Ptaki rozbijające się o nasze okienne szyby

Witam na forum dla tych co mieszkają i tych co dopiero będą

Ptaki rozbijające się o nasze okienne szyby

Postprzez magda » Śr lip 07, 2010 11:08 am

Ten temat pewnie dotyczy wielu z nas. Ostatnio wpadając w moje okna rozbił się dzięcioł, a niedługo potem kopciuszek... było to dla mnie traumatyczne przeżycie. Wkraczamy na tereny zwierząt z naszymi rozwiązaniami, które zagrażają ich życiu. To bardzo smutne. Postanowiłam temu jakoś zaradzić i zamówiłam na allegro naklejki na okna z wizerunkami ptaków drapieżnych, ciekawa jestem czy ktoś z Was ma doświadczeniem z ich stosowaniem.

Serdeczności
Magda Pawlak
Psi psycholog
Pensjonat dla psów "U zoopsychologa"
http://psipensjonat.com.pl
magda

Re: Ptaki rozbijające się o nasze okienne szyby

Postprzez Ania Poręba » N lip 11, 2010 5:26 pm

Kiedyś do mnie do domu wleciał przez dżwi balkonowe ptaszek (chyba skowronek).
Się biedaczek zaplątał pomiędzy rzeczy na blatach i nie mógł wydostać, aż go musiałam nakryć słoikiem i ręcznie wyekspediować do ogródka.

Z nalepkami nie mam doświadczenia. Ostatecznie można jeszcze powiesić gdzieś makietę jastrzębia, albo coś w tym stylu.
JA też tu mieszkam.
Zasada równoważni: Jak ty komuś tak on tobie.= Jak ktoś tobie tak ty jemu.
Ania Poręba

Postprzez magda » Śr paź 20, 2010 2:20 pm

Chcę tylko powiedzieć, że przylepione na szybach ptaki drapieżne zdają egzamin :D :D :D nie raz widziałam ptaszka, który w ostatniej chwili zauważał groźną sylwetę... i zawracał ile sił w skrzydełkach... dzięki czemu unikał zderzenia.

Bałam się, że naklejki oszpecą szyby, ale okazało się, że są niemal niedostrzegalne. A o zmroku wyglądają niesamowicie :wink:
Obawiałam się też, że ptaszki w ogóle będą unikać mojego ogrodu, ale tak nie jest! Naklejki dostrzegają dopiero, kiedy niechybnie mierzą swoim wątłym ciałkiem w okno.

Tak więc gorąco namawiam wszystkich, którym los ptaków nie jest obojętny do tego rozwiązania!!!
:D :D :D :D
Magda Pawlak
Psi psycholog
Pensjonat dla psów "U zoopsychologa"
http://psipensjonat.com.pl
magda

Postprzez Birches » Wt lis 09, 2010 10:36 pm

Drzwi tarasowe też są zabójcze. Ja mam swój sposób, opatentowany. Nad oknem i nad drzwiami od tarasu wieszam czerwone tasiemki. Nie brzydzą widoku, są jak "icki" na jachcie wskazujące kierunek wiatru. Na ogól jest jakiś wiatr i one się ruszają, powiewają. Moje dzwońce przestały się rozbijać. Rekomenduję!
Dzięki, że ktoś martwi się o ptaki, które tak radują nas.
Birches

Powrót do Nasze forum