,że tylko zakazy i ludzka głupota są winne wypadkom - co do głupoty zgodzę się ale co do zakazów , zawsze będę za nimi , bo tylko one są w stanie tą głupotę trzymać w ryzach.
pozdrawiam
Piotr
Piotr&Ewa

Postprzez Giewonty » Cz paź 14, 2010 10:14 am

Pozwalam sobie odpowiedzieć ponieważ pojawił się tu wątek funduszu sołeckiego. Od razu zaznaczam, że i dla mnie jest to pewne novum mieszkania na wsi dotychczas też nie miałam z tym styczności. Fakt, że na spotkanie trafiłam przypadkowo i sprawę informowania o tego typu zebraniach trzeba pewnie poruszyć z sołtysem.

Fundusz sołecki jest w 100% do dyspozycji SAMYCH MIESZKAŃCÓW i to ONI na zebraniu decydują na co pieniądze maja być przeznaczone. Pieniądze przyznane w tym roku będą wydatkowane w przyszłym. W tym roku było to trochę ponad 23 000 zł. O wydaniu tej kwoty decydują po dyskusji sami mieszkańcy w głosowaniu. Protokół z zebrania jest podstawą do wydatkowania kasy.

Pamiętajmy, że nie wszystko co złe to WŁADZA wiele zależy od nas tylko trzeba się chociaż trochę zaangażować w życie społeczności, gdyby było nas na zebraniu więcej być może środki z funduszu sołeckiego zostałyby wydatkowane inaczej.

Zastanówmy się czy nie warto iść za przykładem mieszkańców Opyp dzięki zaangażowaniu których powstał w ich miejscowości Paprociowy plac zabaw:
http://www.gazetabogoria.pl/index.php?p ... id=1304255. Nie wiem, czy akurat polana powinna być i u nas, ale warto ustalić sobie listę priorytetów dla naszej miejscowości i powoli realizować to co się da. To przecież jest nasze miejsce i powinno się nam tu dobrze mieszkać.

Dlatego w zakładce "sprawy samorządowe" otworzyłam wątek FUNDUSZ SOŁECKI 2011, gdzie będzie można zgłaszać propozycje jego wydatkowania i jeżeli w przyszłym roku będzie jakaś kasa do rozdysponowania będziemy już po wstępnej dyskusji.

Przyznam, że jako osoba niezmotoryzowana nie zdawałam sobie sprawy z zagrożenia, a niemal codziennie odprowadzam dziecko do tego przedszkola. Nie wiedziałam lub umknęło mi to na forum, że jest problem przy szkole.

W sprawie organizacji ruchu na tym terenie, pamiętajmy że w przyszłym roku planowane jest przedłużenie ścieżki rowerowej z Opyp do Marynina, więc może te prace wymuszą sensowne rozwiązania organizacji ruchu wokół szkoły i przedszkola.

Teraz proponuję zmobilizować się wybrać swojego radnego i zobowiązać go do dopilnowania kwestii niebezpiecznego skrzyżowania.
Giewonty

Postprzez Michał » Cz paź 14, 2010 3:22 pm

Czy fundusz sołecki może być wydany na drogę powiatową?

Michał
Michał
Administrator

Postprzez Giewonty » Cz paź 14, 2010 4:42 pm

To na co przeznaczamy fundusz sołecki musi się mieścić w katalogu zadań własnych gminy... więc jeżeli droga jest powiatowa to gmina raczej nie ma jej w katalogu zadań własnych:( na to wskazywałaby logika... a po za tym pamiętajmy o wysokości funduszu. Na tegorocznym zebraniu dyskutowano np.też sprawę chodnika wzdłuż Mazowieckiej sprawa upadła, dlatego że kasy było za mało żeby inwestycję taką dokończyć a kupić parę palet kostki, żeby stała w polu to nie sztuka.... no i oczywiście w przyszłym roku ma być budowana ścieżka...

Do poczytania więcej o funduszu sołeckim:
http://www.gazetasolecka.pl/prawo_solectw14.html
Giewonty

Postprzez erez » Cz paź 14, 2010 7:48 pm

Może wystosować petycje z prośbą o rozwiązanie problemu do Zarządu Dróg i pozbierać podpisy od zaniepokojonych sytuacją mieszkańców. Żeby nie było potem (odpukać w nie malowane),że nikt nie zgłaszał problemu i nikt o nim nie wiedział a się z "niczego" przytrafiło.Ja się chętnie podpiszę,a może i dyrekcja Wesołego Autobusu by się przyłączyła?

pozdr.
Agnieszka&Przemek
erez

Postprzez Michał » Cz paź 14, 2010 9:44 pm

W przedszkolu już można podpisywać petycję.

Michał
Michał
Administrator

Postprzez Ania Poręba » Pt paź 15, 2010 6:19 am

A czy nie możnaby petycję wystawić w sklepie? Tym przy rondzie.
Może więcej ludzi by podpisało przy okazji zakupów.
Ja proponowałabym znaczek pt "Agatka" nawet przy szkole i może jakiś garbik lub 2.
I tak trzeba zwolnić przed rondem.

A co do zrobienia czegoś z Tirami przed sklepem, to podpisuję się pod tym rękami, nogami i jeszcze kółkami.
Taki kolos na pół drogi to nic miłego.
JA też tu mieszkam.
Zasada równoważni: Jak ty komuś tak on tobie.= Jak ktoś tobie tak ty jemu.
Ania Poręba

Postprzez darek » Pt paź 15, 2010 9:24 pm

Piotr&Ewa napisał(a):Tak , było wysyłane oficjalne pismo do Powiatowego Zarządu Dróg z podpisami rodziców ze Szkoły Filialej w Książenicach w zeszłym roku.

Bardzo dobrze - znaczy że myliłem się w swoim przypuszczeniu
Piotr&Ewa napisał(a):Były propozycje również w zeszłym roku aby z funduszu sołeckiego pieniądze przeznaczyć na lepsze oznakowanie dla kierowców o szkole.I co ? I nic!Władza ma to "gdzieś".

"Przecież to mówię"
Piotr&Ewa napisał(a):A co do Twoich utopijnych "zakazów zakazywania", to powiedz co Ty jako obywatel zrobiłeś w tej sprawie?

Nic, bo walkę z wiatrakami uważam za nieskuteczną
Piotr&Ewa napisał(a):Zapewne jesteś kierowcą i stosujesz się do obowiązujących przepisów Kodeksu Drogowego, czyli znaków ZAKAZÓW i nakazów.

Do większości (z niechęcią) się stosuję
Piotr&Ewa napisał(a):A może jesteś jednym z tych , którzy na naszym podwórku mają gdzieś te przepisy i łamią je na drogach osiedlowych.Może to Ty jesteś tym , który przekracza dozwolona prędkość i jeździ pod prąd na naszym osiedlowym rondzie?